Strona 89 z 94 PierwszyPierwszy ... 3979808182838485868788899091929394 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #881
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leeroy15
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Ostrowiec
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamil_pk Zobacz post
    Ja. I zapewne wielu innych mechaników/użytkowników. I nie widzę możliwości żeby klapka jakoś nie wiadomo jak schowała się w kanale głowicy bo nie ma tam aż tyle miejsca a sama klapka jest spora. U mnie wyglądało to tak
    Załącznik 253860

    A jednej klapki i tak nie ma. 159 są już trochę wiekowe. Skąd wiadomo czy ktoś turbosprężarki już nie naprawiał i po prostu uznał jej awarię za zużycie eksploatacyjne a nie efekt klapki? Wirnik wcale nie musi być zmielony w mak.
    Tak samo nieprawdopodobne wydaje się wessanie klapki bez uszkodzenia silnika co oderwanie klapki z ośki. Kto klapki usuwał wie,że one są naprawdę dosyć solidnie zgrzane z ośką i trzeba użyć trochę siły żeby ją oderwać. Tak więc ja osobiście bym nie uwierzył że ta klapka sama z siebie potrafi się oderwać - a jednak...
    U mnie wyglądało podobnie ale tylko na 2 kanale dolotowym, natomiast na 1 i na 3 klapka była za ośką zaworu przyklejona do głowicy.... Słabo ją było widać - nawet na filmie na początku nie widać jej tylko zawór. Dopiero po ruszeniu takim drucikiem z haczykiem ta klapka odkleiła się od ścianki głowicy. Problemem było ustawienie jej w pozycji wzdłużnej do kanału dolotowego aby można było ją chwycić szczypcami... Magnes odpada bo są z nierdzewki. Tylko jedna klapka nie sprawiła problemu - na 4 dolocie. Była zalepiona tą smolistą mazią i gdyby nie dłubanie śrubokrętem to bym jej nie znalazł. Dzięki temu właśnie zdecydowałem się poszukać pozostałych klapek chociaż wiele osób mówiło żeby składać wszystko do kupy bo na pewno ich tam nie ma....

  2. #882
    Użytkownik Świeżak Avatar MM97
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa 159SW 1.9 JTDm
    Postów
    118

    Domyślnie

    [MENTION=80895]leeroy15[/MENTION] a jak z dźwiękiem silnika? Było metaliczne stukanie czy nie słyszałeś nic nic takiego?

  3. #883
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar leeroy15
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Ostrowiec
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał MM97 Zobacz post
    [MENTION=80895]leeroy15[/MENTION] a jak z dźwiękiem silnika? Było metaliczne stukanie czy nie słyszałeś nic nic takiego?
    Nie było. Nic się nie działo z silnikiem. Czasem jak zgasł to zaraz po odpaleniu były problemy z wchodzeniem na obroty (może 3 razy się to zdarzyło) ale to raczej zrzucam na EGRa... Silnik ogólnie działał dobrze. Wczoraj złożyłem wszystko do kupy i zrobiłem jazdę próbną. Samochód jeździ tak samo (no może 5% lepiej ale to zrzucam na efekt psychologiczny)... Ogólnie jestem zadowolony z przeprowadzonej operacji bo mam pewność, że już nic nie siedzi ani w kolektorze ani w głowicy. Dodatkowo wszystko wyczyszczone, zaślepione i złożone. Jeszcze tylko wymiana oleju w skrzyni i będzie latać...

  4. #884
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ColMan
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 JTD
    Postów
    8

    Domyślnie

    Czy mógł by mi ktoś polecić jakiś godny warsztat na Podkarpaciu , w celu usunięcia klap wirowych , mam to dziadostwo w silniku 2.4 i spać nie mogę przez to :-/ .

  5. #885
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    czemu przez to spać nie mozesz? w 2.4 zawsze sa alu kolektory (podobne jak w 1.9jtdm 16v przed liftem) i tam sie klapki nie urywaja, tylko spada listwa sterujaca i ciut sie rozszczelnia kolektor, wiec silnik moze ciut gorzej pracowac. tylko tyle i az tyle. oczywiscie warto usunac ale raczej to nie priorytet. w 2.4 to sa inne sprawy do dogladania (temat pekajacych glowic i utwanych szpilek kolektora wydechowego) i tego trzeba bardziej dogladac

  6. #886
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ColMan
    Dołączył
    02 2019
    Auto
    Alfa romeo 159 2.4 JTD
    Postów
    8

    Domyślnie

    Czyli mówisz że nie mam się co obawiać o te klapy , dodam że samochód jest z 2006 roku a coś czytałem że pierwsze wersje miały jakieś plastikowe te klapy , tak że nie wiem czy to chodziło o 2.4 czy silniki 1.9 16V , jestem świeżo po zakupie i tak czytam co porobić abym się nie zawiódł gdzieś na drodze .

  7. #887
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    W 2.4 nie ma co się obawiać ale wiadomo że lepiej wywalić. Oczyszczanie jak widać rozszczelnienie wokół lozyskawania. Lewe powietrze uciekające podnosi etg .

    Wysłane z mojego P2 przy użyciu Tapatalka

  8. #888
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Cytat Napisał ColMan Zobacz post
    Czy mógł by mi ktoś polecić jakiś godny warsztat na Podkarpaciu , w celu usunięcia klap wirowych , mam to dziadostwo w silniku 2.4 i spać nie mogę przez to :-/ .
    W sprawie klap możesz zadzwonić coś poradzę.Pozdrawiam Tomasz 603663112

  9. #889
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał ColMan Zobacz post
    Czyli mówisz że nie mam się co obawiać o te klapy , dodam że samochód jest z 2006 roku a coś czytałem że pierwsze wersje miały jakieś plastikowe te klapy , tak że nie wiem czy to chodziło o 2.4 czy silniki 1.9 16V , jestem świeżo po zakupie i tak czytam co porobić abym się nie zawiódł gdzieś na drodze .
    zle czytales, to tylko pozniejsze wersje 1.9jtdm 16v (polift) mialy plastikowo-aluminiowy kolektor i tylko w nich klapy sie urywaly. tak czy siak trzeba je kiedys wywalic, najlepiej polaczyc ze zmiana rozrzadu bo go sie rusza, kolektor wyczyscic przy okazji. tylko jesli listwa nie spadla ze sterowania a oski nie sa bardzo rozszczelnione (nie syfi obok o ile masz jeszcze egr niezaslepiony bo inaczej nie bedzie syfic tylko powietrze uciekac) to mozesz jezdzic spokojnie. jsk pisalem w 2.4 inne sprawy sie oglada, ale o tym sa dedykowane watki i kupa informacji, nie ma co sie powtarzac
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 26-02-2019 o 19:20

  10. #890
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    AR 147 1.9JTDM 16V
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Czy Alfa 147 FL 1.9JTDM 16V 150KM z 2006 roku (październik) ma klapy wirowe plastikowe czy metalowe? W tej wersji wypadają?

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory