Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Kierunkowskaz boczny - wymiana żarówki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie Kierunkowskaz boczny - wymiana żarówki

    Przestał działać kierunkowskaz boczny, przód i tył działa, więc to pewnie żarówka.
    Niestety mam problem z jego zdjęciem, postępuję tak jak podpowiada instrukcja, ale ten poza minimalnymi ruchami góra-dół, nie chce drgnąć.
    Po prostu łapię za klosz i próbuję przesunąć go po linii błotnika do tyłu.

    Wolałbym niczego nie urwać, jest na to jakiś sposób? Próbowałem ruszyć ten z drugiej strony i jest to samo.

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar sickboy
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16V Distinctive 2006r
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    Rzuć okiem jak jest zrobione mocowanie: http://allegro.pl/alfa-romeo-159-bre...271608045.html
    Musisz podważyć od tej strony która jest bliżej przodu auta. Jak boisz się że coś uszkodzisz to poluzuj nadkole i wypchnij go od wewnątrz.

    Nero Provocatore - AR159
    Jedna mARka - Jeden Klub - Alfaholicy

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    tak sie go demontuje po lini błotnika do tyłu!! użyj wiekszej siły, ma z przodu taką błaszke i zaczep, musisz go odepchnąc do tyłu i odchylic. przerabiałem temat nie ma sie co bac nic nie peknie, uwazaj tylko na blasze żeby jej nie odkształcic .

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar juhass
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Giulietta MA 2011; Giulia 2021 USA
    Postów
    512

    Domyślnie

    Powoli i delikatnie i... musi pójść. Uważaj żeby nie odkleić klosza od podstawki przy ściąganiu.. Zabezpiecz czymś błotnik (np szmatka między blotnik a śrubokręt) i wsuń cienki płaski śrubokręt od przodu i bardzo ostrożnie podważaj przesuwając jednocześnie kierunek do tyłu.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Mam ten sam problem, jeden mi świeci prawie na biało, chciałem zmienić na szybko ostatnio ale za cholerę nie mogłem tego zdjąć samymi rękoma
    Jutro się za to zabiorę na spokojnie jak będę miał więcej czasu, najpierw spróbuję jednak bez śrubokrętu, mam nadzieję, że ściągnę, bo tak jak pisali koledzy powyżej, to w zasadzie bardzo proste

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Konstancin-Jeziorna
    Auto
    159 TBi
    Postów
    72

    Domyślnie

    Zrobiłem, wracam i czytam! Dzięki wszystkim za podpowiedzi... Tłumacz albo autor instrukcji się nie popisał.
    Klosz przesuwa się do przodu a nie do tyłu. Po kilku nieudanych próbach, spróbowałem go pchnąć do przodu (swoją drogą to był też zasyfiony pod spodem, co uniemożliwiało swobodny przesuw) i się przesunął. Z tyłu klosza jest plastikowy haczyk i on się uwalnia po przesuwie, do tyłu klosza przesunąć nie ma szans.

    Zresztą zwróćcie uwagę na zdjęciu z aukcji, gdzie jest zaznaczony prawy kierunkowskaz. Blaszka jest z przodu (szersza część klosza, ta z żarówką jest skierowana do przodu), żeby go wyjąć trzeba nacisnąć na sprężystą blaszkę, a jest to możliwe tylko przy przesuwaniu do przodu. Czytając teraz te posty, pomyślałem nawet, że u mnie po prostu ktoś założył odwrotnie kierunkowskazy, ale tam są przetłoczenia, które pasują do takiego ułożenia jak mam.

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar jedrek1980
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski
    Auto
    Alfa Romeo 159 Bella
    Postów
    381

    Domyślnie

    To ja mam pytanko co prawda o przedni kierunek a bardziej o wyjęcie żarówki od postojowe która wpadła do klosza.Dwa pytania czy wyciąga się cała żarówka od kierunku a po drugie jak ja wyjac (zarowke od kierunku
    BYŁ LEON by COMPSPORT
    JEST ALFA 159 SW by TUNE-UP

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    postojowa wyciagniesz bez wiekszego problemu przez otwór od zarówki kierunku, kierunek wyciagniesz przez przekręcenie gniazda z żarówką o parę stopni w lewo

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Ełk
    Auto
    AR 159 1,9JTDm
    Postów
    13

    Domyślnie

    probowal ktos zmienic ten boczny kierunkowskaz? W dzien jest slabo widoczny, moze w srodek wstawic pasek led pomaranczowy

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    Jaka idzie żarówka do kierunkowskazu bocznego? Zwykła w5w czy pomarańczowa w5w?

Podobne wątki

  1. [159] Kierunkowskaz boczny- nie działa mimo sprawnej żarówki
    Utworzone przez juhass w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2013, 11:14
  2. Czym przykleic boczny kierunkowskaz ??
    Utworzone przez arecky w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-04-2013, 11:20
  3. kierunkowskaz boczny
    Utworzone przez jimmy_69 w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 11-04-2012, 17:47
  4. [156] Boczny kierunkowskaz jak wyjąć?
    Utworzone przez Daniel156SW w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory