Strona 66 z 94 PierwszyPierwszy ... 16565758596061626364656667686970717273747576 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 651 do 660 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #651
    Użytkownik Świeżak Avatar Serafiel
    Dołączył
    06 2017
    Mieszka w
    Andrychów
    Auto
    159 1,9 JTDM 16v 2007r. przedlift
    Postów
    136

    Domyślnie

    Mi jak zjadło klapkę, to turbine ledwo drasnelo, więc niekoniecznie.

  2. #652
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Poprzedni właściciel mówi że nie usuwał, wcześniejszy nie wiem :/ w 2012 była wymieniana turbina i zastanawiam się czy to nie ma coś wspólnego z klapami. No nic, zdejmie się wszystko, sprawdzi stan silnika i zapoda się chipa na pewny silnik Byleby wytrzymał do połowy stycznia.
    Kamerka endoskopowa przez otwór wtrysku i oglądnij tłoki.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Serafiel Zobacz post
    Mi jak zjadło klapkę, to turbine ledwo drasnelo, więc niekoniecznie.
    To ledwo draśnięcie turbiny wiąże się z jej niewyważeniem.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #653
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Znacie może warsztat w poznaniu, który posiada taką kamerkę? Przed świętami chętnie bym jeszcze sprawdził.

  4. #654
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 SW 1.9 16V JTDm '07 Były: AR 156 1.9 JTD '99 & AR 159 SW 2.4 JTDm '07
    Postów
    4

    Domyślnie

    Witam Kto podmienił u siebie w AR 159 2,4 200 KM kolektor na ten z AR 156 2,4 bez klap wirowych? Muszę zaczerpnąć opinii. Pozdrawiam!

  5. #655
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cześć,
    moja przygoda z klapami wirowymi już się chyba zakończyła Alfa była na zwaleniu głowicy, przy okazji zrobiono jej regenerację, powymieniano uszczelki, zmieniono rozrząd i koło pasowe. Koszty dość wysokie ale myślę, że warto. Finalnie, klap w głowicy nie było, tłoki i blok nie ruszone. Prawdopodobnie ktoś wyrwał klapy i były same ośki.

  6. #656
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jestem po usunięciu klap z kolektora plastikowego, klapki wszystkie, sterowanie zostało ale steruje sobie na sucho. Silnik po odebraniu od mechanika ciężko odpalił. Na drugi dzień już było ok i przy -10 od strzała wiec chyba postała za długo. Ale jaki spokój że klapek już nie ma. Zastanawiam się tylko czy w przypadku DPF i zmiany charakterystyki powietrza w silniku nie powinno się zrobić programu w aucie żeby przez to że nie ma klap nie dymił bardziej i nie zabił szybko DPF?

  7. #657
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Cytat Napisał 3mos3k Zobacz post
    Witam Kto podmienił u siebie w AR 159 2,4 200 KM kolektor na ten z AR 156 2,4 bez klap wirowych? Muszę zaczerpnąć opinii. Pozdrawiam!
    Zastanawiam się nad sensem takiej operacji Jak już będziesz miał zdemontowany kolektor to lepiej usunąć klapy w swoim i po kłopocie

  8. #658
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał maxer86 Zobacz post
    Jestem po usunięciu klap z kolektora plastikowego, klapki wszystkie, sterowanie zostało ale steruje sobie na sucho. Silnik po odebraniu od mechanika ciężko odpalił. Na drugi dzień już było ok i przy -10 od strzała wiec chyba postała za długo. Ale jaki spokój że klapek już nie ma. Zastanawiam się tylko czy w przypadku DPF i zmiany charakterystyki powietrza w silniku nie powinno się zrobić programu w aucie żeby przez to że nie ma klap nie dymił bardziej i nie zabił szybko DPF?
    Że co? Pierwsze słyszę, żeby silnik dymił, bo dostaje więcej powietrza. Poza tym, klapy wirowe to nie przepustnica, one nie sterują ilością powietrza w cylindrze, tylko zmieniają geometrię kanałów dolotowych, aby przy niskim przepływie powietrza zwiększyć zawirowania w cylindrze, a co za tym idzie poprawić mieszanie się powietrza z paliwem i jego rozprowadzenie po cylindrze. Przy niskich obrotach potrzebne są dodatkowe turbulencje - klapy wirowe zamknięte lub kolektor dolotowy wydłużony (VIS, VIM, VLIM, CHT, DSI...) - a przy wysokich obrotach ważniejszy jest niski opór i duża przepustowość - klapy wirowe otwarte lub kolektor skrócony.

    Zdecydowanie większym problemem dla DPF jest, jeśli klapy się nie otwierają wtedy, kiedy powinny (zapieczone, zalepione) lub gdy są nieszczelne ich osie (powietrze ucieka bokiem, do cylindra trafia go mniej, niż ECU widzi na MAP sensorze) - w obu przypadkach mieszanka może być zbyt bogata i źle wymieszana - dużo sadzy, zatkany DPF itd.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  9. #659
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    A ja jeszcze z innej strony chciałem podpytać o temat klap.

    Czy jest szansa (i sens) bez ściągania kolektora dostać się do silniczka klap wirowych, zdjąć z niego dźwignię a klapy ręcznie ustawić i zablokować w pozycji otwartej?

    Myślę, że klapy urywają się lub rozszczelnia kolektor na osiach ze względu na ich ruch wykonawczy, więc jak je odpiąć od silniczka i zostawić (zablokować) otwarte to wg mnie ryzyko urwania jest minimalne, a przepływy będą takie jak po usunięciu.

    Pytanie, czy da się to zrobić. Bo jeśli i tak trzeba do tego wyjąć kolektor to lepiej zrobić to już porządnie.
    Oczywiście pytam, bo temat znam tylko z teorii i zdjęć. A pod maską widać, że dostęp bez demontażu jest raczej kiepski. Ale może się jednak da?

  10. #660
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Że co? Pierwsze słyszę, żeby silnik dymił, bo dostaje więcej powietrza. Poza tym, klapy wirowe to nie przepustnica, one nie sterują ilością powietrza w cylindrze, tylko zmieniają geometrię kanałów dolotowych, aby przy niskim przepływie powietrza zwiększyć zawirowania w cylindrze, a co za tym idzie poprawić mieszanie się powietrza z paliwem i jego rozprowadzenie po cylindrze. Przy niskich obrotach potrzebne są dodatkowe turbulencje - klapy wirowe zamknięte lub kolektor dolotowy wydłużony (VIS, VIM, VLIM, CHT, DSI...) - a przy wysokich obrotach ważniejszy jest niski opór i duża przepustowość - klapy wirowe otwarte lub kolektor skrócony.

    Zdecydowanie większym problemem dla DPF jest, jeśli klapy się nie otwierają wtedy, kiedy powinny (zapieczone, zalepione) lub gdy są nieszczelne ich osie (powietrze ucieka bokiem, do cylindra trafia go mniej, niż ECU widzi na MAP sensorze) - w obu przypadkach mieszanka może być zbyt bogata i źle wymieszana - dużo sadzy, zatkany DPF itd.
    Dzięki za informacje i logiczne wytłumaczenie.

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory