Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Popękane sprężyny zawieszenia..

  1. #1
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie Popękane sprężyny zawieszenia..

    Zawsze miałem wrażenie, że moja 159-tka ma trochę niski tył.. Koła zimowe 225/50/17 przektycznie kończyły się na wysokości błotnika.. Auto nigdy nie sprawiało jakichkolwiek problemów w kwestii prowadzenia się czy coś.. przeglądy były normalnie robione, więc nie wnikałem.. Wczoraj jednak jedno z tylnych kół wpadło do nadkola jakbym ze czrery trupy wiózł w bagażniku.. Zdjąłem koło i okazało się, że brakuje kilku cm sprężyny. Podjechałem do mechanika, okazało się, że druga sprężyna także nie jest kompletna.. Z racji wyjazdu na majówkę, szybki telefon do sklepu, zamówiłem sprężyny, jakieś niemieckie, jedyne dostępne od ręki.. dzisiaj rano odebrałem.. o dziewiątej dostarczyłem mechanikowi.. o 10.00 auto odebrałem.. Ja rozumiem, że to nowe sprężyny, ale tył stoi teraz 5cm wyżej niż dotychczas gdy jeździłem uważając, że wszystko gra.

    Napisałem temat, byście przy okazji zerknęli w swoich Alfach czy u was dolne zakończenia sprężyn wyglądają normalnie.. bo tak jedna jak i druga sprężyna miały ubytki od dołu.. Dodam jeszcze, że poza wyjazdami ze 3 razy w roku na wakacje/narty, auto nie jest niczym dociążane.. a bagażnik jest praktycznie pusty..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011
    Postów
    511

    Domyślnie

    To niestety częsty problem współczesnych samochodów na naszych drogach. Te sprężyny są chyba zbyt kiepsko zabezpieczone przed korozją lub wykonane ze złego materialu. U mnie oglądałem przy okazji wymiany klockow z tyłu- wyglądają jeszcze zdrowo, aczkolwiek prawa na dole ma już ogniska korozji. :/

  3. #3
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Generalnie ja na swoich jakiejś szczególnej korozji nie namierzyłem.. ale co do materiału to pewnie masz rację.. nie wytrzymuje próby naszych dróg..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Nowa sprężyna po kilku dniach/tygodniach troszeczkę się obniży. Tak miałem w moim poprzednim samochodzie.

    BTW. Ile płaciłeś za sprężynę? Mi pękła sprężyna po przejechaniu się przez schody nazywane drogą krajową nr 18. Szczerze mówiąc boję się zamawiać jakiegoś zamiennika, wiem, że są one bardziej uniwersalne i na nowych sprężynach auto może zachowywać się inaczej niż na oryginalnych (oryginalnych jest wiele rodzajów, w zależności od wersji nadwozia, silnika itd.).

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    przed wybraniem się na majowke sprawdziłem na kanale stan podwozia i przy okazji zawieszenie. okazało się, ze sprezyna przy tylnym kole jest peknieta. nowka w ASO bez znizek kosztuje 250PLN. zamowilem obie i alfa niestety nie pojedzie na wycieczke. nie obwiniałbym tutaj współczesnych samochodow, w bmw nie zdazylo mi się to jeszcze mimo twardszego zawieszenia, niższego profilu i większego przebiegu. Alfa pozwolila sobie zaoszczedzic na materiale i mamy bubla

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał karp1u Zobacz post
    w bmw nie zdazylo mi się to jeszcze mimo twardszego zawieszenia, niższego profilu i większego przebiegu. Alfa pozwolila sobie zaoszczedzic na materiale i mamy bubla
    Nie masz racji. Pękające sprężyny w BMW zdarzają się też dość często (to info od osoby, która na co dzień grzebie w BMW). Podobnie w innych samochodach. Wystarczy w google wpisać "pęknięta sprężyna" żeby przekonać się jak to jest powszechne w PL i nie omija to żadnej marki.

    Do mnie oryginał kosztuje około 300 zł i chyba też skończy się na oryginalnej części.

    PS. mimo że trochę usprawiedliwiam moją AR, to jednak ilość rzeczy która się psuje trochę zaczyna irytować. Do każdej awarii można odpowiedzieć, że w innych markach też się te rzeczy psują, ale trochę rzeczy dzieje się za często.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 30-04-2013 o 10:53

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Nie masz racji. Pękające sprężyny w BMW zdarzają się też dość często (to info od osoby, która na co dzień grzebie w BMW). Podobnie w innych samochodach. Wystarczy w google wpisać "pęknięta sprężyna" żeby przekonać się jak to jest powszechne w PL i nie omija to żadnej marki.
    nie licytujmy się.
    Czy komus zdarzylo się uszkodzić przednia sprezyne? tutaj obciążenia sa większe. jak wygląda jazda takim samochodem?

  8. #8
    młody30
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    PS. mimo że trochę usprawiedliwiam moją AR, to jednak ilość rzeczy która się psuje trochę zaczyna irytować. Do każdej awarii można odpowiedzieć, że w innych markach też się te rzeczy psują, ale trochę rzeczy dzieje się za często.
    Jakie awarie małeś u siebie kolego w 159?

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar b0b3k
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 2.4jtdm | była 147 1.9jtd
    Postów
    396

    Domyślnie

    nie licytujmy się.
    Czy komus zdarzylo się uszkodzić przednia sprezyne? tutaj obciążenia sa większe. jak wygląda jazda takim samochodem?

    Mi w tamtym tygodniu zaczelo pływać przy zmianie pasa na trasie itp, ułamana przy dole kielicha

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał karp1u Zobacz post
    nie licytujmy się.
    Czy komus zdarzylo się uszkodzić przednia sprezyne? tutaj obciążenia sa większe. jak wygląda jazda takim samochodem?
    Tak. W moim poprzednim Citroenie i w jeszcze innym samochodzie kolegi. Jechało się trudno (strasznie skrzypiała skręcająca się sprężyna). Przód był mocno obniżony, ale 400 km zrobiłem.

    Cytat Napisał młody30 Zobacz post
    Jakie awarie małeś u siebie kolego w 159?
    Niedawno odnalazłem urwaną szpilkę kolektora wydechowego, przekładnia kierownicy poszła na złom, teraz sprężyna i czuję już w portfelu szumiące łożyska skrzyni biegów, wymieniłem już dwa czujniki parkowania i kilka innych drobiazgów, których nawet nie liczę. Parę rzeczy było zepsutych już jak kupowałem auto, więc tego nie podaję, i to raczej drobiazgi w stylu silnika wycieraczek tylnych czy żarówek ksenonowych. A samochód nie ma dużego przebiegu (wszystkie znaki wskazują na oryginalny, np. oryginalna pompa wody, którą zmieniałem przy przebiegu 150). Pierwsze 10 kkm przejechałem bez problemów, teraz przyszło kolejne 10 kkm i zaczyna się sypać to i tamto.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 30-04-2013 o 13:29

Podobne wątki

  1. Sprężyny zawieszenia KME
    Utworzone przez Bladositto w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 13:13
  2. [146] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez niezgoda w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 20:54
  3. [156] sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-02-2009, 19:49
  4. [146] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez Tipo14000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2008, 11:36
  5. [166] Sprężyny zawieszenia
    Utworzone przez Raulcarlos w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-06-2008, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory