Strona 3 z 33 PierwszyPierwszy 12345678910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 325

Temat: Szarpanie - EGR, przepływomierz, itp.

  1. #21
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    No ja dziś jak odłączyłem przepływke to jak ręką odjął, autko na każdym biegu ciągło ładnie od samego dołu...
    Jak się zatrzymałem i ją założyłem to dalej szarpanie przy niskoich obrotach... Czy to wina przepływki że jest wadliwa czy potrzeba zrobić rempa?

    - - - Updated - - -

    No to wyciągłęm przepływke potraktowałem ją wd40 i spręzonym powietrzem kilka razy, efekt? na zewnątrz 25*C a nii przerywa zobaczymy na jak długo


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Damianosl
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Giulietta QV Rosso Competizione
    Postów
    164

    Domyślnie

    W fordach przeplywke czyscilo się benzyna ekstrakcyjna. Nie wiem jak w alfach ale wd 40 to chyba zły pomysl

    Wysłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniell162 Zobacz post
    U mnie winowajcą jest zacinająca się zmienna geometria w turbinie, Cinek wykluczył egry, przepływke, wtryski i tym podobne.
    to regeneracja Turbo cię czeka:////

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał xdj1 Zobacz post
    Już to robiłem, nawet kupiłem nowy i wymieniłem wszystkie węzyki a poszarpywanie dalej było i jest.
    a jak turbo-zmienna geometria ?? może zapieczona i dlatego szarpie :ccccccccccccc

  4. #24
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damianosl Zobacz post
    W fordach przeplywke czyscilo się benzyna ekstrakcyjna. Nie wiem jak w alfach ale wd 40 to chyba zły pomysl
    WD40 jest do wszystkiego akurat miałem tez benzyne ekstrakcyjna ale ten przepływomierz jest tak skonstruowany ze ciezko go rozebrac i tego nie robiłęm. Zobaczymy na dłuższa mete


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  5. #25
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar xdj1
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 2,4jtdm, AR GT 1,9jtd
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał bami159 Zobacz post
    a jak turbo-zmienna geometria ?? może zapieczona i dlatego szarpie :ccccccccccccc
    doładowanie sprawdzone programem i jest ok. Jak nie szarpie to wkreca sie zawsze na obroty bez problemu, a kopa ma. Te szarpanie zawsze wystepuje przy temperaturze powietrza powyzej ca 14 stopni. I zawsze po dłuzszym postoju (noc lub kilka godzin) jak auto osiąga temperaturę około 70 stopni to przy przyspieszaniu na 4,5,6 biegu poszarpuje, jak puszcze gaz nakilka sekund jest ok i znowu przyspieszam to szarpie - trwa to około minuty i samo ustępuje. Podczas tego szrpania lekko podnosi się wskazówka doładowania i chwilowe spalanie wzrasta z ok. 6 do nawet 9l/100.
    Ostatnio edytowane przez xdj1 ; 26-04-2013 o 12:34

  6. #26
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Witam
    U mnie problem wygląda tak, że gdy wcisnę pedał gazu nie ma żadnego szarpania ale przez chwilę jakby coś przytrzymywało. Reakcja na wciśnięcie pedału gazu z opóźnieniem. Czyżby overboost?




  7. #27
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusci Zobacz post
    Witam
    U mnie problem wygląda tak, że gdy wcisnę pedał gazu nie ma żadnego szarpania ale przez chwilę jakby coś przytrzymywało. Reakcja na wciśnięcie pedału gazu z opóźnieniem. Czyżby overboost?
    raczej EGR sie zacina

  8. #28
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    raczej EGR sie zacina
    Być może. Kilka tygodni temu czyściłem EGR włącznie z trzpieniem elektromagnesu. Było pięknie, ale parę dni temu znowu coś nie tak. Być może EGR się kończy. Spróbuję założyć pełną zaślepkę.
    Co do overboosta, rozbierał ktoś sklejany zawór? Na forum jest manual ale do zabezpieczonego opaską stalową. Sklejany chyba też da się rozebrać




  9. #29
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Adolvo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159SW 1.9 120KM Medium
    Postów
    122

    Domyślnie

    ja co prawda nie miałem poszarpywania przy przyspieszaniu, ale za to doładowanie mi skakało na zegarze (najpierw ładnie do 1,5 potem spadało do 1,0 i zaraz znowu w górę i ładnie trzymało na 1,3-1,4)
    dziś w końcu wyciągnąłem do czyszczenia EGR (założona zaślepka z dziurkami), przepustnicę i czujnik doładowania, syfu sporo..

    objawy absolutnie nie ustąpiły niestety.. turbina widać dmucha, więc z tego co czytam to chyba geometria w turbinie :/ ..czy może overboost?

  10. #30
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ja mam czasem tak, że mam takie drobne poszarpywania przy mocnym przyspieszaniu... to właściwie nie są poszarpywania, tylko takie jakby małe, chwilowe, szybkie i delikatne spadki mocy (czuć, że auto nie przyspiesza płynnie liniowo, tylko takimi skokami).

    Na 1 i 2 biegu czuje czasem mały (acz wyraźny) wzrost mocy przy 2000 obr./min mimo, że trzymam tak samo gaz, a turbo już dawno zaczęło dmuchać.

    Czyżby EGR? (klapy wywalone, a na EGR'ze jest blaszka dławiąca)
    Gdzie mogę we Wrocławiu wyłączyć EGR i jaki to jest koszt?

    Jak byłem u Tomka to mówił, że EGR był nieszczelny- wyczyścił i było jakiś czas OK, może znów się nie do końca uszczelnia? Wydaje mi się też, że od 4 biegu auto ma trochę mniej wigoru.

    Spalanie w normie.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

Podobne wątki

  1. [GTV] Szarpanie
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 23:19
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 21:59
  3. Dym i szarpanie
    Utworzone przez lubo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 08:24
  4. [GTV] Szarpanie.
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 09:11
  5. Lpg-szarpanie
    Utworzone przez sław w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory