Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 63

Temat: mikrofon jak poprawić jakość rozmowy??

  1. #21
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Stronę wczesniej jest info o mikrofonie. Za 3zl tylko trzeba poklikac
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  2. #22
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Stronę wcześniej jest info o mikrofonie. Za 3zl tylko trzeba poklikac
    ale odnośnie czego to info i do kogo? linka do Nowego Elektronika widziałem, ale ja na razie zdecydowałem się osiągnąć jak najwięcej na oryginalnym mikrofonie jaki zainstalowałem dokładając B&M, mimo że pod ręką już miałem przygotowany inny, wyjęty z słuchawek komputerowych.
    Na pewno przeróbki jakie zrobiłem poprawiły jakość. Potestuję jakiś czas, a jak będzie mi się nudzić to spróbuję na innym mikrofonie.

  3. #23
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Na forum Alfaowners chłopaki rozwiązali problem w banalny sposób. Szumy o których mówicie pochodzą z dachu... między mikrofonem a blachą dachu nie ma nic- wystarczy opatulić gąbką tamten rejon.
    Ja co prawda porównania nie mam, bo zrobiłem to przy okazji dorabiania B&M, ale jeszcze nikt nie narzekał na jakość rozmów... a często załatwiam sprawy telefonicznie właśnie z samochodu.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #24
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    U mnie wyciszenie nie pomogło. Kupie nowy mikrofon i zobaczymy czy się poprawi
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Kupie nowy mikrofon i zobaczymy czy się poprawi
    Na pewno

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Na forum Alfaowners chłopaki rozwiązali problem w banalny sposób. Szumy o których mówicie pochodzą z dachu... między mikrofonem a blachą dachu nie ma nic- wystarczy opatulić gąbką tamten rejon.
    Ja co prawda porównania nie mam, bo zrobiłem to przy okazji dorabiania B&M, ale jeszcze nikt nie narzekał na jakość rozmów... a często załatwiam sprawy telefonicznie właśnie z samochodu.
    U mnie problem nie byl zwiazany z szumem, bo wystepowal na postoju - zwiazany jest z tym ze usta nie sa przy mikrofonie, a auto mimo wszystko to metalowa puszka + szumy wentylatorow/silnika itp - jakosc nigdy nie bedzie super.
    U siebie mam plytke z mikrofonem zalana z gory silikonem, wiec od ewentualnych szumow powietrza jakos tam jestem juz chyba troche wyizolowany.
    Poczekam az Paweltbu sprawdzi inny mikrofon, jesli u niego bedzie lepiej to sprobuje tez zmienic swoj oryginalny z F500(mimo ze jest nowy) na jakis inny.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    kupiłem te mikrofony, ale system nie pozwolił mi kupić poniżej 4zł/netto więc kupiłem 3 , jak ktoś by chciał to mogę odsprzedać po kosztach. A czy działa to dam znać po weekendzie jak ktoś mi ogarnie lutowanie

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    kupiłem te mikrofony, ale system nie pozwolił mi kupić poniżej 4zł/netto więc kupiłem 3 , jak ktoś by chciał to mogę odsprzedać po kosztach. A czy działa to dam znać po weekendzie jak ktoś mi ogarnie lutowanie
    tylko jak tak naprawde miarodajnie ocenic jakosc rozmowy - troche subiektywne jesli robi sie to "na ucho", no chyba ze bedzie znaczna roznica. czekam z niecierpliwoscia na informacje.

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    W końcu wymieniłem mikrofon i..... szału nie ma. przy normalnym ułożeniu go w lampce bez zmian, trochę pokombinowałem i ustawiłem go pod kątem z mikrofonem bezpośrednio przy plastikowej kratce. nie wiem czy bedzie lepiej bomoja lumia ma problemy z łączeniem sie z alfą a ja nie miałem czasu żeby czekać dopisze co i jak jak sprawdzę.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    U mnie też strasznie szumiało, już miałem się zabierać za rozbiórkę tego ustrojstwa, ale wpierw przy czyszczeniu samochodu skierowałem odkurzacz w stronę mikrofonu. Nie wiem, czy wyciągnął stamtąd jakiś kurz, syf, albo potwora, ale nagle jakoś rozmów wróciła do zdecydowanie zadowalającego poziomu.

Podobne wątki

  1. [159] Mikrofon
    Utworzone przez kocurr w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 17:33
  2. [145] jak poprawić 1.9 TD
    Utworzone przez 1990mb w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 20:09
  3. [159] Jak poprawić brzmienie 1.9 JTDm 16v bez wymiany tłumika?
    Utworzone przez Alfalover w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-10-2010, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory