Strona 21 z 24 PierwszyPierwszy ... 1112131415161718192021222324 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #201
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Ma ktoś może tel do serwisu w zielonej górze? Mam na myśli Pana Kamila
    517803174 [emoji6]

    Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

  2. #202
    Użytkownik Świeżak Avatar Honk
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    W-wa / B-B
    Auto
    była 147 1.9 jtdm TI, jest 159 2.4 jtdm Q-Tr
    Postów
    54

    Domyślnie

    Panowie,
    pozwolę sobie podbić temat - gdzie w Waw można wymienić dynamicznie olej?
    Panowałem w Auto-WWawer ze swoim olejejm, ale po tym co na necie wyczytałem to wolę odpuścić niż jeździć z duszą na ramieniu i myślami czy ten olej faktycznie został zmieniony czy auto tylko wprowadzili do garażu.
    Wymiana samemu nie wchodzi w grę niestety - nie mam miejsca ani umiejętności. Poza tym chciałbym zrobić dynamikę z płukaniem.
    Ktoś, coś?
    Pozdrawiam, GH

  3. #203
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Podpinam się niejako pod pytanie kolegi wyżej. Ja co prawda z Rdm ale po obdzwonieniu 6 (!) warsztatów już wiem, że dynamicznej wymiany u siebie nie zrobię bo po prostu nikt nie chce się za to wziąć :| Auto ma nalatane 160 000 i olej nigdy nie był zmieniany (książeczka serwisowa dość legitnie prowadzona).

    Nie wiem teraz czy jeździć po Polsce i szukać warsztatu, który to zrobi czy po prostu zmienić statycznie kilka razy w odstępach powiedzmy 200 km.

  4. #204
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V
    Postów
    75

    Domyślnie

    Skoro olej nie był nigdy zmieniany to nie dziwię sie ze nikt się nie chce podjąć wymiany dynamicznej. Istnieje ryzyko że po takiej wymianie skrzynia bedzie źle pracować bądź nadawac się do regeneracji. Ja bym wymienil statycznie, przejechal kilkaset km i jesli będzie ok to jeszcze raz statycznie.

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    Tak też planuję zrobić. Tylko mam pytanie - warsztat, który zgodził się na wymianę statyczną stwierdził, że nie może znaleźć uszczelki na wymianę. Wie ktoś może o jaką uszczelkę chodzi? Z olejem problemu nie było ale prosili żebym sobie we własnym zakresie ową uszczelkę zakupił.

    I tu nawet nie chodzi o brak wcześniejszych wymian oleju bo o tym nie informuję na wstępie. Po prostu na sam termin "wymiana dynamiczna" rozmowa się urywa

  6. #206
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Nie wiem w czym ten cały strach w sumie... Ja u siebie już dwa razy sam wymieniłem dynamicznie i żadnych negatywnych objawów(ważne by także zrobić zerowanie ustawień skrzyni przez kompa). A było to robione pierwszy raz przy 204 tys km i niedawno przy 224 tys. km; teraz auto ma 227 tys.km. I powiem że ani za pierwszym ani za drugim razem olej czerwony nie wyleciał, chociaż ostatnim wyglądał już prawie dobrze - dlatego uważam że warto to zrobić, bo oliwa lekkiego życia tam nie ma Za pierwszym razem zastosowałem jeszcze dodatkowo płukankę do automatycznych skrzyń z LM. Wadą jest trochę że nie ma możliwości wymiany filtra bez demontażu skrzyni. Przy wymianie statycznej nie wymieniasz żadnych uszczelek, masz tylko tak jakby podwójną śrubę od spodu i tyle. Czytałeś wogóle tutoriala o dynamicznej wymianie co jest forum ?

  7. #207
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 2.4 Q-TRONIC FWD
    Postów
    244

    Domyślnie

    ależ czytałem i to nie raz. Tym bardziej więc zdziwiłem się gdy właściciel całkiem renomowanego (i drogiego) warsztatu płacze przez telefon, że po tym jak mu palcem wskazałem który olej powinien być bo nie wiedział nie może znależć jakiejś uszczelki. Wygląda na to więc, że gość nie ma bladego pojęcia o co kaman.

    Udało mi się znaleźć 3 warsztaty kilkadziesiąt km ode mnie które oferują dynamiczną wymianę. Jutro przedzwonię.

    Miałeś jakieś opiłki w starym oleju? Filtra rozumiem nie wymieniałeś?

  8. #208
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawciu87
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    BMW F31 318d
    Postów
    958

    Domyślnie

    Myślę że faktycznie nie ma bladego pojęcia i w ogóle jaka to skrzynia jest... Bo samych Aisinów jest mnóstwo Opiłków nie było, tak samo zapachu spalenizny brak. Filtra nie zmieniałem bo nie ma jak. Za pierwszym razem olej był praktycznie czarny, a teraz niedawno brązowawy zleciał - zobaczymy jak będzie za kolejne 20 tys. km. Koszt oleju to ok 450 zł i moja robota, więc uważam że na pewno nie zaszkodzę, a raczej pomogę swojej skrzyni przelatywać kolejne kilometry Za pierwszym i drugim razem zalałem Ravenolem T-WS Lifetime. Najlepiej poszukaj warsztatu który typowo zajmuje się skrzyniami automatycznymi ;-) Sama skrzynia pracuje bardzo dobrze - wcześniej miałem problemy z poszarpywaniem itd. ale jak ogarnąłem silnik - pęknięta głowica/uszkodzone turbo/regeneracja wtryskiwaczy to nagle zaczęła chodzić jak malina Czasami idzie wyczuć delikatne szarpnięcie przy przerzucaniu biegów, ale na Boga auto ma 10 lat, a i w nowych samochodach automaty czasami gorzej pracują

    - - - Updated - - -

    P.S. dla mnie statyczna wymiana, przynajmniej ta pierwsza jest bez sensu. Mieszasz stary olej z nowym i dalej masz breję, tylko w innym stopniu rozcieńczenia - szkoda pieniędzy i roboty.
    Ostatnio edytowane przez pawciu87 ; 23-01-2018 o 21:11

  9. #209
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    Cytat Napisał Emsi0072007 Zobacz post
    Skoro olej nie był nigdy zmieniany to nie dziwię sie ze nikt się nie chce podjąć wymiany dynamicznej. Istnieje ryzyko że po takiej wymianie skrzynia bedzie źle pracować bądź nadawac się do regeneracji. Ja bym wymienil statycznie, przejechal kilkaset km i jesli będzie ok to jeszcze raz statycznie.
    To jest rozsądne podejście.
    Rozrzedzi syfy i cześć wypłucze.
    Ja zrobiłem tak dwa razy i dopiero pełną wymianę oleju.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #210
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,465

    Domyślnie

    (ważne by także zrobić zerowanie ustawień skrzyni przez kompa)
    Jakiego kompa? Tzn. czym dokładnie?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory