Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 99

Temat: System BOSE - poprawa jakości dźwięku

  1. #81
    Użytkownik Romeo Avatar Jimmy
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    AR159 SW 2.4JTDm 20V TI
    Postów
    576

    Domyślnie

    Pewnie po wejściu w tryb wzmacniacza radio prawdopodobnie odłącza swój wzmacniacz na rzecz tego z Bose. Zobacz ze sygnał do wzmaka idzie tymi samymi wyjścia mi co wcześniej bezpośrednio na głośniki

    Spoko, ja właściwie w ciągu 2 lat (od założenia Bose [emoji38] ) dopiero niedawno odlaczylem aku

  2. #82
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Witam posiadam brerke z systemem BOSE. Niestety spalil mi sie maly wzmacniacz od suba. Moje pytanie....czy da rade zalozyc inny nie oryginalny wzmacniacz do tego glosnika. Aaaaaa i jeszcze jedno pytanko czy ,,charczenie,, glosnika na podszybiu objawia sie popsutym subem? gdzies w iinternecie mi sie to migło ale chyba malo prawdopodobna teoria

  3. #83
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    159 1.9 JTDm 2007r
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris0019 Zobacz post
    Witam posiadam brerke z systemem BOSE. Niestety spalil mi sie maly wzmacniacz od suba. Moje pytanie....czy da rade zalozyc inny nie oryginalny wzmacniacz do tego glosnika. Aaaaaa i jeszcze jedno pytanko czy ,,charczenie,, glosnika na podszybiu objawia sie popsutym subem? gdzies w iinternecie mi sie to migło ale chyba malo prawdopodobna teoria
    W jaki sposób rozpoznałeś spalony wzmacniacz ? Podejrzewam że mogę mieć to samo.

  4. #84
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris0019 Zobacz post
    Witam posiadam brerke z systemem BOSE. Niestety spalil mi sie maly wzmacniacz od suba. Moje pytanie....czy da rade zalozyc inny nie oryginalny wzmacniacz do tego glosnika. Aaaaaa i jeszcze jedno pytanko czy ,,charczenie,, glosnika na podszybiu objawia sie popsutym subem? gdzies w iinternecie mi sie to migło ale chyba malo prawdopodobna teoria
    Możesz założyć wzmacniacz nieoryginalny.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #85
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    ALFA ROMEO BRERA
    Postów
    7

    Domyślnie

    Jak kupiłem samochod to juz z nie dzialajacym subem wiec od razu wzialem sie za naprawe. Dałem glosnik i wzmacniacz elektronikowi do spr. i po tym powiedzial ze wzmak jest spalony a glosnik oki. probuje ogarnac tego suba na nie oryginalnym wzmaku ale niestety nie jestem super gosc z elektroniki

    - - - Updated - - -

    kolego Tomek_KRK orientujesz sie mniej wiecej w tym temacie jak ogarnac ten system na nie oryginalnym wzmacniaczu?

  6. #86
    Użytkownik Romeo Avatar Black Wolf
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Sochaczew
    Auto
    Była 159 był c5 jest mondeo 2.5 v6
    Postów
    581



    Alfa w garażu cieszy niczym da Vinci na ścianie salonu

  7. #87
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    JTD
    Postów
    16

    Domyślnie

    Cytat Napisał lord8 Zobacz post
    Mam pytanie bo akurat mi się zdarzyła taka sytuacja, po osiowaniu instant nav w radiu zmieniło się podawanie 12V na bose z jednego pina na inny (czyli na bose nie było podawane 12v- bose się nie wzdzubił i mi nie grał głos z radia) musiałem odnalesc wzbudzenie 12v zmieniłem pin i zaczeło grać) dlatego pisze bo Ty piszesz ze trzeba to wzbudzenie rozłączyć . Jeżeli nie wzbudzimy bose to wogóle nie bedziemy mieli głosu w głosnikach.A podbicie Loudness u mnie działa.A equalizera nie sprawdzałem .

    Szukam pomocy w podobnym przypadku z tą różnicą, że instant nav w cromie. Obecnie mam niezaosiowaną nawigację instant nav. Na pinie 14 nie ma 12V, tym samym nie mogę wzbudzić wzmacniacza fabrycznego i przez to jest brak dźwięku. Czy osiowanie pomoże w tym przypadku i będzie 12V na pinie 14 fakra?

    Drugi aspekt, czy w przypadku instant nav też można wymusić na którymś pinie przywrócenie opcji equalizera. Czyli odpowiednik pinu A2 kostki iso radia standardowego (booster det) i podanie na niego masę zamiast 12V. Czy nie będzie to pin 11 fakra z instant nav?
    Ostatnio edytowane przez manic ; 10-05-2018 o 11:18

  8. #88
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 1,9 JTDM 16V 150KM
    Postów
    24

    Domyślnie

    Panowie proszę o pomoc..Jak wypiąć ten cholerny kabel z tej cholernej kostki. Męczyłem się z dwie godziny i za cholerę nie wyjdzie. Nie chcę go ciąć. Oczywiście próbowałem i z jednej i z drugiej strony poluzować zatrzaski i nie ruszy za Chiny. Może coś źle robię, podpowiedzcie jak to wypiąć.

  9. #89
    Użytkownik Świeżak Avatar Pawel13
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    SZA
    Auto
    Alfa Romeo 159 3.2 JTS Q4 Ti
    Postów
    113

    Domyślnie

    Panowie mam problem. Mam Bose i Blue&Me na pokładzie i sytuacja jest taka, że kiedy mam połączony telefon z samochodem i chcę zadzwonić to nagle audio podgłaśnia się na maksa albo prawie na maksa i jest to bardzo nieprzyjemne usłyszeć sygnał łączenia się z taką głośnością... Pytanie czy da się coś z tym zrobić, jakoś ustawić na stałe niższą głośność zestawu, czy to jest urok tego zestawu i tak będzie za każdym razem?

  10. #90
    Użytkownik Świeżak Avatar kamilos95
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Olkusz
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti 2.0
    Postów
    134

    Domyślnie

    U mnie wystarczy podczas rozmowy ustawić raz głośność i samo zapamiętuje na kolejne razy, tak samo jak z głośnością radia. A i mam to samo co ty bose + Blue&Me
    Ostatnio edytowane przez kamilos95 ; 09-01-2019 o 06:35

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1FL Audio Bose, a w zasadzie jego poprawa.
    Utworzone przez endryou w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:09
  2. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52
  3. System BOSE
    Utworzone przez grubys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory