Strona 88 z 94 PierwszyPierwszy ... 387879808182838485868788899091929394 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #871
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    nie ma problemu, ale przy okazji można się ich pozbyć.

  2. #872
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 200km 2006r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Czy bedzie problem jak dpf zostanie, a egr zaslepie i usune programowo i klapy wyrzuce? Czy odrazu usuwac dpf

  3. #873
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    Cytat Napisał koxek1 Zobacz post
    Czy bedzie problem jak dpf zostanie, a egr zaslepie i usune programowo i klapy wyrzuce? Czy odrazu usuwac dpf
    Już bym wolał klapy i EGR zostawić niż DPF

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  4. #874
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    Już bym wolał klapy i EGR zostawić niż DPF

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka
    To żart? Klapy się urywają. EGR zapycha kanały dolotowe. DPF nie robi tych problemów co najwyżej podnosi dawki gdy się wypala i wymian oleju trzeba pilnować

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #875
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 200km 2006r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Czyli co dpf zostawić narazie? Czy moge pojezdzic trochę z checkiem po zaslepieniu egr czy odrazu musze jechac usuwac programowo egr

  6. #876
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,989

    Domyślnie

    wiekszosc usuwa tylko egr i klapy a dpf zostawia i tak jest ok. brak dpf za jakis czas moze stac sie problemem bo jest parcie zeby skp robily dokladna analize spalin.

    chwilowo mozesz jezdzic z zaslepionym egr choc raczej nie na dlugo bo silnik bedzie chodzil w trybie awaryjnym.

  7. #877
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Kraśnik
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 200km 2006r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Tryb awaryjny czyli? Czy tylko bedzie sie palil check. Wydaje mi sie ze auto bedzie normalnie jechalo tylko na desce będzie sie swiecilo, mogę się mylic.

  8. #878
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał koxek1 Zobacz post
    Tryb awaryjny czyli? Czy tylko bedzie sie palil check. Wydaje mi sie ze auto bedzie normalnie jechalo tylko na desce będzie sie swiecilo, mogę się mylic.
    Z dużym prawdopodobieństwem trybu awaryjnego nie będzie do chwili jak nie wypniesz wtyczki z EGR-a. Będziesz miał tylko checka na desce.
    Za wycięcie DPF nic ci nie grozi, bo obowiązują cię normy w momencie homologacji samochodu na nasz rynek. Prawo nie działa wstecz, więc ustawodawca nie może nagle zmienić norm dla istniejących już samochodów. Ponadto problematyka pomiarów cząstek stałych w spalinach jest wyjątkowo skomplikowana i stacje diagnostyczne nie mają ani sprzętu ani warunków do przeprowadzania tego typu analiz. Nie mniej jeśli DPF jest sprawny, to ja nie widzę potrzeby jego usuwania. Zostaw go w spokoju
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  9. #879
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leeroy15
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Ostrowiec
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Uwaga! W sobotę zdemontowałem kolektor ssący w AR 159. Okazało się, że brakuje wszystkich 4 klapek wirowych. Myślałem, że poprzedni właściciel zdemontował ale jak znalazłem jedną przyklejoną na dolocie w 4 kanale głowicy to już wiedziałem, że coś jest nie tak. Sprawdzić gniazda zaworowe z pozycji od grodzi jest prawie niewykonalne. Z tego względu zamówiłem kamerkę endoskopową (wiem wiem - jestem po*****ny). Jakie było moje zaskoczenie kiedy dzięki tej kamerce zlokalizowałem moje 3 zabłąkane klapki zawinięte i schowane za osiami zaworów... Szczęście w nieszczęściu, że je znalazłem ale właśnie wtedy zaczęły się schody... jak je wyciągnąć. Kanał dolotowy jest naprawdę ciasny i ledwo wchodzi tam kamerka 0,7cm z drucikiem. Kombinacji było prawie 4 godziny. W ruch poszedł kompresor, odkurzacz i prowizoryczne szczypce z druta, pinceta, kombinerki z długimi szczękami.... W końcu wydarłem wszystkie klapki z głowicy. Tutaj rodzi się kolejne pytanie - studiując forum alfaholików spotykam się z wieloma stwierdzeniami, "może skoro klapek nie ma w kolektorze to już pewnie ich nie ma" - "wyparowały", "zostały przemielone" itp... Doprawdy?? Gdyby tak było to co - turbina by przeżyła taką klapkę?? Przykłady uszkodzonych tłoków, zaworów i gładzi cylindrowych nie dają nic do myślenia?? Kto zadał sobie trudu (który użytkownik lub mechanik) by dokładnie sprawdzić kanały dolotowe głowicy kamerą endoskopową?? Zaznaczam, że jednej klapki nie było od razu widać była przyklejona za zaworem i pokryta tą smolistą mazią. Została odklejona drucikiem przyczepionym do endoskopu i ewakuowana na zewnątrz za pomocą szczypców... Mam nakręcony amatorski filmik z tej operacji....
    Ostatnio edytowane przez leeroy15 ; 10-01-2019 o 20:00

  10. #880
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTD 16V
    Postów
    148

    Domyślnie

    Cytat Napisał leeroy15 Zobacz post
    Kto zadał sobie trudu (który użytkownik lub mechanik) by dokładnie sprawdzić kanały dolotowe głowicy kamerą endoskopową??
    Ja. I zapewne wielu innych mechaników/użytkowników. I nie widzę możliwości żeby klapka jakoś nie wiadomo jak schowała się w kanale głowicy bo nie ma tam aż tyle miejsca a sama klapka jest spora. U mnie wyglądało to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	klapka.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	40.1 KB
ID:	253860

    A jednej klapki i tak nie ma. 159 są już trochę wiekowe. Skąd wiadomo czy ktoś turbosprężarki już nie naprawiał i po prostu uznał jej awarię za zużycie eksploatacyjne a nie efekt klapki? Wirnik wcale nie musi być zmielony w mak.
    Tak samo nieprawdopodobne wydaje się wessanie klapki bez uszkodzenia silnika co oderwanie klapki z ośki. Kto klapki usuwał wie,że one są naprawdę dosyć solidnie zgrzane z ośką i trzeba użyć trochę siły żeby ją oderwać. Tak więc ja osobiście bym nie uwierzył że ta klapka sama z siebie potrafi się oderwać - a jednak...

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory