Strona 28 z 44 PierwszyPierwszy ... 181920212223242526272829303132333435363738 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 438

Temat: SWAP zacisków brembo przedniej osi w Alfie 159 16V

  1. #271
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wytłumaczcie mi, bo ją chyba nie łapię.
    W jaki sposób w 159 po zmianie tylko i wyłącznie zacisku (klocek ma nico większą powierzchnię, ale przyjmijmy, że jest wywykonany z tego samego materiału) ma się super poprawić hamowanie?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Znam kilkanascie 159 i kilka brer tu na miejscu, ktore przy 330mm piszcza znacznie bardziej niz mohe
    Ja też znam taką 159, której hamulce piszczały. Ale wsadzone było nie wiadomo co, bo starość zjadła naklejki. W połączeniu z brudem pojawiały się piski.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #272
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał omen Zobacz post
    Znam kilkanascie 159 i kilka brer tu na miejscu, ktore przy 330mm piszcza znacznie bardziej niz mohe GT przy seryjnym zestawie wiec imho wychodzi na moje od lat..
    I od zawsze mowie ze jak piszczy to znaczy ze hamuje. Jeszcze kilka lat i obecnej gimnazjadzie bedzie przeszkadzalo ze opona wprowadzona w poslizg piszczy bo przeciez auto powinno hyc bezszelestne..


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Omen Uparciuchu Ty...

    W S3 i swapie na 380 i 6 tłok też piszczały klocki. Dlaczego? Wiesz. Przy Ferodo Uno czy ds3000 też będą piszczeć. Ceramika też piszczy.
    Ok pełna zgoda. Ekstremalne klocki, wiec coś za coś.

    Tutaj piszemy o innym przypadku.
    Każdy kto montował 4tłok na 305 spotkał się z piszczeniem. I nie ważne czy klocek kosztował 600 zł -ds performance, czy był kupiony w budce z lodami w Mielnie za 60 zł. Piszczał. Na nic czyszczenie, podkładki, hiper smary, koszerne tarcze, piłowanie klocków - piszczą.

    Robiłeś taki swap w 159? Nie... więc proszę nie mówcie że w 147 i 156 było ok. Bo to nas nie interesuje. W 159 nie jest ok, bo klocek wystaje ponad tarcze. Widziałeś taki klocek? Mierzyleś? Szlifowałeś ten rant? Sądzę, że nie... więc proszę Cię...
    Tutaj nie jest problem doboru tarcza - klocek, jak w każdym innym aucie. Tutaj jest problem z ułożeniem klocka w zacisku (wystaje) i jego złej pracy.
    Tutaj problemem jest ułożenie zacisku względem tarczy a nie sama tarcza.
    To są powodu ciągłego piszczenia, a nie twarde klocki.
    Tak jak już pisałem. Piszczały na Ferodo Premier, więc powiedz mi co znasz jeszcze bardziej miękkiego z klocków?
    Poza tym, tworzy się rant na klocku, bo klocek nie styka się całą powierzchnią z tarczą. Tarcza ma 305 a powinna w tym zacisku mieć 310. Amen.

    A to, że w 330 piszczy. To wyjaśnił już Magil.
    Przeczyścić, dobrać odpowiedni zestaw ( to o czym Ty piszesz) i problemu nie ma.


    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Wytłumaczcie mi, bo ją chyba nie łapię.
    W jaki sposób w 159 po zmianie tylko i wyłącznie zacisku (klocek ma nico większą powierzchnię, ale przyjmijmy, że jest wywykonany z tego samego materiału) ma się super poprawić hamowanie?
    Panie...Pan się nie dopatruj

    Jak mówił mój kolega "albo coś wygląda, albo hamuje" sam zdecyduj
    Ostatnio edytowane przez marti ; 05-04-2017 o 09:14

  3. #273
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Podsumujmy.
    Duże brembo "często piszczy" ale nie zawsze, mi mimo wystającego klocka ponad tarcze (310) o milimetr na starym klocku niewiadomego producenta nie piszczał. Więc nie jest tak że wystaje-piszczy zawsze!
    Wystawał bo jak kolega [MENTION=734]omen[/MENTION] wspomniał robiłem to w 156-tce na adapterze i nie można przysunąć zacisku bliżej piasty bo przeszkadzają uszy zacisku.
    Więc z całej tej dyskusji wynika co następuje:
    Małe brembo przeważnie nie piszczy (sportowe klocki często tak)
    Duże brembo często piszczy (sportowe chyba zawsze)
    Wystający klocek wzmaga ten wkurzający niektórych pisk
    Rozmiar klocka, mały-większy wzmaga efekt piszczenia (lancery i subaru też piszczą a umiejscowienie zacisku jest różne)
    Więc małe brembo na serii daje większe prawdopodobieństwo ciszy
    Duże brembo odwrotnie. Pewnie decyduje tu rozmiar, większy łatwiej się wzbudza trąc o tarcze.
    Sportowe super skuteczne ale zawsze popiskujące.
    Każdy wybierze stopień korzyści i ryzyka dyskomfortu.
    Peace?
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #274
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Podsumujmy.
    Duże brembo "często piszczy" ale nie zawsze, mi mimo wystającego klocka ponad tarcze (310) o milimetr na starym klocku niewiadomego producenta nie piszczał. Więc nie jest tak że wystaje-piszczy zawsze!
    Wystawał bo jak kolega [MENTION=734]omen[/MENTION] wspomniał robiłem to w 156-tce na adapterze i nie można przysunąć zacisku bliżej piasty bo przeszkadzają uszy zacisku.
    Więc z całej tej dyskusji wynika co następuje:
    Małe brembo przeważnie nie piszczy (sportowe klocki często tak)
    Duże brembo często piszczy (sportowe chyba zawsze)
    Wystający klocek wzmaga ten wkurzający niektórych pisk
    Rozmiar klocka, mały-większy wzmaga efekt piszczenia (lancery i subaru też piszczą a umiejscowienie zacisku jest różne)
    Więc małe brembo na serii daje większe prawdopodobieństwo ciszy
    Duże brembo odwrotnie. Pewnie decyduje tu rozmiar, większy łatwiej się wzbudza trąc o tarcze.
    Sportowe super skuteczne ale zawsze popiskujące.
    Każdy wybierze stopień korzyści i ryzyka dyskomfortu.
    Peace?
    U Ciebie wystawiał milimetr.
    Tutaj jest więcej.
    Maćku, miałbyś czas i chęci aby zmierzyć ile mm wystaje klocek?

    U Ciebie byly adaptery wlasnie po to aby zniwelować roznice odleglosci. Tutaj tego nie ma.
    Tak wie sam widzisz, zupelnie inny przypadek.

    Peace

  5. #275
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No peace, peace
    Tak tu głośno myślimy tylko.
    Bo podejrzewam, że co innego taki swap w 156, a co innego w 159.
    Przypomniał mi się jeszcze inny motyw odnośnie swapa w 159 na zacisk ze 166. Zacisk nie jest umieszczony idealnie w osi z tarczą. Z zewnętrznej strony w zacisku na klocek jest nieco więcej miejsca - zmieścił mi się klocek z naklejonymi nakładkami antywibracyjnymi. Natomiast wewnętrzny klocek się nie mieścił z taką nakładką. Oczywiście mimo maksymalnego odsunięcia tłoczków.
    Tak czy inaczej, ten zacisk w 159 hamował dobrze - choć moim zdaniem bez rewelacji. Siła hamowania jeśli w ogóle jest większa w porównaniu z zaciskiem Ate, to nieznacznie.
    Po zeszlifowaniu rantu klocka piszczenie się zmniejszyło, ale nie zniknęło całkie.

    Już do mnie jadą zaciski małe Brembo z polifta 159 razem ze zwrotnicami Będzie kolejny swap.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Maćku, miałbyś czas i chęci aby zmierzyć ile mm wystaje klocek?
    U mnie fabryczny klocek wystawał o ok 3 mm. Rozwiercenie ucha klocka wiertłem 12 mm (fabryczne ucho ma 8 lub 9 mm średnicy) spowodowało, że klocek praktycznie zrównał się z tarczą. Potem zeszlifowałem rant klocka, ale pomogło na 150 km.
    Klocki nowe, grube. Przejechałem na nich może 8000 km, ale styl jazdy mam taki, że unikam trzymania nogi na hamulcu. Dlatego niewiele się zużyły.

    Z kolei [MENTION=30723]Patryczos[/MENTION] pisał, że u niego klocki TRW po montażu w ogóle nie wystawały.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #276
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No peace, peace
    Tak tu głośno myślimy tylko.
    Bo podejrzewam, że co innego taki swap w 156, a co innego w 159.
    Przypomniał mi się jeszcze inny motyw odnośnie swapa w 159 na zacisk ze 166. Zacisk nie jest umieszczony idealnie w osi z tarczą. Z zewnętrznej strony w zacisku na klocek jest nieco więcej miejsca - zmieścił mi się klocek z naklejonymi nakładkami antywibracyjnymi. Natomiast wewnętrzny klocek się nie mieścił z taką nakładką. Oczywiście mimo maksymalnego odsunięcia tłoczków.
    Tak czy inaczej, ten zacisk w 159 hamował dobrze - choć moim zdaniem bez rewelacji. Siła hamowania jeśli w ogóle jest większa w porównaniu z zaciskiem Ate, to nieznacznie.
    Po zeszlifowaniu rantu klocka piszczenie się zmniejszyło, ale nie zniknęło całkie.

    Już do mnie jadą zaciski małe Brembo z polifta 159 razem ze zwrotnicami Będzie kolejny swap.

    - - - Updated - - -


    U mnie fabryczny klocek wystawał o ok 3 mm. Rozwiercenie ucha klocka wiertłem 12 mm (fabryczne ucho ma 8 lub 9 mm średnicy) spowodowało, że klocek praktycznie zrównał się z tarczą. Potem zeszlifowałem rant klocka, ale pomogło na 150 km.
    Klocki nowe, grube. Przejechałem na nich może 8000 km, ale styl jazdy mam taki, że unikam trzymania nogi na hamulcu. Dlatego niewiele się zużyły.

    Z kolei [MENTION=30723]Patryczos[/MENTION] pisał, że u niego klocki TRW po montażu w ogóle nie wystawały.

    Właśnie tak myślałem że coś ok. 5 mm. Bo ja ścinałem klocek o właśnie 5 mm aby wyeliminować rant i też nie pomogło.

    Tak więc może kluczem tutaj jest tak jak pisałem wcześniej i piszesz Ty ułożenie zacisku względem tarczy.
    Być może adaptery załatwiłyby sprawę.

    Patryczos, możesz zrobić zdjęcie?

    P.s nic się nie bój pojeździ trochę, popiszczy i będzie zmieniał na większe

  7. #277
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Tak czy inaczej, ten zacisk w 159 hamował dobrze - choć moim zdaniem bez rewelacji. Siła hamowania jeśli w ogóle jest większa w porównaniu z zaciskiem Ate, to nieznacznie.
    A w tej kwestii to możemy wywołać kolejną burzę. W skrócie to możemy napisać że brembo wymaga mniejszego nacisku na pedał żeby hamował podobnie jak jednotłoczek.
    Więc skuteczność przy podobnym rozmiarze tarczy jest praktycznie taka sama. Tu naciśniemy trochę lżej tu mocniej i samochód się zatrzyma.
    Ale "moc" wielotłoczka objawia się w możliwości wielokrotnego hamowania czego jednotłoczek nie zapewnia.
    Kierowcy użytkujący samochód na co dzień, jeżdżący spokojnie i przepisowo nie zauważą zalet brembo (chyba że wizualne)
    Ale wycieczka na tor czy dynamiczna jazda na co dzień to "must have".
    Co do torowej jazdy to klocki o większym współczynniku tarcia, wyższej temperaturze pracy i porządne tarcze to wyposażenie obowiązkowe inaczej nie przejedziemy np w Poznaniu nawet jednego okrążenia na maxa.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  8. #278
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z kolei @Patryczos pisał, że u niego klocki TRW po montażu w ogóle nie wystawały.
    Dokładnie! U mnie klocki nie wystają poza tarcze, dlatego odpuściliśmy rozwiercanie otworów na szpilki w klockach. Jedyne co to klocek był ścięty kątówką z lewej i prawej strony bo nie mieścił się pomiędzy blaszkami w zacisku. Zrobiłem po swapie jakieś 500km i ani razu nie zapiszczały

  9. #279
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Dokładnie! U mnie klocki nie wystają poza tarcze, dlatego odpuściliśmy rozwiercanie otworów na szpilki w klockach. Jedyne co to klocek był ścięty kątówką z lewej i prawej strony bo nie mieścił się pomiędzy blaszkami w zacisku. Zrobiłem po swapie jakieś 500km i ani razu nie zapiszczały
    Czyli ścinałeś materiał ścierny klocka, tak? Po ile mm z każdej strony?

  10. #280
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    A w tej kwestii to możemy wywołać kolejną burzę. W skrócie to możemy napisać że brembo wymaga mniejszego nacisku na pedał żeby hamował podobnie jak jednotłoczek.
    Więc skuteczność przy podobnym rozmiarze tarczy jest praktycznie taka sama. Tu naciśniemy trochę lżej tu mocniej i samochód się zatrzyma.
    Ale "moc" wielotłoczka objawia się w możliwości wielokrotnego hamowania czego jednotłoczek nie zapewnia.
    Kierowcy użytkujący samochód na co dzień, jeżdżący spokojnie i przepisowo nie zauważą zalet brembo (chyba że wizualne)
    Ale wycieczka na tor czy dynamiczna jazda na co dzień to "must have".
    Co do torowej jazdy to klocki o większym współczynniku tarcia, wyższej temperaturze pracy i porządne tarcze to wyposażenie obowiązkowe inaczej nie przejedziemy np w Poznaniu nawet jednego okrążenia na maxa.
    I tu jest sedno sprawy właśnie
    W cywilnej jeździe nie ma możliwości wykorzystania potencjału tych hamulców.
    Do tego dochodzi fakt, że cywilne zwykłe klocki lepiej hamują na zimno, a sportowe wymagają rozgrzania. Mam rację?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. adapter zacisków Brembo do 156
    Utworzone przez wkamil w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-05-2014, 08:35
  2. Wymiana zacisków hamulcowych na Brembo
    Utworzone przez bmcmateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory