Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 190

Temat: mocowanie przy linkach skrzyni biegów 1,9 16V

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie mocowanie przy linkach skrzyni biegów 1,9 16V

    Miał już ktoś taki przypadek jak ja?
    Tzn.... jadąc i zmieniając biegi w pewnym momencie auto zostało na luzie i gałka skrzyni biegów chodziła we wszystkie strony.
    Nie miało znaczenia czy ze sprzęgłem czy nie. Nie było żadnego zgrzytu ani nic.

    Podniosłem maskę i zobaczyłem, że mocowanie linek z mechanizmu od lewarka puściło z częścią która wychodzi ze skrzyni biegów.

    Na gumkę od włosów to zczepiłem ze sobą a później w pobliskiej Biedronce kupiłem komplet opasek.

    Opaskami ściągnąłem te dwie części i działa..... ale opaska to nie rozwiązanie.

    Dzwoniłem do ASO no cóż.... 650zł albo za tą część od skrzyni biegów albo 650zł za linki razem z mechanizmem wybierania skrzyni.

    http://www.aukcjoner.pl/gallery/012525202-3.html#I3
    http://www.aukcjoner.pl/gallery/012525202-2.html#I2
    http://www.aukcjoner.pl/gallery/012525202-1.html#I1


    pstryknąłem 3 zdjęcia jak to wygląda.

    Jutro na 9tą umówiłem się do mechanika .... ma tam zrobić dojdzie poprzez wyjęcie akumulatora i spróbować ogarnąć to jakoś.


    Pytanie czy ktoś z Was już to przechodził i zna jakieś tanie,dobre i trwałe rozwiązanie tego problemu ??

    HELPPP
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    karmal ja się kiedyś dowiadywałem w ASO bo mi ciężko biegi wchodziły. Powiedzieli tyle, że trzeba wymieniać cały komplet linek bo jakieś tam sztukowanie jest na krótką metę...ile było w tym zagrywki ASO a ile prawdy sam oceń. Ja bym wymienił komplet linek i miał spokój na kilkdzieisąt tyś km.
    Born to be wild.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzdylu Zobacz post
    karmal ja się kiedyś dowiadywałem w ASO bo mi ciężko biegi wchodziły. Powiedzieli tyle, że trzeba wymieniać cały komplet linek bo jakieś tam sztukowanie jest na krótką metę...ile było w tym zagrywki ASO a ile prawdy sam oceń. Ja bym wymienił komplet linek i miał spokój na kilkdzieisąt tyś km.
    Linki są na allegro od 150 do 200zł.
    Tylko czy to aby na pewno linki a nie ta druga część która wychodzi ze skrzyni biegów?
    Jutro mechanik ma to rozebrać to mam nadzieję, pewność będę miał w 100% co wymienić.
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Siedzę na telefonie i dokładnie nie widzę, ale nie ma tam możliwości zmiany samej miseczki na kulke ?
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Siedzę na telefonie i dokładnie nie widzę, ale nie ma tam możliwości zmiany samej miseczki na kulke ?
    Bez wyjęcia aku to tam kompletnie nic nie widać :/ Więc czekam do jutra
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Karmal ja to przerabialem ostatnio u siebie więc wszystko Ci opisze ale dopiero późnym wieczorem...
    pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Już Ci mówiłem za mocno targasz gałką zmiany biegów
    A tak na poważnie, jakaś mocna opaska skręca?
    Jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy, aby jedna osoba zmieniała biegi, a druga oglądała co tam się dzieje
    Ostatnio edytowane przez KuASY ; 04-03-2013 o 17:18

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek1986 Zobacz post
    Karmal ja to przerabialem ostatnio u siebie więc wszystko Ci opisze ale dopiero późnym wieczorem...
    pozdrawiam
    OK czekam z niecierpliwością )

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał KuASY Zobacz post
    Już Ci mówiłem za mocno targasz gałką zmiany biegów
    A tak na poważnie, jakaś mocna opaska skręca?
    Jeszcze przyszedł mi pomysł do głowy, aby jedna osoba zmieniała biegi, a druga oglądała co tam się dzieje

    Mocna opaska nie zdaje egzaminu bo jest zbyt sztywno.
    Na 2,4 i 6stce ciągnie ku "luzowi"i jak hamujesz na biegu to te biegi potrafią wyskoczyć.
    dodatkowo ciężko wchodzą :/
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Więc pozostaje czekać na odpowiedź Tomek1986

  10. #10
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Tomek1986
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Bristol UK
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM Lusso 2007
    Postów
    230

    Domyślnie

    Sorki ze tak pozno ale jestem w koncu...

    Karmal sprawa wyglada tak, ze masz dwie linki i ta z ktora Ty masz problem jest mocowana do wybieraka przy skrzyni biegow na zasadzie metalowej kulki ktora jest przy wybieraku od spodu i plastikowej nakladce (gniezdzie) ktore jest wcisniete w srodek tego metalowego kolka i trzyma sie tylko na takim rowku ktory blokuje jej wypadniecie. Pomiedzy tym srodkowym gniazdem a reszta obudowy metalowej jest oslonka plastikowa w ktorej jest jakies chyba gumowe ruchome amortyzowanie, ktore ma na celu abys podczas wbijania biegu czul plynnosc a nie efekt wpadniecia gwaltownego biegu, a zarazem pozwala zmniejszyc sile wywierana na to plastikowe gniazdo. Mocowanie to jak kazdy wie jest od spodu a nie od gory z takiego wzgledu ze gdyby mialo byc od gory to linki musialyby byc jeszcze bardziej wygiete a to skutkowaloby ich szybkim wycieraniem sie w kolniezu. Problem jest taki ze z czasem to plastikowe gniazdo w tym uchwycie nabiera luzow i w koncu wypada z metalowego jej mocowania zostajac dalej przyczepione do metalowej kolki na wybieraku, mi jak wypadlo przy probie wrzucenia jedynki (najwiekszy opor bo na postoju) to zalozylem z powrotem i bylo OK przez moze jeden dzien, potem zalozylem plastikowa opaske i tak ja wyregulowalem ze biegi wchodzily dobrze ale tylko do czworki bo przy piatce i szostce wychylenie wybieraka bylo tak duze ze opaska blokowala sie o srobke ktora trzymala to cale mocowanie do linki. Kilka dni tak pojezdzilem a potem czekajac na stale rozwiazanie problemu zalatwilem sprawe mocujac to plastikowe gniazdo do metalowej czesci w ktorej bylo obsadzone na super glue To rozwiazanie bylo OK ale druciarzem nie jestem i nie moglbym spac wiedzac ze kiedys klej posci i bedac w trasie strace biegi (bron Boze w trasie do Polski)

    A zatem rozwiazania sa dwa, pierwsze to mozesz osadzic to gniazdo na dobrym elastycznym silikonowym kleju i bedzie po problemie tylko nie wiadomo na jak dlugo.

    Drugie rozwiazanie to takie jakie sam zastosowalem czyli zmiana zestawu linek na nowe. Rozmawialem z ASO w UK i w Poznaniu i okazalo sie ze te linki wyszly juz z fabryki niedopracowane i do dzisiaj byly juz ich dwie zmiany, zatem kupujac dostajesz produkt pozmianowy.
    Porownywalem te zestawy linek golym okiem i one sie duzo nie roznia, moim zdaniem moze kombinowali bardziej zeby nie wycieraly sie tak szybko bo to one sa winne za ciezka zmiane biegow.
    Element ktory padl w naszych linkach zostal zmieniony tylko w ten sposob, (jesli dobrze pamietam) ze ten srodek w ktorym bylo obsadzone to plastikowe gniazdo jest teraz tez plastikowy a nie metalowy wiec "chyba" jest to lepsze poloczenie pastik-plastik niz plastik-metal.
    Po zmianie kompletu linek bedziesz w szoku teoretycznie nie czujesz zadnego oporu linek! tylko opor stawiany przez skrzynie biegow.
    Ja nie mam jeszcze kompletnego efektu bo sprzeglo i wysprzeglik mi umiera i dlugo nie pozyje, ale bede zmienial sprzeglo dwumas i wysprzeglik za miesiac.
    Jesli masz sprawne sprzeglo, docisk i wysprzeglik to efekt po zmianie linek bedziesz mial du..e urywajacy
    U mnie pomimo problemu ze sprzeglem biegi wchodza plynnie i moge chyba stwierdzic ze nie wystepuje chaczenie biegow na dwojce i trojce jak to bylo przedtem. (a jesli jest to w nie wielkim stopniu) Ja juz nie moge sie doczekac zmiany sprzegla i wtedy zmiana biegow bedzie przyjemnoscia

    Przejde teraz do mniej przyjemnej sprawy czyli kosztow

    Mi sie to przytrafilo tuz przed swietami i jak dzwonilem do ASO w Poznaniu to cena za linki byla 534zl ale ja glupi zwlekalem i zadzwonilem po swietach a oni mi mowia, ze fiat mial promocje na koniec roku na wiele czesci a teraz w nowym roku juz ich nie ma wiec cena linek to 798zl
    No ale coz kupilem i kolezanka mi przywiozla przy okazji lecac do Bristolu. Z tymi promocjami to byla prawda bo w UK przed swietami wolali jakies 815zl a w Styczniu jakies 970zl

    A teraz przestroga dla innych, jesli macie luz pomiedzy spastikowym gniazdem a jego metalowym obsadzeniem w kierunku gora-dol to musze was zmartwic, ze wam tez to kiedys sie przydarzy a do tego to wlasnie gniazdo ktore poczesci wisi (jesli ma luz) i linki ktore sie wycieraja w kolniezu sa powodem ciezkiej zmiany biegow.
    Mam kolege ktory mieszka kolo mnie z tego forum, ktory ma taka sama 159 i sprawdzilem u niego i ma takie same luzy jakie ja mialem (okolo 2mm gora-dol) a biegi wchodza tragicznie wiec tez bedzie cos z tym robil bo sprzeglo ma nowe.

    Karmal jak bedziesz zmienial na nowe linki to niech Ci mechanik dobrze wyreguluje skok i polozenie lewarka ktory znajduje sie na tej drugiej lince przy wybieraku.

    Ja bym Ci radzil podkleic tymczasowo to silikonem a jak bedziesz mial czas i kase to zmienisz sobie linki i bedzie euforia

    Numer nowych linek:
    55209046

    Pozdrawiam
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie.jpg
Wyświetleń:	970
Rozmiar:	90.4 KB
ID:	87915Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(1).jpg
Wyświetleń:	1062
Rozmiar:	88.3 KB
ID:	87916Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zdjęcie(2).jpg
Wyświetleń:	1284
Rozmiar:	72.1 KB
ID:	87917
    Jak ktos chce mam jeszcze kilka zdjec z rozbiorki kokpitu

Podobne wątki

  1. Brak jakiejś części przy skrzyni biegów - 1.6 TS 105 KM
    Utworzone przez miszczr1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 13:10
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 12:14
  3. [159] Uszkodzony materiał przy gałce skrzyni biegów
    Utworzone przez Evo666 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 01:08
  4. Mocowanie lewarka skrzyni biegów
    Utworzone przez Sebcia90 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 20:31
  5. poduszka silnika przy skrzyni biegów
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory