Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie jak sprawdzić a może gdzie sprawdzić turbine?

    jak w temacie. Borykam sie z problemem cwierkania ktory denerwuje mnie od kilku dni. Moj mechanik chce sprawdzic czy to aby napewno nie turbo i wysyla mnie do sprawdzenia. Pytanie jak to sie odbywa? Czy wyciagaja turbo czy na aucie sprawdzaja? Bo tez jeden z kolegow pisal mi o szpilkach na kolektorze i faktycznie jednej brakuje tej najbardziej z prawej strony na dole i malo tego jest z tej strony od kolektora troche wszystko jakby okopcone. Czy faktycznie moze byc to wina tej szpili ze tak.spiewa cwierka i jakby sie zacieralo? Po przekroczeni 1b dzwiek ustaje az do ponownego odpalenia chyba ze jade spokojnie to podczas przyspieszania pojawia sie ponownie. Kurcze uparl sie moj mechanior a turbo widze ze ciagnie normalnie wszystko

    Druga sprawa to gdzie moge to zdiagnozowac? Nysa gliwice? Podpowiedzcie cos bo kurde nie wiem gdzie jechac a wiem ze.was duzo z tych okolic jest szczegolnie.slask a tu mam dosc.blisko do gliwic 70 km chyba

  2. #2
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Faktycznie moze to byc wina tej szpilki
    Nawet nie tak dawno ktos na forum wrzucal filmik z dzwiekiem
    U mni cwierkalo przez kilka chwil po odpaleniu przy wchodzeniu na obroty, potem cisza podczas jazdy . Po naprawie szpilki cisza jak makiem zasial jak to sie mowi
    Robota jak zwykle zajal sie kolega george11 z Piekar Slaskich
    Ostatnio edytowane przez bocian ; 23-06-2013 o 21:10








  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Urwaną szpilkę musisz zrobić. Przeszperaj wątki o urwanej szpilce, są tam filmiki pokazujące jaki to dźwięk. Do tej roboty trzeba wyjąć turbo z samochodu, więc jest to dobry moment na jego sprawdzenie. Inna sprawa, że turbo po takim przebiegu będzie wykazywało pewne zużycie i pewnie "sprawdzacz turbiny" zaproponuje Ci jakiś szereg usług, które przeczyszczą Twój portfel.

    Dwa linki do przejrzenia. W pierwszym jest na początku film z dźwiękiem, drugi ogólny.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...na_obroty.html
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...dechowego.html

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    tak, to ten sam dzwiek. Dokładnie jak Bocian pisze tylko po odpaleniu potem już cisza. a tam w tych wątkach piszą o przegrzaniu silnika ale u mnie takie coś nie wystąpiło. temperatura w normie nic się na zbiorniczku nie dzieje, Fes w testach pokazuje takie same wartości jak przedtym zanim się to działo. Przejechałem z tym gwizdkiem jakieś 500 km bo to pod obciążeniem ucichało i ucicha nadal. Najwyżej postawie auto i sciągne turbine i oddać ją dla pewności żeby sprawdzili gdzieś?? bo teraz tak działają takie warsztaty że choćby dobre było to zaczną wymyślać i się skonczy na tym że lepiej nową kupić... Widze że turbo działa poprawnie nawet podczas jazdy pompuje tak samo jak powinno. mam dopiero 130kkm zrobione i turbo od nowości siedzi. Turbine scągne nową. Mam takich mechaników że oni nie lubią do auta ladować używek albo regenerowanych rzeczy dlatego odrazu mi powiedzieli że mam nowe turbo sciągnąć bo jak się okaze że to nie szpila to założą.
    Co się w turbinie mogło stać jak tak świszczy teraz ?? urwana szpilka to ta od strony pompy vaccum na dole

    i tak na tych filmikach co są tam w temacie urwane szpilki to słychać że się turbo kończy. U mnie gwizdu turbiny praktycznie nie słychać. trzeba się dobrze w słuchac żeby usłyszeć delikatny gwizd. chyba że się koło auta stoi to wtedy fajnie sobie zagwiżdże ale tęż tak spokojnie jak powinno być
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 25-06-2013 o 09:49

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    zdejmij rurę wylotową spalin z turbosprężarki i sprawdz luz wirnika.Jak bedzie znaczny to do regeneracji ,-jak bedzie mały lub wcale to spokojnie zakładaj spowrotem i zajmij sie urwaną szpilką bo gwizd ten na 99%pochodzi od niej.

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Co się w turbinie mogło stać jak tak świszczy teraz ?? urwana szpilka to ta od strony pompy vaccum na dole
    To nie turbo świszczy tylko spaliny uciekające przez nieszczleność między kolektorem i głowicą. Szpilka urywa się gdy kolektor się wygina i powstaje nieszczelność. Temperatura/przegrzanie przyspiesza ten proces, ale jak widać u Ciebie – wystarczy wysoka temperatura z wypalania DPF oraz z normalnej jazdy by w silniku 1.9 też wygiąć kolektor.

    Wykręcenie szpilki i tak zajmie sporo czasu i pieniędzy, więc w tym czasie będziesz miał turbo na wierzchu i czas na decyzję. Ja mimo delikatnego luzu na wirniku pozostawiłem turbo.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 25-06-2013 o 11:25

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    ja DPF nie mam tylko nie wiem czy jak ktoś go wyłączył czy zrobił to dobrze dlatego musze to jakoś skontorlowac. narazie zamówiłem MPPS bo tylko tym da się zczytać mapę i wtedy zobaczymy czy ktoś dobrze to zrobil. Skoro tak mowicie to turbo zostanie te same jesli jest oki jeśli nie to poprawie ja albo nowke kupie bo narazie nie bede auta zmienial

    Apropo mam pytanie odnosnie zaworu blow off. Czy jest jakas roznica diesel benzyna? A druga sprawa to nie chodzi o to slynne pssss tylko o oszczednosc turbo. Ma taki zawor sens? Ich ceny znacznie spadly dlatego pytam bo moze.warto w to zainwestowac?
    Ostatnio edytowane przez loco145 ; 25-06-2013 o 15:54

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    ja DPF nie mam tylko nie wiem czy jak ktoś go wyłączył czy zrobił to dobrze dlatego musze to jakoś skontorlowac. narazie zamówiłem MPPS bo tylko tym da się zczytać mapę i wtedy zobaczymy czy ktoś dobrze to zrobil. Skoro tak mowicie to turbo zostanie te same jesli jest oki jeśli nie to poprawie ja albo nowke kupie bo narazie nie bede auta zmienial

    Apropo mam pytanie odnosnie zaworu blow off. Czy jest jakas roznica diesel benzyna? A druga sprawa to nie chodzi o to slynne pssss tylko o oszczednosc turbo. Ma taki zawor sens? Ich ceny znacznie spadly dlatego pytam bo moze.warto w to zainwestowac?
    DPFa sprawdzisz po zgraniu mapy
    co do turbo to odezwij sie na priv, a jesli chodzi o blow off to to w benzynie ma to konkretne zastosowanie (m.in. ograniczenie EGT) a w dieslu to nie da Ci zadnej oszczednosci turbiny, tylko moze np. spowodowac szybsze jej zuzycie bo jak walek pracuje pod cisnieniem i cisnienie nagle ucieknie to walek sie ugnie, co moze grozic jego zerwaniem...
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar loco145
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Czarna 159 16Virs 07r
    Postów
    781

    Domyślnie

    Weloo pisalem do Ciebie wczoraj czekam na ten kabel i wtedy bede robil logi narazie musze ta szpile zrobic A jak sie okaze ze cos z turbo to jeszcze to zrobie a o tym blow off no to tak z ciekawosci pytalem ale rozwiales moje watpliwosci

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar weloo
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Rzeszów, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce
    Postów
    607

    Domyślnie

    Cytat Napisał loco145 Zobacz post
    Weloo pisalem do Ciebie wczoraj czekam na ten kabel i wtedy bede robil logi narazie musze ta szpile zrobic A jak sie okaze ze cos z turbo to jeszcze to zrobie a o tym blow off no to tak z ciekawosci pytalem ale rozwiales moje watpliwosci
    no i na wczorajsze Ci odpisalem, a odnosnie turbo to nie pytales ;P
    Diagnostyka i modyfikacje softów; CHIPTUNING DPF EGR VSA TVA SCR info @ marcin [ małpa ] firma.xin.pl

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:52
  2. Alfa 147 1,9JTD Sieradz - może ktoś sprawdzić
    Utworzone przez 156X w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2012, 10:04
  3. Numer vin gdzie sprawdzić?
    Utworzone przez dawidee26 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 20:46
  4. jak sprawdzić turbine
    Utworzone przez Grubas300 w dziale 156
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 17-11-2011, 16:24
  5. Jak sprawdzić turbine ? [147].
    Utworzone przez poniak w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2011, 05:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory