Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 187

Temat: Fotelik dla dziecka

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar hoyraq
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    WN
    Auto
    159 SW TI
    Postów
    68

    Domyślnie Fotelik dla dziecka

    Jestem na etapie zakupu fotelika dla dziecka 9-18 kg. Wstępnie wybór padł na romer king plus (bez isofix). Czy ktoś używa taki fotelik w 159, czy ten fotelik dobrze siedzi w siedzeniu i nie ma problemu z montażem?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    453

    Domyślnie

    ja mam maxi cosi bez iso i jest GIT

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoyraq Zobacz post
    dobrze siedzi w siedzeniu
    A co to znaczy?
    w Alfie masz z tyłu standardową kanapę jak w milionie innych aut, nie ma profili i nie ma uwypukleń. Kupujesz fotelik to nie zasiegaj informacji na forum tylko podjedz do pierwszego lepszego sklepu z fotelikami i przymież je do auta. Jezeli to nie isofix to trzeba pare innych rzeczy przymierzyć, np dlugosc pasów i latwosc jego montazu. Opinie jak dupa kazdy ma swoją. A bezpieczenstwo i wygoda dziecka ponad wszystko.

  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Czy jest możliwość zamontowania fotelika z isofix na przednim siedzeniu?




  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusci Zobacz post
    Czy jest możliwość zamontowania fotelika z isofix na przednim siedzeniu?
    Z przodu nie ma Isofix więc nie da się tego zrobić. Jedynie foteliki ze składanym Isofix'em można tam zamocować o ile mają dobre trzymanie za pomocą samych pasów. Poza tym należy wziąć pod uwagę Airbag i rodzaj mocowania fotelika (tyłem lub przodem do kierunku jazdy w zależności od wielkości fotelikai tym samym dziecka).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Evo666 Zobacz post
    A co to znaczy?
    w Alfie masz z tyłu standardową kanapę jak w milionie innych aut, nie ma profili i nie ma uwypukleń. Kupujesz fotelik to nie zasiegaj informacji na forum tylko podjedz do pierwszego lepszego sklepu z fotelikami i przymież je do auta. Jezeli to nie isofix to trzeba pare innych rzeczy przymierzyć, np dlugosc pasów i latwosc jego montazu. Opinie jak dupa kazdy ma swoją. A bezpieczenstwo i wygoda dziecka ponad wszystko.
    Akurat w 159 przed FL profil tylnego siedziska różni się od tych po FL i ma to dość duże znaczenie jeśli chodzi o stabilność fotelika bez ISOFIX. Jeśli do tego jeszcze dodać skórzaną tapicerkę to już jest mało ciekawie bo podstawa się ślizga i fotelik będzie niestabilny. Nawet mocne dociągnięcie pasami niewiele daje.

    - - - Updated - - -

    Osobiście mam fotelik z ISOFIX i nie zamienił bym go za ten sam model bez. Mocowanie banalnie proste, dziecko ma stałą pozycję, nie przesuwa się na zakrętach a w razie mocowania go w aucie bez tych uchwytów można złożyć zaczepy.

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar sothis
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Pawłowice/Jastrzębie Zdr
    Auto
    była 156 1,9 JTD, teraz 159 2.0 JTDm 170KM '09r
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał hoyraq Zobacz post
    Jestem na etapie zakupu fotelika dla dziecka 9-18 kg. Wstępnie wybór padł na romer king plus (bez isofix). Czy ktoś używa taki fotelik w 159, czy ten fotelik dobrze siedzi w siedzeniu i nie ma problemu z montażem?
    Ja mam ten właśnie fotelik- nie ma z nim żadnych problemów, stabilny a montaż jest intuicyjny, zresztą na foteliku jest obrazkowa instrukcja prawidłowego montażu za pomocą pasów.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie

    Również mam ten fotelik (wersja z krową) i powiem jedno - jeśli masz ISOFIX to bierz fotelik pod ISOFIX. Bez ISOFIXA też będzie okej ale nie będzie tej stabilizacji którą daje właśnie ISOFIX. Ogólnie foteliki ROMER są uważane za jedne z najlepszych na świecie więc co do jakości i bezpieczeństwa nie ma co się martwić.
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze wypowie się na temat fotelika?
    Zastanawiam się czy wybrać 9-18, czy może 9-36?
    To, że z ISOfixem to już jasne, tym bardziej, że mam skórzaną tapicerkę.
    Możecie polecić jakiś sensowny model, który w przyzwoitej cenie będzie oferował wysokie bezpieczeństwo i komfort dla dziecka?
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar CodeMaker
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159 1,9 JTS
    Postów
    1,259

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Ktoś jeszcze wypowie się na temat fotelika?
    Zastanawiam się czy wybrać 9-18, czy może 9-36?
    To, że z ISOfixem to już jasne, tym bardziej, że mam skórzaną tapicerkę.
    Możecie polecić jakiś sensowny model, który w przyzwoitej cenie będzie oferował wysokie bezpieczeństwo i komfort dla dziecka?
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Ja mam kddiego phenixfixpro2 i uwazam ze jest swietny. Nie ma pasow tylko belke zapinana pasami auta. Poczatkowo bylem sceptycznie nastawiony do tego rozwizania ale okazalo sie swierne. Dziecko ma wieksza swobode i nie wisi na szelkach jak zasnie. Do tego jest to 1 z 2 modeli w przedziale 9-18 ktory ma 5 gwiazdek w testach adac.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wrocł‚aw, Poland
    Auto
    A4 B5
    Postów
    58

    Domyślnie

    A moja do takiego za chiny wsiąść nie chciała. No i na recaro się skończyło (roemer Kingplus jest mniejszy - jak masz większe dziecko zwróć na to uwagę żeby zimą się nie okazało że się nie mieści na szerokość)
    Ostatnio edytowane przez woj-o ; 07-09-2014 o 14:28

Podobne wątki

  1. [146] fotelik dla dziecka do Alfy 146. - problem z pasami
    Utworzone przez Wujek5 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 19:51
  2. Fotelik dla dziecka do Alfy 166
    Utworzone przez kubarecz w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2012, 07:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory