Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: odpalanie

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hubert.janowski
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Zdanowice,,,,,Gliwice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm+chip 160 KM350Nm disactive 2008r.
    Postów
    303

    Domyślnie odpalanie

    Witam
    moi drodzy zakupilwm alfe 159 a w sumie sprowadzilem z francji calą nie uszkodzona 2008 rok 1.9 jtdm 120km w wersji disenctive
    samochodzik fajny. tylko mam taki problem teraz jak dluzej postoi na zimnym silniku ciezko pali(naciskam przycisk i tak jakby lapalai gasla lapala gasla az wkoncu zaskoczy trwa to tak ok 5..6 sek.) gdy silnik cieply pali elegancko. silnik pracuje rowno nawet na zimnym. grzebalem na tym forum ale nie znalazlem info o tym. macie jakies sugestie.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    bylo o tym na forum,temat problemy z odpalanie czy cos takiego,sa rozne wersje ale jakos chyba do tej pory zlotego srodka nikt nie znalazlniby aku,niby wtrzyski itp,ja sie przyzwyczailem,poprostu dluzej rzeje swiece,nawet jak kontrolka zgasnie,wciskam dokladnie sprzeglo i raczej problem wystepuje sporadycznie

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    bylo o tym na forum,temat problemy z odpalanie czy cos takiego,sa rozne wersje ale jakos chyba do tej pory zlotego srodka nikt nie znalazlniby aku,niby wtrzyski itp,ja sie przyzwyczailem,poprostu dluzej rzeje swiece,nawet jak kontrolka zgasnie,wciskam dokladnie sprzeglo i raczej problem wystepuje sporadycznie
    ja zrobiłem wtryski i problem mam nadal, tak jak u ciebie jak dlużej podgrzeje świece to odpala z dotknięcia. Niestety świece wymienialem a cała elektronika od sterowania świec działa poprawnie-teoretycznie, ponieważ jak praktyka pokazuje przy temp. 10-13 stopni jak by świece same za pierwszym razem grzały 5 sekund to problem by nie występował u mnie. Zastanawiam się tylko czy nie wymienic centraliki od świec ale jakoś jeszcze nic na tym forum mnie do tego nie przekonało.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Jak jest temp. dodatnia, to sprawny silnik odpali nawet bez grzania.Jak robiłeś wtryski, to sprawdż jeszcze jakie masz ciś. paliwa na listwie, przy rozruchu ma być 200 - 300bar, na próbę załóż pełną zaślepkę EGR,

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Nigdy
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Okolice Oświęcimia
    Auto
    159 Sportwagon 2.4JTDm Q-Tronic
    Postów
    251

    Domyślnie

    Miałem identyczne objawy, pomógł serwis wtrysków, kolektora ssącego, DPF i EGR.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kolego hubert.janowski, zacznij od wyczyszczenia zaworu EGR- drobna nieszczelność źle wpływa na odpalanie.
    Sprawdź również czy nie masz lewego powietrza tj. za przepływomierzem obejrzyj po kolei wszystkie rury, łączenia, opaski i wszystko co mogłoby być podejrzane.

    Nie wiem jak w 1.9 120KM, ale w 2.4 z przodu jest taka gruba rura i od niej wychodzi pod kątem prostym taka chuda Ktoś mądry tak wymyślił, że owa chuda rura jest skierowana w górę do przodu, więc zahaczyć ją i ułamać łączenie jest bardzo łatwo.

    Podstawa to również świece- wyciągnij je sobie i podłącz do prostownika, w ten sposób je można sprawdzić. Powinny się szybko i mocno nagrzać. Tylko uważaj, bo można się nieźle poparzyć.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #7
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Jak jest temp. dodatnia, to sprawny silnik odpali nawet bez grzania.Jak robiłeś wtryski, to sprawdż jeszcze jakie masz ciś. paliwa na listwie, przy rozruchu ma być 200 - 300bar, na próbę załóż pełną zaślepkę EGR,
    cisnienie paliwa w normie, egr wymieniony 20 tys temu sprawdzany i czysty uszczelka pod egr z dziurami od momentu wymiany egr. Nie zgodze sie z tym że jak jest na plusie temp. do silnik odpali bez bólu, zejdź rano do samochodu masz 8/10 stopni na pewno nie odpali z dotyku. Tak auto mi bez problemu odpala jak jest cieple, problem tylko mam przy tym porannym pierwszym strzale potem to miód malina

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post

    Podstawa to również świece- wyciągnij je sobie i podłącz do prostownika, w ten sposób je można sprawdzić. Powinny się szybko i mocno nagrzać. Tylko uważaj, bo można się nieźle poparzyć.
    co do świec Hubert nie kupuj ISKRY, niech cię ręka boska chroni przed nimi, kupiłem i wiem co mówię. Chciałem jak to ja wymienić profilaktycznie świece co by mnie nic nie zaskoczyło jak pojadę na narty (był styczeń) kupiłem ISKRY wymieniłem, efekt odpala gorzej niż było, wyciągam je podłączam na krótko na 5 sek. działają, podłączam stare wysłużone BERU na 5 sek. tez działają z tym, że żarnik w ISKRZE rozgrzewa się do 1/3 długości a w starych BERU do 2/3. Wniosek sam się nasuwa. Jeżdżę nadal na starych BERU
    Więc ja mogę polecić świece BERU
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 04-05-2013 o 18:57
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kamilhex
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Słubice/Poznań
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 Qtronic 200KM
    Postów
    64

    Domyślnie

    W temacie kiepskiego odpalania mogę opisać jak wyglądał problem u mnie i jak został rozwiązany: od kiedy kupiłem auto co drugi / trzeci raz przy odpalaniu auto gasło po 1 sekundzie. Niezależnie czy silnik był ciepły czy zimny. Czasami po odpaleniu silnik pracował nierówno przez pierwsze 5 sekund, potem żadnych problemów nie było. Problem z odpalaniem jak i nierówną pracą został wyeliminowany całkowicie po założeniu kolektora z zregenerowanymi klapami wirowymi. Zdziwiło mnie to, nie myślałem, że klapy mają aż taki wpływ na odpalanie. Kolektor wymieniłem ze względu na słabą moc w zakresie 1000-2000 obrotów, po zmianie alfa ciągnie od 1500, a nie od 2000 tak jak to było wcześniej. Spadło też spalanie o na oko o około 1 litr w mieście, na trasie nie zauważyłem różnicy, ogólnie jeździ się przyjemniej, auto wydaje się bardziej żwawe i elastyczne.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    a czy 120km ma klapy?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar sedici
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    OPL & (ANsbach) DE
    Auto
    Bravo1,6Mj , Astra J
    Postów
    1,912

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post
    a czy 120km ma klapy?
    nie ma
    this is my truth tell me yours
    "Polityka została wymyślona po to, aby kłamstwo brzmiało jak prawda." G.Orwell
    http://www.youtube.com/watch?v=liSxjtd16xQ - bastard

Podobne wątki

  1. 147 odpalanie
    Utworzone przez kraku w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 07:42
  2. AR 156 2.4 jtd [odpalanie]
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 13:43
  3. Odpalanie
    Utworzone przez krzysieking w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 05:24
  4. Odpalanie
    Utworzone przez PSlowik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 23:39
  5. Odpalanie
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory