Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #21
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    No tak, AISIN Warner - ale nie podniecałbym się tą japońskością
    Wymiana to koszt od 50 do 100 PLN, potrzebne około 3 litry, wymianę zrobi każdy serwis ASB.
    Nie podniecam się japońskością bo gdybym się podniecał to bym jeździł Toyotą a nigdy to nie nastąpi ( moja żona ma już trzecią nową służbową toyotę i wiem jakie to gó....o)

    Chciałem po prostu wiedzieć, żebym cośkolwiek ogarniał

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar btomek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Auto
    159 3.2 Q4 2009 PORSCHE-924S
    Postów
    80

    Domyślnie

    Tak dla pewności czy w 3.2 jest ta sama skrzynia co w 1.9 i 2.4?

  3. #23
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Rozmawiałem ze znajomym, który ma warsztat z dużym doświadczeniem (nie jakiś pan Henio w swoim garażu), i mówi, że póki nic się nie dzieje to chyba nie ma sensu wymieniać oleju w skrzyni. Ja chyba się z nim zgodzę, a jest kilka powodów: po pierwsze producent nie przewiduje wymiany tego oleju (chyba, że ASO w Płocku jest mocno niedoinformowane), jakiś forumowicz pisał, że jak wymienił olej to mu się pogorszyła praca skrzyni (miał tam coś do naprawy i wymiana oleju pogłębiła problemy), a po trzecie nic mi się nie dzieje i boję się dotykać czegoś co dobrze działa.
    Mam przebieg 140 tys. km (podobno realny po sprawdzeniu przez komp. w Aso) i nie wiem czy MUSZĘ wymienić czy nic nie robić, podpowiecie coś?

  4. #24
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar cra3y
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Z4 E89
    Postów
    309

    Domyślnie

    Podam Ci przykład skrzyni AL4 stosowanej np w Citroenie Xsara (ale też jako kodowo DP0 w autach Renault).

    Według Citroena - oleju nie zmienia się nigdy
    Według producenta skrzyni - sprawdzić co 60tkm poziom i kolor oleju, wymienić po 90-120tkm

    Pamiętaj że ten olej smaruje przekładnie, pracuje w sprzęgle hydrokinetycznym, zanurzone są w nim tarczki, które ścierają się. Ten olej ma znacznie cięższe warunki pracy niż w skrzyni ręcznej.

    Jeżeli nie chcesz wymieniać w ciemno, to na Twoim miejscu spuściłbym 100ml i zobaczył kolor. Jeżeli nie jest "malinowy", a przypomina bardziej czarną smołę, to wymieniać bezdyskusyjnie (najlepiej dynamicznie, inaczej stary olej pozostanie w dużej mierze w sprzęgle hydrokinetycznym). Jeżeli jest ok, to wlej go do skrzyni. (to wersja dla "oszczędnych")

    Zachęcam do odwiedzenia strony typu prnd.pl i poczytania chociaż z grubsza o skrzyniach automatycznych.
    Ostatnio edytowane przez cra3y ; 15-03-2013 o 13:17
    Pozdrawiam
    K.Gajda(cra3y)

  5. #25
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    śląsk
    Auto
    Mazda 2 SkyEnergy '19
    Postów
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał kambizes55 Zobacz post
    Rozmawiałem ze znajomym, który ma warsztat z dużym doświadczeniem (nie jakiś pan Henio w swoim garażu), i mówi, że póki nic się nie dzieje to chyba nie ma sensu wymieniać oleju w skrzyni. Ja chyba się z nim zgodzę, a jest kilka powodów: po pierwsze producent nie przewiduje wymiany tego oleju (chyba, że ASO w Płocku jest mocno niedoinformowane), jakiś forumowicz pisał, że jak wymienił olej to mu się pogorszyła praca skrzyni (miał tam coś do naprawy i wymiana oleju pogłębiła problemy), a po trzecie nic mi się nie dzieje i boję się dotykać czegoś co dobrze działa.
    Mam przebieg 140 tys. km (podobno realny po sprawdzeniu przez komp. w Aso) i nie wiem czy MUSZĘ wymienić czy nic nie robić, podpowiecie coś?
    Musze cie zmartwić, ale aisin przewiduje wymianę oleju po 90 tyś a potem co 30 tyś km.
    To są informacje z forum opla ( mają te same automaty co masze 159-tki, zresztą nie tylko oni...
    To że alfa nie przewiduje ( bo , jak rozumiem pisząc "producent" to miałeś na myśli AR ) to inna historia, im nie zależy na długotrwałej eksploatacji samochodu

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Szczecinek
    Auto
    159 1.9 jtdm 193km Q-tronic
    Postów
    118

    Domyślnie

    powiedzcie jaki olej najlepiej zamówić i ile litrów wchodzi?? chce zamówić i ogarnąć to porządnie.

  7. #27
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Tyle razu już było no ale cóż... 3 litry jeśli tradycyjna wymiana, ja leje tutele GI-VI, ale zakład w którym naprawiam leje Ravenol.

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar btomek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Auto
    159 3.2 Q4 2009 PORSCHE-924S
    Postów
    80

    Domyślnie

    A jaki, czy RAVENOL ATF Fluid T-IV?

  9. #29
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2009
    Auto
    AR159 Q-tronic
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Pewności nie mam ale chyba to jedyny z ravenol'a który jest do skrzyń AW?

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar btomek
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Auto
    159 3.2 Q4 2009 PORSCHE-924S
    Postów
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał aro_1977 Zobacz post
    Pewności nie mam ale chyba to jedyny z ravenol'a który jest do skrzyń AW?
    Pytam, gdyż przymierzam się do wymiany oleju w swojej ASB i kolega pracujący w hurtowni mówi, iż mechanicy chwalą sobie ten olej, jednakże zastanawia mnie to, dlaczego Ravenol nazywa T-IV jako płyn przekładniowy a nie jako olej?

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory