Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie wymiary osłony pod silnikiem 1.9 JTDm 16V

    Prosze o wymiary osłony pod silnikiem tej plastikowej, gdyz chce sobie zrobic z blachy i są mi one potrzebne


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukeMazur Zobacz post
    Prosze o wymiary osłony pod silnikiem tej plastikowej, gdyz chce sobie zrobic z blachy i są mi one potrzebne
    Jest watek o dorabianiu tej oslony. Radze znalesc i przeczytac zanim zaczniesz dorabiac. Mysle ze po lekturze zrezygnujesz...

    Wysłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Tak, ale nie znalazłem nic że nie można założyc do 159, faktycznie były na forum sprzedawane ocynkowane, ale nie do 159, jeżeli chodzi o problem chłodzenia skrzyni biegów to przecierz zaden problem. Wiec prosiłbym o jakieś przeciwskazania, bo szukałem o tym tematu ale nic nie znalazłem.


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Problem polega na tym, że po uderzeniu w taką osłonę odpalają poduszki powietrzne, a także napinacze pasów.
    Ostatnio edytowane przez Randall ; 30-04-2013 o 19:10

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    A był taki przypadek? Bo teraz to wogóle sie boje jechac xD
    A to lepiej bez osłony i uderzyc w miskę?
    Ostatnio edytowane przez LukeMazur ; 30-04-2013 o 19:10


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Był przypadek, że odpaliły napinacze pasów u kogoś z forum. Siła po uderzeniu w taką osłonę widocznie rozkłada się tak, że uderzenie przechodzi na systemy bezpieczeństwa tak jakby miał miejsce wypadek. Ja osobiście wolałbym uderzyć miską w kamień niż poduszką powietrzną w głowę Jeżeli pamięć mnie nie myli, to osoba której się to przydarzyło rozmawiała z kimś z ASO kto także wspominał przypadek odpalenia poduszek.

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Problem polega na tym, że po uderzeniu w taką osłonę odpalają poduszki powietrzne, a także napinacze pasów.
    moim zdaniem wyssane z palca.

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Szanowni Koledzy,
    nie miałem czasu w tygodniu aby włączyć się do wątku a mam chyba istotne dla sprawy informacje.
    Moją poprzednia Alfę 156 wyposażyłem w kupioną w Niemczech (shop.alfisti.net) aluminiową osłonę silnika.
    Super dopasowana, bardzo dobrze wyprofilowana przez co podniosła się o około 3cm. Wbrew pozorom nie była ciężka, wygodnie zdejmowalo się ją i zakładało. Wszystko było OK do czasu,
    kawałek drogi polnej, szurnęło raz o koleinę, szurnęło o jakiś korzeń i wszystko OK ale naraz szurnęło o kamień i wywaliło pasy. Spracowały tylko napinacze - doświadczenie raczej wątpliwej przyjemności (zważywszy, iż pasażerem była moja Mama). Alfa była na gwarancji więc wizyta w serwisie. Panowie obejrzeli przód, obejrzeli osłonę i nie doszukali się śladów uderzenia a napinacze zadziałały. Szczęśliwie dla mnie napinacze wymieniono, uznając usterkę techniczną. Nie zawracałem sobie głowy co było przyczyną wyzwolenia napinaczy, aż do rozmowy z jednym z inżynierów w koncernie FIAT-a. Padły wtedy takie oto słowa "wszelkie zmiany i modyfikacje podwozia, zawieszenia samochodu mogą wpłynąć na charakterystykę wyzwolenia poduszek powietrznych i napinaczy". Reasumując osłona musi być dobrze "odizolowana" od podwozia a więc dystanse np: gumowe czy poliuretanowe.
    Wygięcie się takiej osłony i uderzenie(metaliczne) w któryś z elementów napędu lub karoseri w szczególnych przypadkach może spowodować nie zamierzoną reakcję systemu bezpieczeństwa. Osłona z tworzywa jest zatem pewniejsza a że mniej trwała to inna sprawa.
    źródło: http://www.forum.alfaholicy.org/159_...tml#post986316

    Wydaje mi się, że ma to sens, gdyż osłona faktycznie może przenieść uderzenie na karoserie samochodu jeżeli nie będzie odpowiednio od niej odizolowana

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Ale wiadomo że osłona oryginalna czyli plastikowa w miejscu przyczepu do metalowego elementu jest z nim blisko a poźniej tak jak u mnie są takie poduszki że bardzo ona schodzi w dół nawet coś około nawet 5cm. Więc tak czy siak można podłożyć pod metalową osłone kawałek miękkiej gumy lub innego spręzystego tworzywa tak z 1- 1,5cm na skręcaniach. A tak czy siak pisałeś o Alfie 156, a kilku uzytkowników forum miało je i nie zgłąszało takiego problemu, a ja i tak 159 nie bede jezdził po polnych drogach.
    Do tego co mogł innego powiedziec koleś z ASO jeżeli dla niech wszystko co nie oryginalne jest złe.
    Pisałeś o poduszkach a tu nic takiego się nie stało. Ja myśle że to wszystko bujda na kółkach.

    Więc zdecyduję się na wykonanie takiej osłony z blachy ocynkowanej, o grubośći 1,5mm i wadze około 14kg.
    Tyle teorii trzeba działać.
    Ostatnio edytowane przez LukeMazur ; 01-05-2013 o 00:00


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 09-08-2018, 22:20
  2. Wymiary osłony przegubu
    Utworzone przez pitman w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-03-2016, 01:02
  3. Mocowanie osłony pod silnikiem nr 2
    Utworzone przez mario595 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 19:59
  4. osłony amorka wymiary ?
    Utworzone przez marshall w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-03-2011, 19:30
  5. Mocowanie osłony pod silnikiem.
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 31-12-2010, 10:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory