Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Bagażnik dachowy - box do samochodu z relingami

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie Bagażnik dachowy - box do samochodu z relingami

    Panowie,

    Zwracam się do Was z zapytaniem, jako kompletnie "zielony" w tym temacie !

    Planuję wyprawę na narty i chcę zamontować boxa do mojej Alfy. Problem w tym, że nigdy dotąd nie miałem do czynienia z tym ustrojstwem i mam parę pytań:

    1) Czy na relingi do SW, mogę zamontować jakiegoś uniwersalnego boxa, czy muszę mieć do niego zaczepy dedykowane do Alfy ?

    2) Czy istnieje możliwość (w Krakowie) wypożyczenia takiego kompletnego sprzętu do Alfy ?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Kurcze w temacie pomoc przy zakupie jestes bardzo aktywny i wszystko wiesz a tutaj jestes zielony?wpisz w google wypozyczalnia w Krakowie,to nie gryzie.Aby muc zamontowac boxa trzeba miec belki poprzeczne

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    Kurcze w temacie pomoc przy zakupie jestes bardzo aktywny i wszystko wiesz a tutaj jestes zielony?wpisz w google wypozyczalnia w Krakowie,to nie gryzie.Aby muc zamontowac boxa trzeba miec belki poprzeczne
    O, widzę, że zamiast pomocy, ograniczyłeś się do osobistych wycieczek. Ważne, że +1 na liczniku postów.

    W google wpisywałem i znalazłem wiele wypożyczalni, ale nie chciałbym iść tam totalnie "zielony", więc przede wszystkim zależy mi na odpowiedzi na pytanie nr 1.

    Mam kolegę, który ma boxa, jeździ z nim w Octavii, czy gdybym zakupił / wypożyczył belki poprzeczne, to istnieje szansa, że ten box uda się w nie zapiąć ?

    P.S. misiu7911 - na forum zainstalowany jest słownik. Warto zainteresować się, dlaczego niektóre słowa są pokreślone na czerwono. Unikniesz wówczas takich kwiatów jak powyższe "muc".

    P.S. II - pokaż mi choć jeden wpis, który świadczyłby o tym, że "wszystko wiem"... Ale jak już to na PW, bo nie chcę rozmyć tematu


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mar0s ; 24-01-2013 o 08:25
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Mysle ,ze w takiej wypozyczalni maja jakies pojecie wiec Ci doradza,a box to box mysle ze sa uniwersalne aby byly uniwersalne
    A slownik nic nie pomoze,mam czarno-bialy komputer
    +2

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar abstainer
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Rz-ów
    Auto
    Alfa 156 SW 02' 2.4JTD 150KM nero fuoco
    Postów
    23

    Domyślnie

    Musisz do tych relingów kupić/ pożyczyć belki poprzeczne i zamocować je w takim rozstawie jaki posiada dany box. Rozstawienie belek poprzecznych uzależnione jest od boxa( jeśli posiadasz jak piszesz relingi fabryczne).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	382
Rozmiar:	66.6 KB
ID:	83713

    U mnie jak widać w SW nie było relingów, więc musiałem zakupić belki poprzeczne i na tym się nie skończyło. Otwory w boxie musiałem dodatkowo nawiercać, żeby go dopasować do tych belek.
    Tu http://www.luxbox.pl/wypozyczalnia masz gości z Krk zajmujących się wypożyczaniem boxów i belek ( jak piszą do większości samochodów ). Zadzwoń i zapytaj czy jest alfa
    Ostatnio edytowane przez abstainer ; 24-01-2013 o 08:58

  6. #6
    UniqueSilver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Panowie,

    Zwracam się do Was z zapytaniem, jako kompletnie "zielony" w tym temacie !

    Planuję wyprawę na narty i chcę zamontować boxa do mojej Alfy. Problem w tym, że nigdy dotąd nie miałem do czynienia z tym ustrojstwem i mam parę pytań:

    1) Czy na relingi do SW, mogę zamontować jakiegoś uniwersalnego boxa, czy muszę mieć do niego zaczepy dedykowane do Alfy ?

    2) Czy istnieje możliwość (w Krakowie) wypożyczenia takiego kompletnego sprzętu do Alfy ?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Pozdrawiam
    ogólnie: polecam przejrzeć: http://www.autocentrum.pl/awc/dzienn...a-4-dni-21132/
    masz tu fotki jak wygląda montaż z belkami aero zwykłego standardowego boksa z norauto. Chwyta się łapami od dołu, w środku się naciąga, można ładnie wszystko wyregulować tak by i bagażnik się otwierał bez problemu. Do auta z relingami musisz kupić dedykowane belki z łapami do relingów i tylko tym to się będzie różnić. I warto kupić taki sprzet bo nie tylko na narty się przyda

    A rozstaw belek przy montażu jest pewnie jakoś zaznaczony, w sw bez relingów mam takie wybrzuszenia za uszczelkami drzwi, tam montuję. Boks z norauto ma możliwość przesuwania każdej łapy +/-10 cm, więc można spokojnie założyć najpierw belki a potem samemu (lekki jest) założyć na dach. Montaż- 3 minutki i żadnych narzędzi. A i koniecznie belki z zamkami. Identycznie mam w thulu do mazdy, w autocentrum masz jej zdjęcie na moim profilu.
    Ostatnio edytowane przez UniqueSilver ; 24-01-2013 o 08:59

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ja sie orientowalem odnosnie kosztów samych belek poprzecznych, wlasnie w Norauto koszt modelu Alu2 230zl. W moim poprzednim aucie uzywalem podobnych tylko rozmiar mniejszych, typ Alu1 (z resztą mam je wystawione na tablicy i na forum, jak ktos chetny do mniejszego auta). Dobre jakościowo i bez zadnych problemów przejeżdziłem z nimi 3 sezony. Mając juz relingi problemu z zamontowaniem boxa nie ma praktycznie zadnego, dopasowujesz sobie rozstawy pod boxa i tyle.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Czyli (jak rozumiem): Najprawdopodobniej wystarczy dokupić/pożyczyć belki poprzeczne i wówczas praktycznie każdy box idzie "pod nie" dopasować ?


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

  9. #9
    UniqueSilver
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Czyli (jak rozumiem): Najprawdopodobniej wystarczy dokupić/pożyczyć belki poprzeczne i wówczas praktycznie każdy box idzie "pod nie" dopasować ?


    Pozdrawiam
    Niekoniecznie. Popularne są tez zwykłe belki prostokątne i do nich są dedyki. Ale do aero teraz większość robią bo tamte już do lamusa odchodzą. Najlepiej wybierz się do sklepu z boksami i poproś o dobranie.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    jak zdobędziesz poprzeczki, to możesz podjechać do mnie i przymierzyć. Mam długi box thule, który dostosowuje się przy montowaniu do poprzeczek, a nie na odwrót...Mam też oryginalny bagażnik do sedana, ale nie sądzę, aby dało sie go zamontować, gdy masz relingi...

Podobne wątki

  1. [159] bagażnik dachowy
    Utworzone przez pablop w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 13:04
  2. [164] Bagażnik dachowy do 164?
    Utworzone przez mlodyamper2 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 19:16
  3. [145] Bagażnik dachowy+box
    Utworzone przez Marek75 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-01-2010, 09:31
  4. [155] bagażnik dachowy
    Utworzone przez ppoll27 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2008, 07:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory