Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Temat: Mrowienie na pedale hamulca (największe), gazu, sprzęgła, kierownicy i masce

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    no tak ale ja wymieniałem kilka rzeczy z jednym razem, więc co do dwumasu nie jestem pewny
    na dodatek dwumas sam kupowałem w sklepie internetowym, inne części też
    a u Ciebie tak drga że pasażerowie czują ? bo ja się pytałem i nikt nic nie czuje

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Ten typ tak ma :-)

  3. #33
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    11 2010
    Auto
    może GT
    Postów
    392

    Domyślnie

    u mnie wydaje się, że mrowienie podczas jazdy znikło po wymianie koła pasowego, był wyciekł oleju i guma się rozpuściła w tym kole
    wibracje na 1,2 i 3 biegu podczas przyspieszania na niskich obrotach pozostały

    Ostatnio edytowane przez Alabaster ; 12-09-2014 o 14:02

  4. #34
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 2.4 JTDM 200Km, 2006, 220Km 450Nm
    Postów
    270

    Domyślnie

    Ja u siebie zauważyłem mrowienie na pedale gazu ale tylko jak przyspieszam powyżej 2000 obrotów, co to może być? ( auto zapala i gasi się normalnie - nie ma żadnych stuków wtedy )

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Chciałbym się spytać o mrowienie na pedale hamulca chwilę po zatrzymaniu samochodu. Pojawia się z takimi lekkimi drganiami i po chwili ustaje. Jest to bardzo irytujące a trudno określić co to może być. Może jakieś sugestie? A i na pewno to nie jest sprzęgło i koło dwumasowe - mam automat (na wypadek gdyby ktoś nie zauważył podpisu:-) Pzdr.

  6. #36
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar awj1
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Szczytno, War-Maz
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 8V + mapa EGR Off by maly_777
    Postów
    693

    Domyślnie

    Tema już był wałkowany pod innym tematami i chodzi o to samo.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...t=#post1634233
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._od_3_35_.html

    Zauważyłem jedną prawidłowość. Te wszystkie dziwne terkotania, mrowienia, stukania czy inne określenia tego odgłosu i odczuwalnych na pedałach drgań pojawiły się po wymianie komplety sprzęgła (tarcza, 2-masa, docisk). Ja sam wymieniałem dwa razy. Raz na komplet Valeo i myślałem że mam po prostu wadliwe części więc je oddałem na reklamację. Potem oddałem na regeneracje swoje stare i efekt był ten sam tzn dziwne terkotanie. Dodam że ten dziwny dźwięk pojawia się tylko na zimnym silniku. Nie ma problemu z biegami czy ogólnie z pracą silnika i czy skrzyni. Niby wszystko pracuje jak powinno a jednak nie jest tak do końca. Mój mechanik osłuchał skrzynie i silnik stetoskopem i powiedział że za te dźwięki może być odpowiedzialna skrzynia - wałek.
    Przeczytajcie cały temat i diagnozujcie może dojdziemy co to jest?
    Na parkingu przed hipermarketem. Rodzina pakuje zakupy do pancerwagena. Dziecko, chłopiec około 5-6 lat:
    -Mamo co to za auto?
    -Przeczytaj. Na rejestracji jest napisane
    -A-L-F-A R-O-M-E-O. Dlaczego muszę jeździć VW albo Audi?
    Matka patrzy na ojca, a ojciec na mnie.
    Mina ojca BEZCENNA !!!


  7. #37
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał awj1 Zobacz post
    Tema już był wałkowany pod innym tematami i chodzi o to samo.

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...t=#post1634233
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_..._od_3_35_.html

    Zauważyłem jedną prawidłowość. Te wszystkie dziwne terkotania, mrowienia, stukania czy inne określenia tego odgłosu i odczuwalnych na pedałach drgań pojawiły się po wymianie komplety sprzęgła (tarcza, 2-masa, docisk). Ja sam wymieniałem dwa razy. Raz na komplet Valeo i myślałem że mam po prostu wadliwe części więc je oddałem na reklamację. Potem oddałem na regeneracje swoje stare i efekt był ten sam tzn dziwne terkotanie. Dodam że ten dziwny dźwięk pojawia się tylko na zimnym silniku. Nie ma problemu z biegami czy ogólnie z pracą silnika i czy skrzyni. Niby wszystko pracuje jak powinno a jednak nie jest tak do końca. Mój mechanik osłuchał skrzynie i silnik stetoskopem i powiedział że za te dźwięki może być odpowiedzialna skrzynia - wałek.
    Przeczytajcie cały temat i diagnozujcie może dojdziemy co to jest?
    Z całym szacunkiem zaznaczyłem w poście, że mam automat więc porady odnośnie sprzęgła, koła dwumasowego itp. na nic mi się nie przydadzą. Pzdr.

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Hej
    Ostatnio u siebie odczułem podobne objawy, mrowienie na pedale sprzęgła, hamulca i gazu, największe prz rozpedzaniu auta i przy hamowaniu silnikiem. To drżenie/mrowienie nie występuje jak jadę na luzie, tylko na załączonej skrzyni (najbardziej na 1, 2 i 3 biegu). Z tą różnicą, że nie trzęsie autem podczas jazdy, na kierownicy też nie czuje żadnego niepokojącego drżenia. Czuć to jedynie jeszcze na lewarku od biegów.
    Dolne poduszki mam nowe, połosie zrobione obie łącznie z przegubami. Czekam na wymianę górnej poduszki, tej od skrzyni pod akumulatorem. Zobaczymy czy coś pomogło.
    Dwumas odpada, czy sprzęgło może dawać podobne objawy?
    Ostatnio edytowane przez AlfaLorenzo ; 20-03-2016 o 09:20

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaLorenzo
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 170km, poprzednio Alfa159, 2.2 JTS
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaLorenzo Zobacz post
    Hej
    Ostatnio u siebie odczułem podobne objawy, mrowienie na pedale sprzęgła, hamulca i gazu, największe prz rozpedzaniu auta i przy hamowaniu silnikiem. To drżenie/mrowienie nie występuje jak jadę na luzie, tylko na załączonej skrzyni (najbardziej na 1, 2 i 3 biegu). Z tą różnicą, że nie trzęsie autem podczas jazdy, na kierownicy też nie czuje żadnego niepokojącego drżenia. Czuć to jedynie jeszcze na lewarku od biegów.
    Dolne poduszki mam nowe, połosie zrobione obie łącznie z przegubami. Czekam na wymianę górnej poduszki, tej od skrzyni pod akumulatorem. Zobaczymy czy coś pomogło.
    Dwumas odpada, czy sprzęgło może dawać podobne objawy?
    Po wymianie trzeciej poduszki (poduszka skrzyni pod akumulatorem) drżenie i delikatne ruchy lewarka oraz mrowienie pedałów zniknęło.

  10. #40
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał mklimko Zobacz post
    Chciałbym się spytać o mrowienie na pedale hamulca chwilę po zatrzymaniu samochodu. Pojawia się z takimi lekkimi drganiami i po chwili ustaje. Jest to bardzo irytujące a trudno określić co to może być. Może jakieś sugestie? A i na pewno to nie jest sprzęgło i koło dwumasowe - mam automat (na wypadek gdyby ktoś nie zauważył podpisu:-) Pzdr.
    Odświeżam sytuację bo udało się zidentyfikować powyższe wibracje. Po wielu bojach okazało się, że przyczyną rzeczonych wibracji na pedale hamulca był, o ile dobrze pamiętam, moduł ABS, który jest umocowany na gumowych podkładkach i wpadał w wibracje, które przenosiły się przez przewodu na pedał hamulca. Teraz jest już cisza i spokój. pzdr.

Podobne wątki

  1. [159] Drgania na kierownicy i pedale gazu
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-08-2015, 08:55
  2. [159] Automat - drgania na pedale hamulca i gazu
    Utworzone przez Bassotronic w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 11:37
  3. luz na pedale gazu?
    Utworzone przez mor w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 18:12
  4. [33] Bicie na pedale hamulca
    Utworzone przez lukasz169 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 20:57
  5. [145] luz na pedale gazu
    Utworzone przez gonzo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-06-2008, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory