Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Czujniki parkowania

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie Czujniki parkowania

    Witam.
    Odebrałem moją AR 159 po stłuczce i na następny dzień przestały działać czujniki parkowania i pokazywane jest to sygnałem dźwiękowym oraz wyświetla się komunikat na komputerze , było to jakiś tydzień temu.
    Byłem u elektryka podpięta została pod komputer i okazało się że nie działa jeden z przodu jeden z tyłu.
    Dziś odpalam sprawdzam i włączyły się czujniki z przodu i działają wszystkie a z tyłu tylko jeden działa , za chwile znów się wszystkie wyłączyły i ukazał się komunikat.
    Co może być powodem takiej wariacji tego urządzenia ?
    Za wszelkie udzielone wskazówki oraz pomoc z góry Dziękuję
    Pozdrawiam.

  2. #2
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...arkowania.html

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...arktronik.html

    A pojawia się tak i znika pewnie z powodu kabli które pękają - cudów nie ma skoro są okresy że wszystko działa - wilgoć, śnieg, lód

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie

    Ale przed tą stłuczką wszystko działało , odebrałem i nie działa . Dodam że zderzak z tyłu był wymieniany i AR 159 była malowana , ale chyba wymiana zderzaka nie ma nic do czujników.

  4. #4
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Problemem jest to, że kabelki są super jakości i kruszeją w dodatku niczym nie osłonięte w niektórych miejscach. Też miałem spokój po ostatniej naprawie kabelka, a wczoraj tronic nie działał - dzisiaj działa... a cała plątanina nowa w ASO koło 400pln :/

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie

    Czyli to nie będzie wina samego czujnika tylko okablowania ?

  6. #6
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    To Ci powinien powiedzieć elektryk, można zobaczyć na czym polegają te błędy - jest opis w ecuscanie czy tam multiscanie, a potem wiązkę omomierzem i wszystko jasne. Schematy złączy są w elearnie ale każdy rozgarnięty elektryk sam sobie poradzi po kolorach kabli.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie

    Jak byłem z nią u elektryka to odkręcił zderzaki i stweirdził że wszystko po podłączane jest dobrze , a jak podłączył ją pod komputer wyskoczyło że nie działa jeden z przodu jeden z tyłu czujnik

  8. #8
    ViP Rowerzysta Avatar tom993
    Dołączył
    03 2008
    Auto
    155 V6
    Postów
    276

    Domyślnie

    Nie działał czujnik który dzisiaj piszesz, że działał... Omomierz w rękę i wyginanie kabli Fiatecuscan pisze czy nie ma napięcia, czy błąd czujnika etc. Poza tym przejrzał dokładnie kable pod kątem spękań? wyjął je z tej czarnej plastikowej osłony? sprawdził złączki?? Temat jest banalny tylko trzeba wiedzieć co się robi - jeśli oczywiście centralki są ok. A wygląda, że tak.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    a nie polakierowali Ci czasem tych czujnikow ponownie ? Ich sie nie powinno lakierowac, bo za gruba warstwa lakieru moze dawac takie akcje, swoja droga to co pisali wyzej koledzy - wilgoc lubi sie dostawac na styki i czasem te czujniki potrafia zglupiec np po myciu, ale to przewaznie przez jakis czas. JA na twoim miejscu bym odczekal z tydzien i zobacyzl czy to sie bedzie powtarzac i wtedy dopiero wrocil do tematu.

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa romeo 159 1.9 Jts
    Postów
    285

    Domyślnie

    Jak odbierałem samochód to widziałem że klienci przedemną też mieli problem z czujnikami . Jak odbierałem wszystkie szyby były zaparowane , ale mówili że tepicerka była czyszczona . A w bagażniku worze ze sobą kartonowe pudełko z kluczami i zauważyłem że te pudełko było strasznie wilgotne można powiedzieć że mokre a ono jest zawsze w głębi bagażnika przy tylnej kanapie. Też myślałem nad tymi czujnikami , a jeżeli zostały pomalowane to można samemu usunąć ten lakier ?

Podobne wątki

  1. czujniki parkowania
    Utworzone przez filip516 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 11:33
  2. Czujniki parkowania w 147
    Utworzone przez krzymax w dziale 147
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 06-01-2015, 18:39
  3. Czujniki parkowania
    Utworzone przez Flaku2012 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2013, 05:01
  4. czujniki parkowania.
    Utworzone przez grzegorz041983 w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-07-2012, 08:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory