Strona 75 z 94 PierwszyPierwszy ... 25656667686970717273747576777879808182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 741 do 750 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #741
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    SH
    Auto
    AR 159 SW 1.9 JTD 16V
    Postów
    13

    Domyślnie

    Panowie!
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Temat ściągnięcia kolektora nie jest mi straszny. Garaż mam bardzo dobrze wyposażony, a i w samochodzie sporo rzeczy robię sam. Chodzi o to, że chciałbym upewnić się czy w ogóle mam po co ściągać kolektor. Nie chciałbym stracić weekendu i osobiście wywnioskować, że "o a jednak ich nie mam" (albo wydać 600-900zł i w słuchawce usłyszeć od mechanika "Panie, ale tu nic nie ma"). Moje założenie jest takie, że jeśli dostanę się do jednego kanału i zastanę tam brak klapki to mogę uznać (oczywiście nie jest to pewne na 100%), że zostały zdemontowane. Silnik i turbo jest ok. Wskazania i moc są prawidłowe. Oleju nie bierze. To pozwala mi założyć, że klapa nie została zmielona przez zespół napędowy. Jak myślicie?

  2. #742
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Kup sobie kamerkę endoskopową do telefonu oraz rurkę alu do niej dopasowaną. Ściągnij rurę do turbo, sprzęt powinien zmieścić się przez klapę gaszącą. Będziesz mógł obejrzeć wszystkie kanały.
    Tylko kup taką z kablem 2 m, krótszy będzie zbyt krótki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #743
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Dodam, że warto kupić kamerkę węższą niż 7mm, to przez otwór po wtrysku zobaczy w jakim stanie są tłoki. Do niektórych załączają lusterka boczne, które pozwolą na zobaczenie (mniej więcej) stanu gładzi cylindra.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #744
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Typowa chińska kamerka ma kabel 3m i średnicę 5,5mm, moja też ma nasadkę z lusterkiem i jakieś inne wynalazki typu haczyk czy coś. Tylko problemem jest jej kontrola przy pomocy wątłego kabla, pomysł z rurką może być dobry (o ile sama rurka nie będzie za gruba).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #745
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grimlord Zobacz post
    Panowie!
    Dzięki za zainteresowanie tematem. Temat ściągnięcia kolektora nie jest mi straszny. Garaż mam bardzo dobrze wyposażony, a i w samochodzie sporo rzeczy robię sam. Chodzi o to, że chciałbym upewnić się czy w ogóle mam po co ściągać kolektor. Nie chciałbym stracić weekendu i osobiście wywnioskować, że "o a jednak ich nie mam" (albo wydać 600-900zł i w słuchawce usłyszeć od mechanika "Panie, ale tu nic nie ma"). Moje założenie jest takie, że jeśli dostanę się do jednego kanału i zastanę tam brak klapki to mogę uznać (oczywiście nie jest to pewne na 100%), że zostały zdemontowane. Silnik i turbo jest ok. Wskazania i moc są prawidłowe. Oleju nie bierze. To pozwala mi założyć, że klapa nie została zmielona przez zespół napędowy. Jak myślicie?
    Jeśli dostaniesz się do kanału i zobaczysz że nie ma klapy a jest oś, to znaczy, że wpadła dalej i może siedzi w kanale zaworowym. (jeśli piszesz, że korekty wtrysków masz równe) Raczej nikt nie zostawia osi bez klapy, tylko wywala cały mechanizm i zaślepia otwór (śruba m6 za 20 groszy lub zaślepka za 25zł/szt.).

    Ja wiedząc że jeżdżę z tykającą bombą liczyłem, że jak przejeździło to 9 lat to jeszcze zimę przejeździ i wezmę się za to jak mróz ustąpi. Przeliczyłem się. Trzeci cylinder zjadł klapę i wypluł przez turbinę. Na szczęście do roboty "tylko" głowica i turbo. I tak 3 tys. pójdzie jak nic.

    Co ciekawe, całe zajście trwało może z 15 sekund. Usłyszałem jak klapa zaczęła się klamotać w kolektorze, odgłos jakby odkręcona jakaś osłona, takie nierównomierne pobrzękiwanie, które po chwili przeszło w równomierne klepanie zgodnie z obrotami silnika. W tym momencie klapa pewnie była już pod zaworem albo w cylindrze. Silnik po zgaszeniu nie chciał się już uruchomić. Niestety mechanik uruchomił silnik, co pewnie spowodowało przepchanie klapy dalej do wydechu. Podłączyłem kompa. Korekta na trzecim cylindrze z kosmosu na plus.
    Po zdjęciu kolektora i czapki okazało się, że klapa na trzecim cylindrze zrobiła małe spustoszenie. Na szczęście tylko w głowicy. Turbo i tak trochę gwizdało więc liczyłem, że prędzej, czy później będę je robił (choć wolałbym później...

    Wszystkie ośki klap latały w gniazdach jak chciały. Zarówno wokół osi jak i na boki. Szyna sterująca poruszała tylko tą trzecią, która się urwała. Inne już dawno się wyrobiły i żyły własnym życiem (pewnie dlatego się jeszcze nie urwały, bo nie działały już na nie siły z silniczka).

    Klapy wyrwałem i wyjąłem ośki, zaślepiłem otwory śrubami m6 na loctite 684 i reinzosil. Silniczek chodzi na luźno.
    Turbo już zregenerowane, czekam na głowicę i po świętach montaż i odchudzanie portfela.


    Morał?
    Jak nie uda Ci się zajrzeć w kanały kamerką to zdejmij ten kolektor, choćby za 600 zł. Możesz zaoszczędzić w ten sposób dużo więcej...

  6. #746
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    niekoniecznie jak zobaczy sama oske to znaczy ze wpadla, czytalem ze niektorzy w plastikowych kolektorach sciagali same klapki zostawiajac oski.w tych kolektorach nie ma problemow z uszczelnianiem z tego co wiem, wiec mozna to zrobic wlasnie jak napisalem.w alu jest odwrotna historia tam klapkacsie nie urwie ale oski sie rozszczelniaja

  7. #747
    Użytkownik Świeżak Avatar Gzibo
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDM 16V 2007r.
    Postów
    117

    Domyślnie

    No jest tam uszczelniacz przy ośce. Ale jak wyżej pisałem, wszystko było rozkalibrowane (otwory "łożyskowania" ośki), dolne mocowanie osi (tulejka średnicy wewnętrznej ok. 2mm) wytarte do aluminium.
    Powiem Ci, że jakbym brał pod uwagę zostawienie osi a zobaczył taki syf, na pewno bym się nie zdecydował żeby to zostawić. Poza tym, obecność smoły na elementach nastawczych i zębatkach świadczy, że to już nie było szczelne. Więc jak ktoś zostawia ośki to chyba w kolektorach, które były jeszcze w dobrym stanie. Przy pracy bez klap pewnie już takich oporów tam nie ma.

  8. #748
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    U mnie właśnie ośki były a klapki ani jednej. Po ściągnięciu głowicy wszystko było ok. I tak głowica poszła na regeneracje a ośki wywalone. Kolektor był plastik.

  9. #749
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adrians_osw
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    KOS
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM
    Postów
    10

    Domyślnie

    Ja natomiast mam taki problem. Oddałem auto do warsztatu aby usunąć klapy wirowe, niestety okazało się, że jednej już nie ma i najprawdopodobniej udała się w podróż do silnika Auto jak na razie nie daje żadnych objawów, że coś jest nie tak, nie ma błędów, moc nie spadła, spalanie w normie. Co byście radzili w tej sytuacji, rozbierać silnik i jej szukać czy czekać aż pojawią się jakieś objawy???

  10. #750
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Szukać klapki przyklejonej do ścianki kanału dolotowego. Nie może przelecieć przez silnik niezauważona.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory