Strona 2 z 94 PierwszyPierwszy 12345678910111252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Od usunięcia klap w mojej Alfie minęło trochę czasu (i km), mam za sobą dłuższy przejazd i mogę stwierdzić tylko tyle, że auto płynnie jedzie od niecałych 1500 obr., tak, ze praktycznie przejazd autostradami za granicami RP, gdzie ewentualne ograniczenia są do 80 km/h, w przeważającej liczbie sytuacji nie wywołuje konieczności do redukcji z 6. biegu. Oczywiście, gdy nie chcemy przyspieszać w jakiś bardzo gwałtowny sposób tylko płynnie (ale bez tamowania ruchu). W dziale dot. zużycia paliwa zamieściłem dane dotyczące tego zagadnienia w warunkach dłuższej podróży. W jeździe miejskiej wiele zależy od miasta: u mnie, w Słupsku, normalne jest wskazanie na poziomie 13-13,6 l - więcej stoję w korkach lub ruszam niż jadę. W Szczecinie np. jeżdżąc po mieście uzyskałem 9,9 l/100 km - inne miasto, inne warunki ruchu i inny wynik. Jazdy miejskiej więc nawet nie próbuję rozliczać. Ciężkie auto, duży, mocny motor mają swoje prawa. Niestety, nie wiem, jak się zachowuje to auto ze sprawnymi klapami bo nie miałem okazji takim jeździć.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 26-09-2013 o 08:46

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Tylko dodam,bez klap,egr,dpf,zrobiłem nieco ponad 20 tyś.,same plusy,gdybym wiedział to wcześniej

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Panowie, ale nie odpowiadacie na pytanie
    Czy po zmianie biegu... np z 3 na 4... i sa obroty lekko powyzej 2000 obr/min macie turbodziure? Bo u mnie niestety auto sie jakby chwile zastanawia/pompuje.

    Mowa o mocnym przyspieszaniu.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    To może się wtrącę

    w związku z projektem inż. który muszę zrobić wymyśliłem sobie właśnie wziąć na tapetę klapki wirowe.

    ( 159 2007 r 1.9 jtdm 16 V okolice 180 koni )

    Zanim cokolwiek zacząłem działać pojechałem do cinka na hamowanie i sprawdziliśmy jak się ma moc po 25 tys km od remapu. Wyszło jakoś 179 i 378 niutków.


    Wziąłem auto do domu i zacząłem zabawę - czyszczenie kolektora i kanałów w głowicy + usunięcie klapek z kolektora a następnie znowu wizyta u cinka.

    Po usunięciu klapek i czyszczeniu kolektora wyszło 181.7 i 386 niutków.

    Na wykresie załączonym poniżej widać jak sie zmienia moc i niutki w funkcji obrotów silnika. ( tło to na klapach działających a ta grubsza to już po usunięciu )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klapy działające.jpg
Wyświetleń:	699
Rozmiar:	73.9 KB
ID:	109649Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kol1.jpg
Wyświetleń:	1134
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	109650Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	po usunięciu i czyszczeniu.jpg
Wyświetleń:	782
Rozmiar:	86.7 KB
ID:	109651

    Wątpię żeby na przyrost mocy miał wpływ same klapki a raczej fakt czyszczenia kolektora ale fakt faktem ich brak nie zmienia nic na hamowani. W życiu codziennym też nie zauważyłem negatywnych skutków. Raczej pozytywne w postaci rzadszych wypalań DPF. Co miało by potwierdzenie w teorii bo jak wiecie mamy do 2 rodzaje spalań - całkowite i niecałkowite. Całkowite jak nie ma produktów spalania ( czyli jak jest dostatecznie dużo tlenu aby spalić i utlenić wszystkie związki. Niecałkowicie jest w momencie gdy braknie tlenu i zostają niedopalone tlenki i sadza. Grono czujników pilnuje aby proporcje paliwa i powietrza były jak najlepsza ale projektuje się to czystych układów dolotowych. Jak jest taki zasyfiony i blokuje proces napełniania cylindra to jest więcej sadzy. Od takie moje przemyślenia :d

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    A czy przy zmianie biegow auto ma turbodziure? Bo rozumiem, ze silnik ma taka sama, albo i wieksza moc- pytanie tylko co z reszta?

    A moze u mnie po prostu cos innego jest nie tak?
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    dlatego też pisałem że na hamowni rożnicy nie ma. W codziennej jeździe też nie zauwazyłem większej turbodziury. A tak juz w ogóle to kalpki wirowe spełniaja swoją funkcję tylko w niskim zakresie obortów. Jak wciskasz gaz do dechy klapki sie automatycznie maksymalnie otwierają = tak jakby ich nie było.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Zatem poniekad mam odpowiedz, ze musze szukac innego powodu takiego zachowywania sie auta.
    Chyba najlepiej by bylo gdybym sie przejechal jakas inna 159 z motorem 2.4... a moze wystarczy ze sie przejade 156 z tym samym silnikiem? Kolega ma...
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    U mnie klapy kolektora były sprawne. Byłem u Cinka, zrobił program i obecnie jest 190KM i coś pod 400NM, przy czym stwierdził, że owszem - klapy działają, ale kolektor jest nieszczelny, bo przez łożyskowanie klap wypychane jest powietrze co widać przez zabrudzenia. Zatem Tomek z Krakowa wymienił mi kolektor na ten z usuniętymi klapami i tak jeżdżę już ponad rok. Różnicy w zasadzie nie odczuwam, ale Cinek wspomniał, że dobrze byłoby sprawdzić Alfę na hamowni po usunięciu klap, ot, tak z czystej ciekawości, co dotychczas nie nastąpiło
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #19
    Użytkownik Embrion Avatar rhessi
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    No ja wlasnie mam taki problem ze prawdopodobnie niedomagaja mi klapy. Czy kolektor/klapy sa sprawne nie wiem.
    Wiem tylko tyle ze od pewnego czasu borykam sie z problemem nierownej pracy silnika, mulenia siea do ok 2000 czyli zakresu dolnego turbiny, problemow z odpalaniem, przyszarpywania etc.
    Myslalem o wielu rzeczach ktore moga to wywolywac. Myslalem ze wtryski moze ale znalazlem gdzies topic o klapach wirowych i wychodzi na to ze to jest wlasnie problem mojej Alfy. (2.4 jtdm, 2006r)

    czytalem wiele opinii o usuwaniu klap, egr i dpf. W sumie zastanawiam sie jakie koszty sa z tym zwiazane bo w Alfie za sam nowy kolektor powiedzieli 1400 pln... zlodzieje !
    coraz bardziej sie przekonuje zeby wlasnie takiej usludze sie poddac. Chociaz rozmawiajac z moim mechanikiem ktory dlugo sie zajmowal Alfami to powiedzial zebym tego nie robil bo spadnie moc, bo nie bedzie dynamiczny, bo nie bede mial tych ok 200KM. I teraz sam nie wiem... bede musial chyba poczytac.

    jesli ktos moglby mi powiedziec ile to kosztuje mniej wiecej bylbym wdzieczny

    rhessi.

    - - - Updated - - -

    aha i jesli znacie jakiegos dobrego wartego polecenia mechanika z Warszawy albo okolic ktory sie tym znajmuje to bardzo prosze o kontakt do niego

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    hmm jak czytałes posty powyżej to chyba jedniznacznie widac że auto z kalpami i bez klap nie wykazuje żadnych róznic na hamowni a nawet ma wiecej o 3 konie i 10 niutków. ( ale to raczej efekt czyszczenie dolotu jak efekt usunięcia samych klap )
    Klapy wirowe pełnią swoją funkcje tylko w niskim zakresie obortów - wciskasz gaz do dechy i klapy sie maksymalnie otwierają. Przy odpalaniu auta sprawne klay wirowe także pozostają otwarte. Ja bym zaczął własnie od czyszczenia dolotu i zaślepienia egru.

    edit :

    info od pierburga.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	925
Rozmiar:	83.6 KB
ID:	109688
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 27-09-2013 o 07:14

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory