Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: limited range cruising

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar Jony88
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Hucisko-Leżajsk /Dungannon
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16V '07 190km/425NM'& GT 1.9 16V '07& 156 2.5 V6 '98
    Postów
    3,545

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariuszoles Zobacz post
    "Dopiero co" to pojęcie względne W każdym razie u mnie ten komunikat połączony z "piknięciem" pojawia się, kiedy wskazówka znajduje się mniej więcej po środku ostatniej podziałki na zegarze.
    W każdej tak chyba jest
    Alfa Romeo 156 '00 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.8 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '03 1.9 JTD (była)
    Alfa Romeo 156 '03 2.4 JTD (była)
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 147 '01 1.6 T.S (była)
    Alfa Romeo 156 '04 1.9 16V (była)
    Alfa Romeo GT '07 1.9 16V (była)
    Alfa Romoe 159 '07 1.9 16V (jest)
    Alfa Romeo 156 '98 2.5 V6 (jest)

    Moje Panie http://www.forum.alfaholicy.org/nasz..._jony88-7.html


  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar karp1u
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V, Distinctive
    Postów
    67

    Domyślnie

    I w kazdym innym aucie wiesz do konca ile zostalo ci km do przejechania ale nie w AR. Tutaj trzeba liczyc ostatnie km. Zenujace

  3. #13
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Zenujaca to jest jazda z 3litrami paliwa w baku








  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Myszkin
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    służbowe
    Postów
    418

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    Zenujaca to jest jazda z 3litrami paliwa w baku
    Dokładnie z 5 litrami. Rezerwa w 159 zapala się, gdy w baku zostaje 10 litrów paliwa, komunikat o którym mowa jest wyświetlany dokładnie w połowie rezerwy

    Cytat Napisał karp1u
    I w kazdym innym aucie wiesz do konca ile zostalo ci km do przejechania ale nie w AR. Tutaj trzeba liczyc ostatnie km. Zenujace
    .

    No to chyba chyba kolega nie jeździł zbyt wieloma innymi samochodami.
    Ostatnio edytowane przez Myszkin ; 04-07-2013 o 21:07
    "Alfa Romeo ma wszystko, czego potrzebuje: rzesze rozmontowanych emocjonalnie fanów..."

    "Od takiej marki jak Alfa Romeo oczekujemy wysmakowanych detali, które zamieniają zwykłą czynność prowadzenia samochodu w celebrację kontroli nad maszyną"

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Zauważyłem, że zwykle ten komunikat pokazał mi się kilka km po zapaleniu rezerwy ale zarejestrowałem również inne zjawisko: kończę jazdę, wskazówka paliwa jest na granicy ostatniego pola wskaźnika, rezerwa jeszcze się nie pali. Wracam do auta, rezerwa się pali, wskazówka na "0". Jadę np. do swojego miejsca pracy, bo tam mam stację z rabatami, parkuję auto, po pracy wsiadam z zamiarem podjechania na stację, a wskaźnik pokazuje ponownie jedno pole, rezerwa się nie świeci. Przy całym tym zamieszaniu komunikatu o którym tu rozmawiamy nie ma. Ale innym razem rezerwa potrafi się zaświecić, komunikat pokazać by po następnym uruchomieniu się powtórzyć przy nieświecącej kontrolce i stanie powyżej ostatniego pola. Czy ktoś pokusi się o interpretację tego zjawiska? Czy może mieć to związek z chwilowym zużyciem paliwa wskazywanym przez komputer w stosunku do ilości paliwa w zbiorniku? Na rezerwie staram się nie jeździć ale jak widać, potrafi się ona zapalić niespodziewanie i tak samo zgasnąć.

  6. #16
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myszkin Zobacz post
    Dokładnie z 5 litrami. Rezerwa w 159 zapala się, gdy w baku zostaje 10 litrów paliwa, komunikat o którym mowa jest wyświetlany dokładnie w połowie rezerwy
    te litry to tak na oko podałem bo jak wiadomo komp oblicza spalanie i zasięg na podstawie określonego ostatniego odcinka ( i jeżeli ten odcinek pokonałem na biegu bez gazu to wiadomo że będzie spory zasięg , ale gdybym ostatni obliczeniowy odcinek pokonał na I z dużym gazem to wiadomo że i zasięg zostanie odpowiednio policzony )
    w GT komunikat o ograniczonym zasięgu pojawia się gdy komp obliczy że na paliwie które nam zostało możemy pokonać ( wg obliczeń kompa z ostatniego odcinka ) mniej niż 50 km
    proszę :
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.PNG
Wyświetleń:	103
Rozmiar:	29.4 KB
ID:	100750

    - - - Updated - - -

    w 159 zapewne też sugeruje się tymi obliczeniami no ale nie mam 159 i nie czytałem dokładnie instrukcji więc tak do końca nie mogę obalić tezy że "limited range" zapala się przy 5L








  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Tak czy inaczej, należy unikać jazdy na "oparach"
    Ja miałem raz w życiu taki komunikat z kompa, było to w środku miasta na skrzyżowaniu. Stojąc na skrzyżowaniu wyłączyłem wszystkie zbędne "odbiorniki". Po dojechaniu po dystrybutor dobre 3km (tempo-emeryt style) zasięg wyniósł 90km
    Teraz jeżdżę tak (a raczej utrzymuje poziom paliwa w zbiorniku) żeby nie patrzeć na świecącą lampkę

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Jak napisałem, nie jeżdżę raczej na rezerwie (chyba, że zapali się wieczorem, a tankuję zwykle rano, obok miejsca pracy), a tym bardziej "na oparach". Po głębszym zastanowieniu się myślę, że komunikat pokazał mi się w wyniku przeliczenia chwilowego zużycia (ogromne, bo pierwsze uruchomienie rano, zimny silnik) w stosunku do ilości paliwa w zbiorniku - niewielkiej ale nie powodującej uruchomienia kontrolki rezerwy.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar malin2k5
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Połczyn-Zdrój
    Auto
    Giulietta QV Nero Etna, Alfa Romeo 156 SW '02 BLU VELA, 126p '78
    Postów
    4,105

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    Jak napisałem, nie jeżdżę raczej na rezerwie (chyba, że zapali się wieczorem, a tankuję zwykle rano, obok miejsca pracy), a tym bardziej "na oparach". Po głębszym zastanowieniu się myślę, że komunikat pokazał mi się w wyniku przeliczenia chwilowego zużycia (ogromne, bo pierwsze uruchomienie rano, zimny silnik) w stosunku do ilości paliwa w zbiorniku - niewielkiej ale nie powodującej uruchomienia kontrolki rezerwy.
    Otóż to Nie twierdzę że jeździsz na "oparach", ale pewnie nie jednemu choć raz w życiu się przytrafiło Tak jak wspomniał Bocian, to wynika z obliczeń komputera na podstawie przejechanego ostatnio odcinka lub w Twoim przypadku rozruchu zimnego silnika. Dlatego też trzeba wziąć poprawkę na wskazania komputera. No ale skoro komputer jest niedokładny, to można też brać poprawkę w tę drugą stronę i być niepewnym
    Ostatnio edytowane przez malin2k5 ; 05-07-2013 o 10:07

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tu masz rację. Tyle, że każdy liczy, ze to będzie odchyłka w tą właściwą stronę, a życie pokazuje, że zwykle jest inaczej. Dlatego raczej unikam takich sytuacji ale nie przeczę, że się zdarzają. Dla lepszego samopoczucia staram się zrozumieć tę bestię.

Podobne wątki

  1. Komunikat "Warning Range Limited" przy każdym stanie baku
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 19:02
  2. ICS opcja Range
    Utworzone przez seba185 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 14:06
  3. Atention:Limited Range
    Utworzone przez karolzdwpl w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-01-2012, 21:23
  4. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 22:14
  5. P0404 - EGR Circuit Range/Performance
    Utworzone przez peenbe w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-10-2010, 21:01

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory