Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Temat: Mrowienie na pedale hamulca (największe), gazu, sprzęgła, kierownicy i masce

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Cytat Napisał losdamianos Zobacz post
    Nie dzieje się to przypadkiem tylko na zimnym silniku?
    Ja mam coś podobnego - takie delikatne wibracje/drgania/mrowienie odczuwalne głównie na pedałach sprzęgła i hamulca. Występuję nie zawsze ale zawsze nie zimnym silniku, tzn. zanim osiągnie 90 st. C
    Ktoś wie gdzie i w czym tkwi przyczyna?

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Pośrednio ma, bo łożysko oporowe w 159 jest z nim zintegrowane ;-)
    A ja pisałem o 156 :-)

    Dodano po 3 minutes:

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Ja mam coś podobnego - takie delikatne wibracje/drgania/mrowienie odczuwalne głównie na pedałach sprzęgła i hamulca. Występuję nie zawsze ale zawsze nie zimnym silniku, tzn. zanim osiągnie 90 st. C
    Ktoś wie gdzie i w czym tkwi przyczyna?
    Tym bym się nie przejmował, oczywiście jeśli nie ma problemów ze sprzęgłem i zmianą biegów. Jak się będzie bardziej dawać we znaki to trzeba będzie dostać się do sprzegła, a to sporo roboty.
    Ostatnio edytowane przez ris ; 17-07-2014 o 09:28 Powód: Dodano

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SEBEK
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    EŁK
    Auto
    Black 159 1.9 JTDm 150 KM 2007 r.
    Postów
    855

    Domyślnie

    Nie ma żadnych problemów ze sprzęgłem i zmianą biegów ale rozumiem, że sam problem tkwi we sprzęgle?

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał SEBEK Zobacz post
    Nie ma żadnych problemów ze sprzęgłem i zmianą biegów ale rozumiem, że sam problem tkwi we sprzęgle?
    Jest taka szansa ale może też przenosić z innego miejsca.

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    No więc mrowienie nie ma związku z kołem dwumasowym. Mrowienie ma związek z łożyskiem oporowym oraz tarczą i dociskiem. Wysprżęglik nie ma tu nic do rzeczy jak niektózy to sugerują.

    Po wymianie w Alfie 156 2.5 kompletu; docisk, tarcza, łożysko oporowe, mrowienie ustało auto jak nowe.
    a można organoleptycznie sprawdzić czy są ok? bo wg mechanika nie wyglądały najgorzej i mogły zostać....
    a te łożysko może powodować drgania przy przyspieszaniu na niskich biegach ?
    u mnie po wciśnięciu sprzęgła takie lekkie mrowienie znika, najbardziej jest wyczuwalne na drążku zmiany biegów, gdzie po wciśnięciu sprzęgła praktycznie znika całkowicie
    prawdopodobnie kolejny przypadek po krzyżakach przegubów i tulejach wahaczy w którym nie przyoszczędziłem lol

  6. #26
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Drgania przy przyspieszaniu na niskich biegach to raczej problemy z kołem dwumasowym. Choć sam jeszcze tego nie doświadczyłem.

    Mrowienie na pedale sprzęgła jest chyba cechą silników diesla. Widziałem już kilka nowych aut z salonu, które miały lekkie mrowienie na pedale sprzęgła i nikt tam nie doszukiwał się jakiś anomalii. Jedną octavią miałem przyjemność powozić co jakiś czas z tym mrowieniem i od zerowego przebiegu do ok. 150.000 km mrowienie było cały czas takie samo. U nas w 159 mamy pewien tłumik drgań w układzie hydraulicznym sprzęgła by niwelować mrowienie i spełnia on chyba dość dobrze swoją rolę, bo mrowienie jest minimalne.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 17-08-2014 o 18:25

  7. #27
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    wymieniałem koło dwumasowe (sprzęgło i wysprzęglik zostały stare), poduszki i półosie
    te wibracje podczas przyspieszania pojawiają się rzadko, nie wiem od czego zależy, ale pojawiły się pierwszy raz po wymianie dwumasa, poduszek więc tam upatruje przyczynę
    druga rzecz, że czuć takie lekkie mrowienie na kierownicy, lewarku, podczas jazdy, ale nie zwracałem na to uwagę zbytnio, dzisiaj dopiero zauważyłem, ze ustępuje po wciśnięciu sprzęgła, najlepiej to idzie wyczuć na lewarku bo na kierownicy zawsze są jakieś drgania od drogi, nie wiem czy też były przed wymianami

  8. #28
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alabaster Zobacz post
    wymieniałem koło dwumasowe (sprzęgło i wysprzęglik zostały stare), poduszki i półosie
    te wibracje podczas przyspieszania pojawiają się rzadko, nie wiem od czego zależy, ale pojawiły się pierwszy raz po wymianie dwumasa, poduszek więc tam upatruje przyczynę
    druga rzecz, że czuć takie lekkie mrowienie na kierownicy, lewarku, podczas jazdy, ale nie zwracałem na to uwagę zbytnio, dzisiaj dopiero zauważyłem, ze ustępuje po wciśnięciu sprzęgła
    Mam dokładnie to samo, jestem kilka dni po wymianie dwumasu (poduszki silnika i skrzyni wymieniałem wcześniej).
    Podczas przyspieszania czy nawet jadąc prędkością 120~ czuć dosyć mocno drgania na pedale gazu i w kabinie. Stojąc na postoju słychać lekkie stuki, które cichną po wciśnięciu pedału sprzęgła. Podejrzewam, że to łożysko oporowe, albo coś spieprzyli przy wymianie dwumasu. Wracam z tym do mechnika, nie po to płaci się za naprawę, żeby po niej się wk**** jeszcze bardziej.

  9. #29
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    a sprzęgło też wymieniałeś?
    a mi się wydaje że przy 120 km/h drgania słabną, może u mnie jest tak że drgania od silnika i układu napędowego potęgują drgania od kół dlatego po wciśnięciu pedału sprzęgła nie czuć ich tak bardzo
    ostatnio byłem w wulkanizacji gdzie poprzednio wyważałem i gdzie wykryli że nowe opony które kupiłem mają bicie, chciałem kolejny raz wyważyć ale mi powiedzieli że nie ma sensu i żebym pojeździł jeszcze kilka tyś km aby się ułożyły
    w najbliższym czasie będę wymieniał kielich półosi i specjalnie pojade do innego warsztatu żeby przy okazji sprawdzili czy dobrze jest wszystko skręcone, ale bez zwalenia skrzyni to nie wiem czy da się coś sprawdzić?

  10. #30
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Brera
    Postów
    145

    Domyślnie

    Sprzęgło wymieniałem jakieś 1,5 roku temu, przy wymianie dwumasy powiedzieli, że sprzęgło i łożysko oporowe są w dobrym stanie i nie trzeba ich wymieniać. Bez zrzucenia Ci nic nie powiedzą, zapłacisz 300-400złotych za zrzucenie w kolejnym warsztacie, moim zdaniem jeśli masz jeszcze gwarancję na robotę w tamtym warsztacie, powinieneś do nich uderzać i muszą Ci to zrobić bez kosztów.

Podobne wątki

  1. [159] Drgania na kierownicy i pedale gazu
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 08:55
  2. [159] Automat - drgania na pedale hamulca i gazu
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:37
  3. luz na pedale gazu?
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 18:12
  4. [33] Bicie na pedale hamulca
    Utworzone przez lukasz169 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:57
  5. [145] luz na pedale gazu
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory