Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: lakierowanie odprysków na masce i zderzaku - spasowanie, dobór koloru

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie lakierowanie odprysków na masce i zderzaku - spasowanie, dobór koloru

    W związku z tym,że mam mnóstwo odprysków od kamieni na masce (na jednym głębszym nawet rdza się pojawiła ale wyczyściłem i zabezpieczyłem lakierem do paznokci ) pomyślałem o polakierowaniu maski i się zastanawiam czy to dobry pomysł? Chodzi mi o to czy lakier nie będzie się różnił od reszty samochodu? Czy ktoś już malował samą maskę i zna ten temat? Kolor mojej Belli to Grigio Titanio (napis na tylnej klapie bagażnika).
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kenobi
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    lubin
    Auto
    156 FL 2.4 20V Mjtd
    Postów
    860

    Domyślnie

    damiano, sprawa ma sie tak, ze nawet jak mega dobrze pomalujesz to zawsze bedzie cos widac
    ..... powered by www.cinsoft.pl

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    KEN mówiłem Ci złotko,że Cię kocham? Właśnie o to mi chodziło... Więc zostanie jak jest...
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar spdr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Stargard Szczeciński
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTDm 115KM
    Postów
    88

    Domyślnie

    Ja miałem wymienianą maskę na nowa i lakierowaną na oryginalny kolor. Nie widać żadnej różnicy z resztą samochodu, przy największych mrozach nic się z lakierem nie działo. Warunek jest jeden - musisz zrobić to u dobrego lakiernika. U mojej żony w twingo malowany był zderzak u jakiegoś gościa "w szopie". Po pół roku lakier odpadł i wyglądało gorzej niż przed malowaniem.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Wieliczka
    Auto
    156 GTA
    Postów
    315

    Domyślnie

    Po pierwsze dobry sklep, gdzie dobiorą Ci lakier do samochodu a nie kodu lakieru a po durgie dobry lakiernik i różnicy nie będzie widać.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    kup sobie zaprawke, numer lakieru masz na tylnej klapie i zamaluj powinno byc ok szkoda kasy na malowanie to raz a dwa przy sprzedaży bedą marudzic potencjalni ..
    pzdr

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    W związku z tym,że mam mnóstwo odprysków od kamieni na masce (na jednym głębszym nawet rdza się pojawiła ale wyczyściłem i zabezpieczyłem lakierem do paznokci ) pomyślałem o polakierowaniu maski i się zastanawiam czy to dobry pomysł? Chodzi mi o to czy lakier nie będzie się różnił od reszty samochodu? Czy ktoś już malował samą maskę i zna ten temat? Kolor mojej Belli to Grigio Titanio (napis na tylnej klapie bagażnika).
    Wiesz - DOBRY lakiernik zrobi to tak, że nawet po przyłożeniu do maski miernika nikt się nie zorientuje, że była malowana. Ale takich lakierników to ja znam jak do tej pory tylko jednego... I spokojnie da się tak dobrać kolor, że nie będzie żadnych różnic w odcieniu.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    dokładnie j/w. Widać klolega kenobi ma doświadczenia z malarzami płotów a nie lakiernikami. Warunek musi być jeden. Dobry lakiernik który ma odpowiedni sprzet i kabinę. Maska to jest trudny do pomalowania element.

    Na odcien lakieru ma wiele czynników wpływ. Wymieszanie lakieru to jedno a odpowiednie go położenie to drugie. W zalezności od lakieru rzeba wiedziec jak malowąc. Niekiedy wystarczy że zmienisz kąt i juz ziarna inaczej sie ułoza i będzie jasniejszy placek. Stałe ciśnienie na pistolecie. Stosunek podwawanego materiału do powietrza, odległość dyszy od malowanego elementu i wiele innych.

    Po prostu dobry lakiernik. ( licz za element okolice 500 )

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Z tego co piszecie to kwestia dobrego lakiernika a niestety takiego nie znam. Zaprawki + lakier odpadają , sąsiad tak zrobił w Mazda 6 i wygląda to nie najlepiej (zwłaszcza w świetle dziennym). Dzięki za opinie , raczej maski nie pomaluje...
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    na jednym głębszym nawet rdza się pojawiła
    Na takie rdzawe odpryski to najlepiej brunox. Wiąże korozje a do tego na ciemnym lakierze jest mało widoczny, tak że nawet nie trzeba dodatkowo lakierować.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    sąsiad tak zrobił w Mazda 6 i wygląda to nie najlepiej (zwłaszcza w świetle dziennym)
    Bo zrobił to nieumiejętnie... Kolega tak zrobił zaprawki, że praktycznie nie widać (do tego na srebrnym metaliku). Trzeba tylko poświęcić na to trochę czasu i cierpliwości...

Podobne wątki

  1. [159] Spasowanie blach/ karoseri w autach niewypadkowych
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-10-2014, 17:30
  2. Zamalowanie małych odprysków
    Utworzone przez Scorpio w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2014, 15:56
  3. wymiana zegarów a spasowanie i korekta +
    Utworzone przez Arturro w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 10:06
  4. [159] Usuwanie odprysków na lakierze
    Utworzone przez Indy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 12:18
  5. Spasowanie blachy.
    Utworzone przez matezoma w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-03-2012, 15:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory