Strona 16 z 19 PierwszyPierwszy ... 678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #151
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Panowie i Panie. Przeczytałem te 15 stron i nadal mam mętlik. Potrzebuje fotelika do przedliftu ze skórą. Niemowlę. Wymagania mam takie: isofix, baza żeby potem wpiąć do niej coś innego i najlepiej by te nosidełko można było wpiąć do wózka. Nie wiem czy to możliwe ale taki system byłby dla mnie optymalny. Dzięki temu wózek zajmował by mało miejsca i zmieściłby się w sedanie. Oczywiście bezpieczeństwo itd to oczywista sprawa. Z ceną się liczę dość wysoką. Ma ktoś coś takiego lub miał podobne priorytety i mógłby polecić?

    Jeśli używasz f-booka - zapytaj tutaj, moim zdaniem najbardziej fachowa grupa:

    https://www.facebook.com/groups/1160144954034437/

  2. #152
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    [MENTION=14001]hagi[/MENTION], nie wiem czy są takie jak szukasz. Ja zdecydowałem się na Kiddy Evoluna i-size i on ma swoją dedykowaną bazę. Te niecałe 1.5 roku temu jak wszedł na rynek to był chyba najbezpieczniejszy fotelik wg jakiś tam rankingów, nie śledziłem jakie nowości od tamtego czasu weszły, ale rewolucji bym się nie spodziewał. Nasz chłopak urodził się duży (4.1kg 58cm) i potem też szybko rósł, fotelik dał radę na dokładnie rok, potem już mały się nie mieścił (ale ważył już 11.5kg i miał pewnie coś pod 80cm wzrostu). I to tylko tyle wytrzymał w nim, bo akurat największy przypadł na lato, kiedy miał mało/cienkie ubranka - gdyby trafił na zimę to pewnie ze 2-3 mc wcześniej trzebaby się przesiadać już do kolejnego fotelika. Od tego czasu mamy gb vaya i-size - on nie wpina się do żadnej bazy - jest z nią zintegrowany, tak więc z żadnej bazy uniwersalnej i tak ni było by pożytku.

    Co do adapterów do wózka. Do Kiddy kupiliśmy takie do wózka (Anex Sport, to chyba były adaptery na Maxi Cosi), skorzystaliśmy może ze 3 razy z tego, choć najpeirw wydawało się jak to jest super ważna funkcja i że będzie żona korzystać non stop.

    Pamiętaj jeszcze jedno, dla dziecka zawsze najbezpieczniejszą pozycją jazdy jest tyłem, jak znajdziesz jakieś uniwersalne rozwiązania, to nie wiem czy ten drugi foteli tak się bedzie dało wpiąć.

    Aha, oba foteliki które mam nie są takie małe, w 159 wymusza przesunięcie fotela do przodu, a jak włożymy do Giulietty (tam zwykle foteliki jeżdżą), to mam biede wysiedzieć komfortowo jako pasażer, bo nogi mam wbite w deskę.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #153
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    510

    Domyślnie

    Ok, dzięki. Zaczynam poszukiwania.

  4. #154
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Alfa 159 1,9JTDm 8V 2006
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał hagi Zobacz post
    Ok, dzięki. Zaczynam poszukiwania.
    dokładnie jak kolega wcześniej pisał baza Maxi cosi family fix z nosidełkiem. Mam, używam, wszystko ok, na klik i jedziesz. Wózek mamy BEBETTO TORINO + adapter do nosidełka (maxi cosi). Po złożeniu mieści się w bagażniku sedana zajmując 60-70% powierzchni więc jeszcze można upchnąć jakieś torby

  5. #155
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Zastanawiam się nad zakupem do drugiego samochodu Joie Every Stage (opcja jazdy tyłem do 18 kg), następnie przodem do 36. Tylko montaż niestety ino pasami.

  6. #156
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Witam ktoś testował ten fotelik

    ISO podejdzie do 159 rok 2007 sportwagon

    http://allegro.pl/recaro-monza-nova-...842336230.html


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  7. #157
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    brak
    Postów
    125

    Domyślnie

    Nikt takiego nie miał?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #158
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Nie mam dokładnie tego, ale tego typu. Dziecko zachwycone, wygodnie itd. 500km z przerwą na siku to żaden problem.
    Ja mam fotelik kiddy phoenixfix pro 2

    Używam go głównie w C4 Grand Picasso, tam nie ma problemu. W Alfie pasów jest na styk.... weź pod uwagę, że być może trzeba będzie kupić przedłużkę, której klamra będzie na środku (jakby na brzuchu dziecka) i to już niekoniecznie jest dobrze.

    Przed zakupem po prostu sobie sprawdź, albo kup w necie, sprawdź i najwyżej odeślij.
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 24-04-2018 o 08:03
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #159
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    270

    Domyślnie

    Podzielę się swoimi doświadczeniami z 159 sedan SportPlus z ostatniej serii, fotelik 9-18kg:
    maxi-cosi Axiss (przypinany pasem) - nie leży najlepiej, do tego krawędzie szerokiej podstawy odciskają się na tapicerce siedziska (tzw. pół-skóry)
    maxi-cosi AxissFix (EasFix) - leży bardzo dobrze, dokładnie się wpasowuje w profil siedziska, górne gniazdo mocujące jest stosunkowo blisko, ale bez problemu daje się zamocować

  10. #160
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    Mój mały jeździ w foteliku Recaro Young Sport. Po zakupie 159 TI okazało się, że trzeba wypinać z tylnej kanapy zagłówek żeby fotelik dobrze siedział na swoim miejscu. Nie wiem czy macie może takie samo spostrzeżenie, ale 159 TI w porównaniu ze "zwykłą" 159 ma odrobinę mniej miejsca w środku spowodowanym bardziej masywnymi fotelami. Mam na to dowód, ponieważ w garażu mam 159 brata z tapicerką alfatex i tam wypinać zagłówka nie muszę. Co do samego fotelika jest super.

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory