Strona 12 z 94 PierwszyPierwszy ... 234567891011121314151617181920212262 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #111
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Co do wad i zalet wywalenia klap, robiłem to sam osobiście z tatą w moim poprzednim 159, operacja czasochłonna, zaspawanie dziur po klapach 20zł u znajomego, wykonalne i dużo tańsze niż kupno kolektora, rok przelatało bez problemów.
    Zalety:
    - nie urwą się i nie wpadną do silnika
    - po zaspawaniu jest znacznie mniejsza szansa na powstanie nieszczelności w kolektorze
    Wady:
    - BRAK ( chyba, że na prawdę sporo roboty, na wyjmowałem CR, zrobienie ściągacza w domowych warunkach też trochę zajęło.)

    co do parametrów silnika na pewno nie ma wpływu, a na pewno nie wyczuwalny, ja nie miałem zbyt brudnego kolektora ale auto z niskim przebiegiem, mimo to go wypolerowałem, różnice pewnie odczują Ci którzy mają sporo nagaru i przy wycinaniu klap czyszczą, lub kupują nowy "czysty" stąd pewnie te odczucia o wzroście mocy
    [

  2. #112
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Pewnie i tak, jednak wole zrobić tak jak zrobiła to fabryka. Mam też wątpliwości co do pracy silnika na wolnych i średnich obrotach bo po coś jednak te klapy są. Jeśli nawet silnik pracuje tak samo być może odbije się to na trwałości DPF-a

  3. #113
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Pewnie i tak, jednak wole zrobić tak jak zrobiła to fabryka. Mam też wątpliwości co do pracy silnika na wolnych i średnich obrotach bo po coś jednak te klapy są. Jeśli nawet silnik pracuje tak samo być może odbije się to na trwałości DPF-a
    możesz być spokojny, praca silnika wzorowa, zero problemów, samochód zachipowany, nie wykazywał żadnych kłopotów z DPF a jeździł głównie po mieście wypalanie co około 1000km załączało się automatycznie, mogę z czystym sumieniem polecić wycięcie klap, najlepiej zrobić to osobiście bo w warsztatach słyszałem że chcą i po 1000zł, mnie to kosztowało 20zł i 2 dni dłubania oczywiście nie pełne 2 dni tylko po pracy do późnego wieczora
    [

  4. #114
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Dziwne, 20 zł tylko? U siebie w 2.4 też wywalałem i na pewno nie są to tak małe pieniądze. Sama uszczelka pod kolektor 70 zł, no ale jak kto robi, to już nie oceniać mi.

  5. #115
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    sorry zapomniałem o uszczelce ale kosztowała chyba ze 40 zł, 20zł to koszt zaspawania klap, akurat mam znajomego który takie rzeczy robi i chciał tylko na obiad do chińczyka za tą usługę , stal na ściągacz do pompy CR wynalazłem w składziku więc koszty minimalne
    [

  6. #116
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Moim zdaniem żeby to zrobić sensownie trzebaby z programu wywalić sterownik od klap wirowych, innaczej na spalaniu/składzie spalin się to może odbić. Wtedy koszt zaspawania, programowania jest porównywalny do kosztu nowego kolektora.

  7. #117
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar questounico
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Pabianice
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm i Megane II 1.6 16v LPG
    Postów
    460

    Domyślnie

    no dobrze ale... jak dasz inny kolektor to co z programowaniem? bo nie rozumiem, odłączyć mechanizm można zawsze.
    [

  8. #118
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar szejk
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zachodniopomorskie/Lubuskie
    Auto
    Alfa 159 2.4 210km Q4/159 2.0 JTDM TI
    Postów
    364

    Domyślnie

    Jasio, nic nie trzeba wywalać z programu. Wiele postów było już na ten temat, i to pisanych przez o wiele tęższe głowy niż Twoja, czy moja. Wywalenie klap + zostawienie podłączonego silniczka klap w żaden sposób nie wpływa na osiągi auta. Wystarczy poczytać.

  9. #119
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jasio79 Zobacz post
    Moim zdaniem żeby to zrobić sensownie trzebaby z programu wywalić sterownik od klap wirowych, innaczej na spalaniu/składzie spalin się to może odbić. Wtedy koszt zaspawania, programowania jest porównywalny do kosztu nowego kolektora.
    Nic się nie odbija. Miałem czysty kolektor z klapami, wymieniłem na taki który nie ma klap i statystycznie spalanie nie zmieniło się (lub nawet obniżyło się). A notuję każde spalanie na motostat. Osiągi również identyczne. Nie zauważyłem żadnej zmiany.

    Nie trzeba wyprogramowywać silnika klap z ECU, bo ECU w dalszym ciągu może sterować silnikiem klap, który nie będzie miał fizycznego połączenia z klapami i będzie co najwyżej robił trochę wiatru. Wiele osób nie ma klap, jeździ tak już 2-3-4 lata. I nic nikomu się nie dzieje z silnikiem. Mam wręcz wrażenie, że gdyby 2.4 okastrować z EGR, klap i DPF to nagle okazałoby się, że głowice przestałyby pękać. Uszkodzone klapy wirowe (nieszczelne) niestety bardzo przyspieszają degradacje tego silnika.

    Funkcja klap ma wpływ tylko i wyłącznie na emisję spalin, dotyczy to mieszania się spalin z EGR z czystym powietrzem z dolotu. Usunięcie EGR i klap wirowych zmniejsza ilość sadzy kosztem NOx.

    - - - Updated - - -

    PS nie ma co prowadzić dyskusji po raz tysięczny. W tym wątku:

    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ml#post1377476

    od postu #40 lub trochę wcześniej jest wszystko wytłumaczone.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 25-05-2015 o 13:40

  10. #120
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Święta prawda.
    2 lata bez klap i EGR - wszystko w najlepszym porządku. DPF również ma się bardzo dobrze.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory