Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Temat: AR 159 SW Tylna wycieraczka

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    Widziałem na tej osłonie coś na zasadzie zaślepek. Czy pod nimi tez sa śruby? Widziałem że napewno są pod przykrywkami do obsługi lamp. Podczas jazdy nie hałasuje Tobie osłona?

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziolek Zobacz post
    Widziałem na tej osłonie coś na zasadzie zaślepek. Czy pod nimi tez sa śruby? Widziałem że napewno są pod przykrywkami do obsługi lamp. Podczas jazdy nie hałasuje Tobie osłona?
    Z tego co pamiętam to pod zaślepkami są śruby. Trzeba się trochę napracować, żeby nie uszkodzić tych zaślepek.

    Pokrywa nie hałasuje. W sumie to nie wiem po co są zatrzaski – śrub jest dużo i to one trzymają w całości tą pokrywę (za tą pokrywę zamyka się przecież bagażnik, przez zatrzaski nie przeniosłaby odpowiedniej siły).

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    No właśnie tak czuję że z tymi zaślepkami to będzie jazda nie chciałbym ich uszkodzić to jest to,zatrzaski pal licho są pod spodem i jeśli nic nie hałasuje nie ma sensu się nimi martwić. Tak na marginesie czym zaślepki wyciągałeś,wpadłeś na jakiś pomysł? Z góry dzieki
    Ostatnio edytowane przez koziolek ; 09-04-2013 o 17:07

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    zapytaj o zatrzaski w ASO moga kosztowac grosze.Kiedys kupowalem do peugeota 307 spinki i takie mocowania pokrywy silnika.Kosztowalo to naprawde niewiele

  5. #15
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał koziolek Zobacz post
    Tak na marginesie czym zaślepki wyciągałeś,wpadłeś na jakiś pomysł? Z góry dzieki
    Chyba delikatnie śrubokrętem podważałem. To było dość dawno, więc nie pamiętam. Miałem wolną sobotę, był ciepły sierpień więc się nie spieszyłem.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    No i wszystko. W sobotę wjadę na ciepłą halę w pracy i się pobawię a po wszystkim napiszę co jest grane z tym mechanizmem.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Kiedy się już uporasz ze śrubkami (jest ich trochę, trzeba się naszukać) to zatrzaski są bodajże 4. Demontuj to raczej w ciepłym pomieszczeniu, kiedy plastik jest elastyczny- mniejsze szanse na połamanie zatrzasków. Z tego co pamiętam ja delikatnie ciągnąłem za pokrywę chwytając ją możliwie blisko zatrzasku i wyszło, nic nie połamałem, przynajmniej za pierwszym razem. Drugi raz robiłem to w zimnie i niestety jeden zatrzask się złamał- muszę do wreszcie wyciągnąć z pokrywy bo dzwoni w niej jak otwieram.

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    No jak cos dzwoni to denerwujące strasznie. Aż chce się całe auto rozebrać i szukać. Dobrze że wiesz gdzie dzwoni

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar koziolek
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Halmstad
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    81

    Domyślnie

    No i udało się, zajęło mi to 1,5 godziny ale udało się bez kupowania nowego mechanizmu. 10 śrub, 4 zatrzaski, jedna ze śrub schowana pod lampką bagażnika, jeden zatrzask mi się lekko uszkodził ale udało się go złożyć do kupy, przydatne według mnie tylko i wyłącznie to montażu, wciskasz na zatrzaski a potem kręcisz śruby bez potrzeby trzymania osłony. Najwięcej problemów przysporzyło mi zdjęcie wycieraczki, odrdzewiacz mało dawał ale w końcu udało się. Mechanizm z silniczkiem mocowany na 3 śruby. Zdemontowałem mechanizm otworzyłem go a tam co?? Syf jakich mało, śrubokrętem wybrałem spomiędzy trybów smar z rdzą po czym zalałem odrdzewiaczem i zostawiłem na 10 minut, wylałem i raz jeszcze przeczyściłem odrdzewiaczem aż był kompletnie czysty. Wytarłem wszystko dokładnie, włączyłem i działa jak nowy. Przesmarowałem od nowa, zamknąłem mechanizm zamontowałem i wycieraczka chodzi jak nowa. Warto czasami trochę się pobawić, 300 zł w kieszeni

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    No i super
    Mogłeś przy okazji wymienić jeszcze o-ringa- to on odpowiada za szczelność tego badziewia. Ważne że zrobione i działa- dostęp nie jest tragiczny to można to profilaktycznie co rok- dwa przesmarować i będzie spokój.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Tylna wycieraczka
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 128
    Ostatni post / autor: 31-08-2020, 11:09
  2. Wycieraczka tylna
    Utworzone przez largo w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:37
  3. Tylna wycieraczka..
    Utworzone przez Mart w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-12-2012, 14:13
  4. tylna wycieraczka
    Utworzone przez Kotu w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-05-2011, 11:38
  5. tylna wycieraczka
    Utworzone przez macaga w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 22:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory