Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Regeneracja wtryskiwaczy

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie Regeneracja wtryskiwaczy

    Witam wszystkich. Chciałem zasięgnąć opini gdzie najlepiej i w przyzwoitych cenach na Śląsku można zregenerować wtryskiwacze? Niestety dopadł mnie ten problem że zle wychodzi mi korekta na 3 wtrysku a dzisiaj po zrobieniu trasy 800 km zaczeło cos smierdziec ropa w kabinie po powrocie do domu okazało sie ze wszystko do okoła wtrysków jest zalane ropą Cinek będzie z tym walczył nastepny tydzień żeby znalezc przyczyne. Jeszcze nie wiem co z tym/tymi wtryskami ale i tak musze robić ten 3 więc chciałem zasięgnąc opini bo chciałem to zrobic przed kolejna grupuwka O Adamczyku słyszałem niezbyt ciekawe opinie. Dzisiaj byłem w Turbo Tecu w Jaworznie i mowia wszystko ladnie ale nie mam o nich zadnej informacji niby daja 2 lata gwarancji na wtrysk bez limitu km ale z tym wiadomo jak jest. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Croma JTDm 150 Emotion, Doblo 1,6 MJ Emotion
    Postów
    100

    Domyślnie

    Wyciek ON raczej nie ma nic wspólnego z wtryskiwaczami. Nieszczelność prawdopodobnie gdzieś na łączach przewodów wysokiego ciśnienia. Zanim kolega zapłaci kilkaset zł za naprawę tego podejrzanego wtrysku to proponuję najpierw wykręcić rozpylacz i wykapać go w myjce ultradźwiękowej natomiast iglicę potraktować delikatnie pastą ścierną w celu wypolerowania.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Kolego przejrzyj forum- zle korekty wcale nie oznaczaja walnietych wtryskow!
    Pierwsze slowo klucz: klapy wirowe. Cinek wie o co chodzi.
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cinek moje auto dobrze zna i na początku tez tak myśleliśmy ze to klapy wirowe i ostatnio wywalił mi całkowicie klapy wirowe i korekta sie troche poprawiła ale to nie jest jeszcze to więc ten 3 wtrysk napewno podlega naprawie a co do ich zalania to jeszcze nie wiemy co i jak bo Cinek ma zawalone terminy i dopiero w poniedziałek bedzie sie za to brał.

  5. #5
    criss
    Gość

    Domyślnie

    jaką korekte ci wali na 3 wtryskiwaczu

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    jaką korekte ci wali na 3 wtryskiwaczu
    Nie powiem Ci dokładnie teraz bo nie pamietam ale sprawdze to jutro i dam znać

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał criss Zobacz post
    jaką korekte ci wali na 3 wtryskiwaczu
    Sprawa wygląda tak ze korekta wychodzi nastepująco

    1) -1,20
    2) -0,86
    3) 3,09
    4) -1,06

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Skoro widzisz ropę to znaczy, że masz wyciek. Skoro jest wyciek to wtryskiwacz może nie pracować w optymalnych warunkach (nie wiem czy nieszczelność jest na podkładce pod wtryskiem czy może gdzieś indziej) lub jego praca nie przekłada się na taką pracę jaka powinna być (np. z powodu nieszczelności brak odpowiedniej kompresji). W takim wypadku korekty szaleją (tak samo jak wtedy gdy są nieszczelności kolektora dolotowego na klapach). Zanim zaczniesz szukać nowych wtryskiwaczy należy usunąć usterkę i wyzerować ustawienia wyuczone.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar volgin87
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti
    Postów
    51

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Skoro widzisz ropę to znaczy, że masz wyciek. Skoro jest wyciek to wtryskiwacz może nie pracować w optymalnych warunkach (nie wiem czy nieszczelność jest na podkładce pod wtryskiem czy może gdzieś indziej) lub jego praca nie przekłada się na taką pracę jaka powinna być (np. z powodu nieszczelności brak odpowiedniej kompresji). W takim wypadku korekty szaleją (tak samo jak wtedy gdy są nieszczelności kolektora dolotowego na klapach). Zanim zaczniesz szukać nowych wtryskiwaczy należy usunąć usterkę i wyzerować ustawienia wyuczone.
    Tak jak już pisałem Cinek w poniedziałek będzie szukał usterki, a co do tego 3 wtrysku to juz tak wychodziła korekta przed ta usterka, ta usterka jest nowa bo stało sie to w niedziele po dlugiej trasie a korekta wychodzila tak juz z miesiac wczesniej.

  10. #10
    criss
    Gość

    Domyślnie

    skoro z klapami dobrze to 3 wtryskiwacz ci sie zaciera lub jest nieszczelność w jego zasilaniu dlatego komp podlewa na 3. Co do zalania paliwem to możliwe że masz nieszczelność na przelewie. Sprawdzałeś czy któraś nakrętka nie jest poluzowana przy wtryskiwaczach lub na szynie ?

Podobne wątki

  1. Regeneracja wtryskiwaczy
    Utworzone przez Proth w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-10-2015, 13:57
  2. Regeneracja wtryskiwaczy Łódź
    Utworzone przez largo w dziale Łódzkie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2015, 23:42
  3. Regeneracja wtryskiwaczy CR Bosch
    Utworzone przez magil w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-03-2015, 10:35
  4. regeneracja wtryskiwaczy 2.4 JTDm
    Utworzone przez prezes99 w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-09-2012, 16:30
  5. [146] 1.9 JTD Regeneracja wtryskiwaczy
    Utworzone przez Jajdel w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 14:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory