Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Rozładowywany akumulator - wszystkie parametry w normie.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie Rozładowywany akumulator - wszystkie parametry w normie.

    Witam. Zakładam ten wątek gdyż po licznych poszukiwaniach już nawet nie tyle na forum co w całym internecie nie znalazłem odpowiedzi. Może któryś z forumowiczów podsunie mi pomysł co to może być. Ale po kolei. Kupiłem auto - nie podobał mi się akumulator (słaby rozruch) - wymieniłem go (okazało się zasiarczony), pojeździłem pół roku co się okazało auto niespodziewanie odmówiło rozruchu. Podjechałem do mechanika - sprawdził ładowanie i stan akumulatora - diagnoza - alternator ok ładuje i to bardzo dobrze - pobór prądu idealny w stanie spoczynku to jest 0,05A (co prawda dopiero po minucie od wyłączania zapłonu -ale to normalne podobno), akumulator zasiarczony -reklamacja, ale nie ważne kupiłem następny Boscha Silvera. Sytuacja się powtórzyła. W chwili obecnej auto po naładowaniu akumulatora, stojąc na dworze dwa dni (w nocy tylko przy temp. -5C nie zapaliło wczoraj). Podjechałem do drugiego mechanika, posprawdzał wszystko ładowanie jest, aku dobry (ma miesiąc), w stanie spoczynku pobór prądu jest znikomy. Teoretycznie wszystko jest ok a praktycznie jest tak że auto po dwóch trzech dniach przy niewielkim mrozie nie zapala. Pragnę nadmienić iż jeżdżę co dzień do pracy na odcinku około 8km w jedną stronę później trochę po mieście (parę km i to nie zawsze). Nie uwierzę w to że aku, jest nie doładowany cały czas i tak szybko sie wyładowuje (to jest moja czwarta Alfa i nigdy nie miałem z tym problemu nawet przy -20C z jedną niesprawną świecą żarowa 2,4 paliła), poza tym kolega ma Guliette z tym samym silnikiem (2,0jtdm) i do pracy ma 4 km i od dwóch lat o akumulatorze wie tyle że ma go w samochodzie. Nie mam zupełnie pomysłu co to może być.
    Ps. Nie wiem czy to może mieć jakiś związek- ale jeżdżąc ostatnio (nawet radia nie używałem -nie mówiąc już o tym że wszystkie urządzenia na postoju wyłączałem) zaobserwowałem a raczej usłyszałem jakby delikatne wycie które utrzymuje się wraz z obrotami silnika - przy rozgrzanym silniku zazwyczaj już go nie ma - ale nie wiem może tak ma być - kurcze nie mam pomysłu wcale. Proszę o pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o wycie to zapewne jest to pompa wspomagania... w naszych autach tak jest niestety. Ponoć wymiana płynu na zielony rozwiązuje problem, o ile można to nazwać problemem.

    Masz kolego dodatkową nagrzewnicę może? Ona mnóstwo prądu pobiera... i na krótkich odcinkach aku może się niedoładowywać.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Jak tata kupował akumulator (wprawdzie nie do 159) to mu pani w sklepie powiedziała, żeby przypadkiem nie brał Boscha, bo ciągle reklamacje na nie są.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Stelvio Veloce MY22
    Postów
    173

    Domyślnie

    Zamiast Boscha polecam Vartę. To to samo a jest tańszy

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie

    Pierwszy z aku to była właśnie Varta - z którą mam problem z reklamacją - nie czekając na zakończenie sprawy kupiłem nowy (sprawa z Vartą już 2 miesiąc się ciągnie). Zresztą podobno obecny jest w bardzo dobrym stanie (oczywiście parametry i pojemność zgodna z zaleceniami producenta).

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar pablop
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Mieroszów
    Auto
    159 Sportwagon 1,9JTDm 2006r
    Postów
    150

    Domyślnie

    Kiepska sprawa, znajomy miał podobny problem w Vektrze, nawet po 8 godzinach w pracy wracał i nie odpalił (problem w tym że nie zawsze - raz odpalał, a raz nie). Jakiś elektryk kazał odłączać aku jak auto stoi i okazało się że po postoju na odłączonym aku po jego podłączeniu auto zawsze odpalało. Wniosek był taki, że pomimo wszystkich parametrów prawidłowych - ładowanie, pobór itp. w jakiś przypadkach coś pobiera jednak ten prąd i nie zawsze. Po niedzieli spróbuję się dowiedzieć jak temat się zakończył.
    P.S.
    Nie wiem czy w 159 można odłączyć aku na kilkanaście godzin bez jakiś następnych komplikacji.

    Miałem Bosch Silver i teraz od 5miesięcy nowy też Bosch - nie narzekam - były mrozy auto stało 7dni i odpaliło bez problemów.
    Ostatnio edytowane przez pablop ; 24-02-2013 o 12:49
    156 Sportwagon 2,4JTD 2000r - była
    159 Sportwagon 1,9JTDM 2006r - teraz

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie

    Byłbym wdzięczny za odpowiedź. Podobnie jak u mnie - po ośmiu godzinach pracy zapalała ale czasami ledwo ledwo. Można odłączyć u mnie nic sie nie działo - Boscha już rozładowało trzy razy raz po 2 tygodniach raz po niecałym tygodniu ostatnio po dwóch dniach (pomimo wzorcowych parametrów pracy) w poprzednim aku to samo było (nowym).

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Cześć

    Zacznę od faktu że ja posiadam dodatkową nagrzewnicę i webasto którego często używam. Zaczął bym na Twoim miejscu od weryfikacji stanu alternatora. Ja miałem takie dziwne problemy do momentu kiedy padł całkowicie. Wtedy też będąc we Włoszech gdzie takich rzeczy się nie-regeneruje tylko wstawia nowe - zakupiłem nowy alternator. Przy okazji dowiedziałem się że istnieją alternatory z ładowaniem 120A i 140A do naszych modeli. Są też takie które kosztują 500 zł nowe a są też takie jakie kupiłem za 1600zł. Nie wiem skąd tak duża różnica.
    Ja od tego czasu jeżdżę na tym droższym z prądem ładowania 140A i na akumulatorze centra futura ca770 (zwiększony prąd rozruchu). Piszecie o akumulatorach a nikt nie przytoczył parametrów - może problemem jest po prostu źle dobrany akumulator. Po dokładnej weryfikacji mojego wyposażenia i po wielu dobrych opiniach wybrałem Centre ca770. W połączeniu z alternatorem 140A nie mam najmniejszych problemów. Do pracy 5-6 km. Rano chodzi webasto 30 min prawie codziennie i nic się nie dzieje. Świeca żarowa jedna do wymiany a pali bez problemu żadnego.
    Napisz jakie parametry ma akumulator, jaki masz alternator. Trzeba też sprawdzić dokładniej ładowanie. Dobry fachowiec sprawdzi Ci jaki prąd ładowania jaki ma alternator i czy ładowanie dla danego akumulatora jest wystarczające przy danym obciążeniu. To nie jest test typu jak jest 14V to jest ok. Sprawdza się to kilku fazowo zwiększając obciążenie. Prąd podczas postoju 0,05 jest jak najbardziej w normie. Daj trochę więcej szczegółów i pomyślimy.
    Ostatnio edytowane przez tropik ; 24-02-2013 o 14:44

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rtb78
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0 JDTm 170km
    Postów
    48

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0082.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	79.3 KB
ID:	86925Podaje parametry akumulatora - Bosch Silver S5 008 77Ah 780A 12V. Nie mam pojęcia czy w aucie mam nagrzewnice (raczej nie bo mam problem od początku z dogrzaniem - do wymiany termostat) . Zmierzone ładowanie na odpalonym silniku (bez włączonych urządzeń - jedynie dmuchawa daje wartość 14.5V). Do postu dołączam fotkę (mam nadzieje że mi się uda - na której widać mocowanie klemy plusowej do akumulatora i zaznaczyłem na czerwono miejsce gdzie jest śruba bez nakrętki - nie wiem czy to może mieć jakiekolwiek znaczenie - dwóch mechaników na to nie zwróciło uwagi - muszę chyba podjechać do dobrego elektromechanika co i tak zrobię ale wierzę że wśród Was uzyskam cenne wskazówki ( i mam nadzieje że ten elektromechanik nie oleje tematu i znów powie że wszystko ok) . Aha i zupełnie nie mam pojęcia jaki mam alternator u siebie w aucie.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDM
    Postów
    31

    Domyślnie

    Hej

    Oczywiście że może. Nie wiem dokładnie jak to jest zbudowane ale wydaje się że ta śruba jest właśnie połączeniem z płytką metalową na zdjęciu z której dalej plusy wychodzą na bezpieczniki. Będę za godzinkę do kina śmigał to zajrzę ale na moje musi być nakrętka.

    Odnośnie akumulatora ma bardzo dobre parametry ale jest to górna granica parametrów jak na nasze auta. Jeżeli jest problem z czymś może się zwyczajnie nie doładowywać wystarczająco.
    Ładowanie sprawdzaj stopniowo, włączając urządzenia. Na końcu tesu wszystko musi byc odpalone. Klima,światła co się da...

    Alternator, spróbuj spisać jakieś numery i sprawdź w necie co to jest.

    Odnośnie nagrzewnicy wrzuć swój numer VIN do odpowiedniego tematu na forum i sprawdzisz co dokładnie masz.

    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Parametry FRA, TRA
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-06-2013, 21:11
  2. [156] brak wspomagania - płyn w normie
    Utworzone przez capsu5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-02-2013, 16:03
  3. Przepływka do wymiany czy w normie ?
    Utworzone przez DZG w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 26-01-2012, 13:48
  4. Parametry AR
    Utworzone przez misiek718 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 27-11-2011, 15:01
  5. akumulator-alarm-akumulator...
    Utworzone przez luj666 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-06-2011, 13:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory