Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 90

Temat: Różnicę miedzy zwykła a wersja ti szczególnie w sw

  1. #71
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    a czy poza Ti były jeszcze jakies obniżone wersje? Mam wersje sport i wydaje mi sie ze stoi troszke niżej niż seria ale możliwe ze to z powodu przebiegu

  2. #72
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Nie było. Albo ubite sprężyny albo ktoś zmienił na niższe np. Eibachy. Musisz wejść pod spód i obejrzeć.

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    sprężyny mam czarne - wyglądaja na oryginalne...

  4. #74
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Nie było. Albo ubite sprężyny albo ktoś zmienił na niższe np. Eibachy. Musisz wejść pod spód i obejrzeć.
    Jak to nie było?
    A Sport Plus niby co ma, jeśli nie obniżone sprężyny?


    Ogólnie mnie "fascynują"takie tematy. Ten już ma 73 posty a można było wszystko w jednym zmieścić... Potem ktoś chce znaleźć informacje i musi się przekopywać przez dziesiątki albo i setki postów z czego promil zawiera konkrety.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    sprężyny mam czarne - wyglądaja na oryginalne...
    Odczytaj sobie kolorowe punkty, które są na nich. Kombinacje kolorów są w sieci. Po nich rozpoznajesz sprężyny. Jeden z użytkowników ma w bazarze do sprzedania oryginały od Ti. Możesz z nimi porównać. Poza tym po numerze VIN zobaczysz w EPER, że masz inne niż seria dla wersji nie obniżanych.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 03-11-2018 o 17:02

  5. #75
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Jak Cię fascynują, to czytaj. Nie jęcz.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zgc
    Auto
    159 2.0
    Postów
    28

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Jak to nie było?
    A Sport Plus niby co ma, jeśli nie obniżone sprężyny?


    Ogólnie mnie "fascynują"takie tematy. Ten już ma 73 posty a można było wszystko w jednym zmieścić... Potem ktoś chce znaleźć informacje i musi się przekopywać przez dziesiątki albo i setki postów z czego promil zawiera konkrety.

    - - - Updated - - -



    Odczytaj sobie kolorowe punkty, które są na nich. Kombinacje kolorów są w sieci. Po nich rozpoznajesz sprężyny. Jeden z użytkowników ma w bazarze do sprzedania oryginały od Ti. Możesz z nimi porównać. Poza tym po numerze VIN zobaczysz w EPER, że masz inne niż seria dla wersji nie obniżanych.
    No to zajebiscie, mam Sport+ a po vinie system przydziela mi sprężyny do standardowej wersji, wiesz jaki nr ma sprezyna do Ti? Mi przydziela ten 50515187 i mam kombinacje kropek 2 żółte i 2 zielone. A jaka kombinacja kropek jest do Ti?

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Do 2.0 JTD TI sedan:
    Przód: 50515159
    Tył: 50515189

    Nie jestem pewien, ale Sport Plus nie miał wg mnie w standardzie obniżonych sprężyn.

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Zgc
    Auto
    159 2.0
    Postów
    28

    Domyślnie

    Nie chcę opisywać całej historii z moimi sprężynami i przygodami z tym związanymi bo trochę by to zajęło, w kazdym razie mam oryginały i na 17 tyl mam dość wysoko, bo od podłoża do krawędzi blotnika to 72 cm, gdzie inni piszą, ze maja 69 cm, gdyby wjechały od Ti to akurat tyle by było, niestety warsztat który mi to robił po wymianie ( nie pokazał mi sprężyn i nie widziałem kombinacji kropek jakie wcześniej były, powodem wymiany było pęknięcie jednej z nich) w tej chwili mam takie jak napisałem wyżej. To Sport+ z końcówki produkcji 2.0 jtdm 170 KM

  9. #79
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yarek Zobacz post
    Jak Cię fascynują, to czytaj. Nie jęcz.
    Belfer ma tutaj absolutną rację...Jeśli ktoś jęczy to raczej Ty, bo nic nie wniosłeś do tematu. Później w innych postach (o innej tematyce) też piszesz, że temat pojawiał się już wielokrotnie i wystarczy poszukać na forum...Tylko o to właśnie chodzi - jak znaleźć potrzebną informację i przebrnąć przez niepotrzebny bełkot taki jak Twój np?

  10. #80
    Użytkownik Znawca Avatar Yarek
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    WLKP.
    Auto
    159 2,4 JTDM Q4 TI, Giulietta 1,4 MA.
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Cytat Napisał micorl Zobacz post
    Belfer ma tutaj absolutną rację...Jeśli ktoś jęczy to raczej Ty, bo nic nie wniosłeś do tematu. Później w innych postach (o innej tematyce) też piszesz, że temat pojawiał się już wielokrotnie i wystarczy poszukać na forum...Tylko o to właśnie chodzi - jak znaleźć potrzebną informację i przebrnąć przez niepotrzebny bełkot taki jak Twój np?
    Mój wpis do Belfra był z przymrużeniem oka, szkoda, że nie załapałeś... Faktem jest, że nie przypuszczałem, iż nie TI mogą mieć obniżone, za co mogę przeprosić.
    Odnośnie przeszukiwania tematów, to można szybko znaleźć informacje, tylko trochę pomyślunku... ale jak widać nie wszyscy łapią. Po jaką cholerę zakładać nowy temat, podczas gdy coś jest już opisane. Owszem są wśród tego wpisy niezbyt pasujące do tematu, ale można to sobie przefiltrować w miarę sprawnie. Zakładanie nowego tematu bo komuś się nie chce przeszukać jest zaśmiecaniem i tutaj zdania nie zmienię. Znaczna część problemów jest już poruszona, opisana i wyjaśniona.
    Z kolei co do "bełkotu", to proponuję lusterko. Na tym kończę tę wymianę poglądów. Nie chce mi się z Tobą gadać. Bo i o czym?
    Serdecznie pozdrawiam i życzę bezawaryjności.

Podobne wątki

  1. Różnice miedzy BL a standartowa wersja
    Utworzone przez misiu7911 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 15:28
  2. [159] Dopuszczalne różnicę między otrzymanym a oczekiwanym doładowaniem?
    Utworzone przez pj1812 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 10:02
  3. Powrót do sprawy nagłośnienia - szczególnie tył.
    Utworzone przez Mikellino w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2011, 15:35
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-06-2010, 05:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory