Strona 80 z 94 PierwszyPierwszy ... 30707172737475767778798081828384858687888990 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #791
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    U mnie podobna sytuacja.... Świece żarowe. Polecam Beru

  2. #792
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    Właśnie rozrząd sprawdzony, nawet przez dwóch mechaników. Nie w tym problem. Sory za offtemat ale myślałem że może coś właśnie z tymi klapami wirowymi nie tak. Spróbuję zobaczyć o czym wspomniał poprzednik
    napisałeś (łaś? Twój nick nie jest 100% jasny dla mnie) że chodzi o silnik 2.4jtdm. więc jeszcze dwie sprawy. w ePerze (wykaz części) dla 2.4 jest zamęt (błędy?) i niektóre auta/wersje mają przypisaną świecę żarową krótszą o 5mm niż być powinna - przez to nie masz tak naprawdę dobrego grzania w komorze cylindra i słabe odpalanie. te same błędy są powielane w niezależnych katalogach. wielu tu i na innych forach już przez to przechodziło - jest cały wątek o tym i wielu zadowolonych którzy wymienili na dłuższe świece. znajdź wątek, wykręć wszystkie swoje świece, i sprawdź jakiej masz długości. przy okazji sprawdź sobie jak się żarzą po podłączeniu do aku (ostrożnie bo rozgrzewają się do czerwoności). przy okazji sprawdź sobie też kompresję u mechanika, czy jest dobra wartość i równo pomiędzy cylindrami. w 30min będziesz miał kilka spraw przynajmniej sprawdzonych albo moze i znajdziesz problem.

    kolejna sprawa z doświadczeń z jtdm to drobna nieszczelność w połączeniach węży paliwowych przez co paliwo cofa się do baku po postoju - im dłuższy tym gorzej. czy problem występuje np zaraz po zgaszeniu czy dopiero po iluś godzinach? czy kilkukrotne wkładanie/wyciąganie kluczyka (pompa przez kilka sekund pompuje paliwo po włożeniu kluczyka), coś pomaga (oczywiście to też pomaga na problemy ze niedomagającymi lub za krótkimi świecami, więc najpierw sprawdź sprawy świec itp o których pisałem wyżej). jeśli świece itp są OK a klilkukrotne wkładanie kluczyka pomaga, to moze właśnie cofa Ci się paliwo do baku (węże uzupełniają się powietrzem przez nieszczelność). na probe można rozciąć wąż gumowy lecący do filtra lub za filtrem i wstawić taki jednokierunkowy zaworek do paliwa - koszt ok 20-40zł z tego co pamiętam. niektórzy tak już zostawili jak im pomogło (choćby gość z alfaowner który ze 2 lata temu miał problemy z zapalaniem), choc taki zaworek obniża troche ciśnienia paliwa więc nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie na lata czy tylko na chwilę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #793
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    Przepraszam jeszcze raz za offtopic, ale moze do czegos dojdziemy
    Na mechanice sie nie znam, sprawa wyglada po krotce tak.
    Komputer wywala błąd związany z zestawieniem rozrządu. Czujniki w porządku, ustawienie rozrządu również (sprawdzone przez 2 mechaników na blokadach). Klin na swoim miejscu. Błąd po skasowaniu na uruchomionym silniku się nie pojawia, ponowna próba uruchomienia silnika powoduje powrót błędu. Silnik po uruchomieniu pracuje bardzo dobrze.
    Faktycznie gdy silnik nie chciał odpalić to szybciej załapał po kilkukrotnym włożeniu i wyciągnięciu kluczyka (raz za pierwszym wyciagnieciem, raz za drugim) Nie wiem jak to wyglada w dieslach i czy to ma znaczenie ale odnosiłem wrażenie że delikatne naciśniecie pedału gazu również ułatwiało rozruch silnika.
    Tylko nie znam się na mechanice i nie wiem po prostu czy ten błąd związany z rozrządem będzie jakoś powiązany z tym cofającym się paliwem np tak jak u mnie silnik mam wrażenie że już zapalił, gdy po pół sekundzie jakby mu czegoś zabrakło (tej przysłowiowej kropki na i) i gaśnie. Może to powoduje wywalenie błedu?
    Tez była pewna prawidłowość, ze szybciej zapalił po resecie komputera czyli odlaczeniu klem od aku. Może również po ponownym podłączeniu akumultora rowniez pompa z automatu na chwile się uruchamia?

  4. #794
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Agatek Zobacz post
    Przepraszam jeszcze raz za offtopic, ale moze do czegos dojdziemy
    Na mechanice sie nie znam, sprawa wyglada po krotce tak.
    Komputer wywala błąd związany z zestawieniem rozrządu. Czujniki w porządku, ustawienie rozrządu również (sprawdzone przez 2 mechaników na blokadach). Klin na swoim miejscu. Błąd po skasowaniu na uruchomionym silniku się nie pojawia, ponowna próba uruchomienia silnika powoduje powrót błędu. Silnik po uruchomieniu pracuje bardzo dobrze.
    Faktycznie gdy silnik nie chciał odpalić to szybciej załapał po kilkukrotnym włożeniu i wyciągnięciu kluczyka (raz za pierwszym wyciagnieciem, raz za drugim) Nie wiem jak to wyglada w dieslach i czy to ma znaczenie ale odnosiłem wrażenie że delikatne naciśniecie pedału gazu również ułatwiało rozruch silnika.
    Tylko nie znam się na mechanice i nie wiem po prostu czy ten błąd związany z rozrządem będzie jakoś powiązany z tym cofającym się paliwem np tak jak u mnie silnik mam wrażenie że już zapalił, gdy po pół sekundzie jakby mu czegoś zabrakło (tej przysłowiowej kropki na i) i gaśnie. Może to powoduje wywalenie błedu?
    Tez była pewna prawidłowość, ze szybciej zapalił po resecie komputera czyli odlaczeniu klem od aku. Może również po ponownym podłączeniu akumultora rowniez pompa z automatu na chwile się uruchamia?
    1.9jtd. 145KM ??? Nie masz czasem powerboxa i problemów z ecu?
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  5. #795
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo Brera, 2.4 jtdm
    Postów
    120

    Domyślnie

    2.4jtd 210 koni

  6. #796
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Regulator ciśnienia paliwa na listwie CR sprawdzony?
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  7. #797
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Hej koledzy. I mnie dopadła ta bolączka. Auto zaczęło mi dymić i ciężko odpalać. Pokazała się kontrolka świec żarowych.
    Właśnie je wymieniłem...tylko jedna się ukręciła ... Ale problemy nie ustały. Diagnoza- urwane klapy wirowe.
    I teraz pytanie, gdzie w Warszawie w normalnym budżecie usunę te dziadostwa i będę mógł się cieszyć lepszym stanem mojej lubej?

  8. #798
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi74 Zobacz post
    Hej koledzy. I mnie dopadła ta bolączka. Auto zaczęło mi dymić i ciężko odpalać. Pokazała się kontrolka świec żarowych.
    Właśnie je wymieniłem...tylko jedna się ukręciła ... Ale problemy nie ustały. Diagnoza- urwane klapy wirowe.
    I teraz pytanie, gdzie w Warszawie w normalnym budżecie usunę te dziadostwa i będę mógł się cieszyć lepszym stanem mojej lubej?
    Jak klapy się urwały i wpadły do silnika to o "normalnym budżecie" zapomnij.

  9. #799
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi74 Zobacz post
    Auto zaczęło mi dymić i ciężko odpalać
    ...
    I teraz pytanie, gdzie w Warszawie w normalnym budżecie usunę te dziadostwa i będę mógł się cieszyć lepszym stanem mojej lubej?
    Zmierz kompresję, bo mi się wydaje, że po tych objawach, to już możesz zapomnieć o "normalnym budżecie". Obym się mylił...
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  10. #800
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    No, nie pocieszyliście mnie.
    Te ciężkie odpalanie nie jest zawsze, raczej jak długo postoi. Dymi przy mocnym przyciśnięciu. Tak jeździ prawie normalnie.
    Gdzie proponujecie zdiagnozować problem i go usunąć w Warszawie?

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory