Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Jak wymienić linke otwierania maski?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar whitefunk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 1.7 8v
    Postów
    90

    Domyślnie Jak wymienić linke otwierania maski?

    No to mam pierwszy problem. Mianowicie zatarla mi się linka otwierania maski, wymienilem cały zamek, ale efektów brak Linka praktycznie stoi w miejscu i ledwie dajemy radę jak przesuwać kombinerkami... Linke już znalazłem, kupiłem teraz tylko muszę wymienić i pytanie jak się do tego zabrać żeby nie zepsuć i się nie narobic? Zamek zdjęty, w kabinie rączka do otwierania tez, co dalej?

  2. #2
    Bartek_P
    Gość

    Domyślnie

    Przymocuj nową linkę do starej, tylko mocno. Odczep starą linkę z mocowań o po robocie. Może przechodzić ciężko przez gumę w grodzi, można siknąć wd lub płynem do mycia naczyń.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar whitefunk
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 1.7 8v
    Postów
    90

    Domyślnie

    A to mocowanie w grodzi, jak sie do niego dostac? Od srodka czy od komori silnikowej? Od gory czy od spodu?

  4. #4
    Bartek_P
    Gość

    Domyślnie

    Przyznam szczerze że nie wiem. Trzeba ściągnąć plastiki spod kierownicy, a pod maską, zajrzyj jak idzie linka , poświeć latarką.
    Nie żebym to kiedyś robił, ale jakoś musieli ją przeprowadzić i pewnie pomyśleli również , że trzeba będzie ją kiedyś wymienić.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar zychuNO1
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    szymbark
    Auto
    alfka 159 2.4 JTDm
    Postów
    66

    Domyślnie

    witam podepne sie i powiem wam jak jest z ta linka.Niestet nie jest tak prosto i fajnie jak to poradzil kolega bartek p.
    ogolnie linka jest osadzona w takich zatrzaskach wiec trzeba do nich dotrzec no wiec tak pierwsza czynnoscia jaka musimy wykonac jest odpiecie linki w wewnatrz pod bezpiecznikami(zamek i jeden zatrzask nad pedalami)potem najlepiej odkrecic zamek przy masce i tu tez odpiac linke niestety musimy wyciagnac aku i platforme aku zeby sie dostac do zatrzaskow,ja rowniez poluzowalem lewa lampe by uzyskac troche wiecej luzu,nastepnie odpinamy linke i ja delikatnie wyciagamy od strony silnika.Orginalna Metalowa rurka ktora jest umieszczona za grilem chroniaca line przed otarciem zostaje spisana na straty gdyz nie wyciagniemy z niej starej linki i tez nie wsuniemy nowej no chyba ze ktos ma odpowiedni sprzet.Wkladamy nowa linke odpowiednim koncem od strony silnika do komory wew. podpinamy, wciskamy linke w zatrzaski ,wsowamy linke miedzy reflektor a chlodnice i podpinamy zamek,za metalowa rurke posluzyl mi kawalek weza ogrodowego zbrojonego(tymczasowo),oczyiscie jest kwestia regulacji linki przy zamku maski ale to juz ogarniecie sami,zakladamy aku i gotowe niecala godzinka roboty i znow bedziesz bohaterem w swoim domupozdrawiam
    auto zle

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    zychu tak to robipo co komu obi

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar elelmo
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Łochów
    Auto
    AR 159SW 210KM+virus
    Postów
    153

    Domyślnie

    zychu dobrze robi jednak mała uwaga, odkręcajcie jak najmniej śrubek. Przy lampie mi jedna pękła, a nie musicie lampy ruszać - wychodzi ładnie, przynajmniej u mnie. Jednak 10 lat robi swoje, gwinty też się starzeją. Reszta zgodna z opisem, polecam podgrzać zatrzaski suszarką jak wymieniacie w niskich temperaturach. Dużo lepiej pracują i nie ma ryzyka połamania.

Podobne wątki

  1. [159] Rączka otwierania maski
    Utworzone przez piotrek_inf w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-07-2019, 20:32
  2. [159] Linka otwierania maski
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2015, 15:43
  3. [GTV] czujnik otwierania maski w GTV
    Utworzone przez Gozer1983 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-03-2014, 22:52
  4. Montaż linki otwierania maski
    Utworzone przez jan1102 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2012, 02:24
  5. [146] rączka od otwierania maski
    Utworzone przez mar222 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2011, 14:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory