Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Temat: Brak mocy, problem z turbiną - check engine

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Mozna poprostu wyrzucic srodek a puszke zostawicale programowo trzeba wyrzucic

  2. #22
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Widziałem taką 159, która miała przewiercony DPF, ale nie wywalony programowo. To znaczy samochód co 1000 km uruchamiał wypalanie, które nie miało czego wypalać. O dziwo mimo przewiercenia samochód nie zgłaszał żadnego błędu na desce rozdzielczej. Tylko w ECU był zanotowany błąd związany ze zużyciem DPF.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar prymie
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    kraków
    Auto
    AR 156 2,4 JTD '00 AR 159 2,4 JTD '06 AR Giulia Veloce Q4 2,0 '17
    Postów
    674

    Domyślnie

    Mam pytanie, posrednio zwiazane z tematem. Czy czynnosc wymiany oleju po serwisowym wypalaniu DPF jest zawarta w procedurze serwisowej (elearnie lub innym dokumencie technicznym)? Ma ktos taka wiedze?

    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '00 - sprzedana
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm '06 - sprzedana
    Alfa Romeo Giulia Veloce Q4 '17

  4. #24
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa romeo 159/2007
    Postów
    4

    Domyślnie problem z turbem

    Witam, jestem tu nowy. Mam taki sam problem, te same objawy (nagły spadek mocy w czasie obciążenia turbiny i ikonka z ang. napisem "sprawdź silnik"), zmagam się z nim już trzeci tydzień! Sprawdzone zostały wszystkie przewody od turba, sterowniki i silniczki! Dla mnie to nie jest mały problem! Przed problemem, spalanie wynosiło ok 5,9/6,1 na trasie, nie wiem ile dokładnie po mieście, bo nie zdążyłem nią za długo pojeździć (samochód niedawno sprowadziłem), ale teraz spalanie na trasie wynosi 8,1/8,4! Elektryk, po odczytaniu błędu (przeładowane turbo, błąd chyba TO121, mogę się mylić co do nr, nie zapisałem) , od razu oznajmił, że trzeba czyścić turbo, mój rodzinny mechanik oznajmił, że w życiu nie słyszał o czyszczeniu turba!, a jedynie o ustawianiu geometrii łopatek! Kolejny elektryk, twierdził, że za błąd może być odpowiedzialna (jeśli dobrze go zrozumiałem) jakaś skrzynka od zabezpieczeń, chyba ta od bezpieczników, tam gdzie się podłącza kompa! Nie mogę tego sprecyzować, bo nie mogę się do niego dodzwonić. Dziś z mechanikiem postanowiliśmy, wyciągnąć turbo i sprawdzić łopatki i sprawdzić w ogóle turbo! Jutro dam znać i mam nadzieję, że będzie to pozytywna wiadomość! Reasumując, żałuję, że nie wyciągnąłem od razu turba, dam znać jutro,1 czy pomogło. Może Tobie oszczędzi to roboty :-) pozdrawiam

  5. #25
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał polmisek Zobacz post
    Witam, jestem tu nowy. Mam taki sam problem, te same objawy (nagły spadek mocy w czasie obciążenia turbiny i ikonka z ang. napisem "sprawdź silnik"), zmagam się z nim już trzeci tydzień! Sprawdzone zostały wszystkie przewody od turba, sterowniki i silniczki! Dla mnie to nie jest mały problem! Przed problemem, spalanie wynosiło ok 5,9/6,1 na trasie, nie wiem ile dokładnie po mieście, bo nie zdążyłem nią za długo pojeździć (samochód niedawno sprowadziłem), ale teraz spalanie na trasie wynosi 8,1/8,4! Elektryk, po odczytaniu błędu (przeładowane turbo, błąd chyba TO121, mogę się mylić co do nr, nie zapisałem) , od razu oznajmił, że trzeba czyścić turbo, mój rodzinny mechanik oznajmił, że w życiu nie słyszał o czyszczeniu turba!, a jedynie o ustawianiu geometrii łopatek! Kolejny elektryk, twierdził, że za błąd może być odpowiedzialna (jeśli dobrze go zrozumiałem) jakaś skrzynka od zabezpieczeń, chyba ta od bezpieczników, tam gdzie się podłącza kompa! Nie mogę tego sprecyzować, bo nie mogę się do niego dodzwonić. Dziś z mechanikiem postanowiliśmy, wyciągnąć turbo i sprawdzić łopatki i sprawdzić w ogóle turbo! Jutro dam znać i mam nadzieję, że będzie to pozytywna wiadomość! Reasumując, żałuję, że nie wyciągnąłem od razu turba, dam znać jutro,1 czy pomogło. Może Tobie oszczędzi to roboty :-) pozdrawiam
    Sprawdź zanim rozbierzesz turbo z mechanikiem (pomysł nieco ryzykowny jeżeli mechanik sie w tym nie specjalizuje)przewody od zaworu sterowania turbiną czy gdzieś nie ma pęknięć i spróbuj wyczyścić sam zawór overboost. Poczytaj trochę tematów na forum o turbinach w silnikach jtdm i opisane są typowe usterki w tym motorze.

  6. #26
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa romeo 159/2007
    Postów
    4

    Domyślnie

    a tu znalazłem ciekawy artykuł! :http://www.auto-swiat.pl/1-alfa-rome...lko-designem/3 , gdzie znalazłem ciekawy fragment : Do połowy 2006 r. nagminnie zdarzały się problemy z tzw. klapami wirowymi.Efekt? W najlepszym przypadku zapalała się kontrolka awarii silnika, a w najgorszym – auto zupełnie traciło moc. Nawet na tyle, że mógł być problem z dojechaniem do serwisu. Dobra wiadomość jest taka, że ASO z reguły zgadzają się pokryć część kosztów naprawy w ramach tzw. gestu handlowego (uwaga – dotyczy to aut kupionych w polskich salonach!).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał marcingoleniow Zobacz post
    Sprawdź zanim rozbierzesz turbo z mechanikiem (pomysł nieco ryzykowny jeżeli mechanik sie w tym nie specjalizuje)przewody od zaworu sterowania turbiną czy gdzieś nie ma pęknięć i spróbuj wyczyścić sam zawór overboost. Poczytaj trochę tematów na forum o turbinach w silnikach jtdm i opisane są typowe usterki w tym motorze.
    dzięki za podpowiedź, mój mechanik prosił, żebym już do niego nie dzwonił z radami , bo w pierwszej kolejności sprawdzał ten zaworek muszę chyba wyczilować i być dobrej myśli

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał polmisek Zobacz post
    dzięki za podpowiedź, mój mechanik prosił, żebym już do niego nie dzwonił z radami , bo w pierwszej kolejności sprawdzał ten zaworek muszę chyba wyczilować i być dobrej myśli
    Z tego co napisałeś to chyba wiem już jaki to jest typ Twojego mechanika. Mój mechanik do, którego jeżdżę nie wkurza się jak doradzam mu w sprawie napraw mojej belli. Mechanik powinien zdać sobie sprawę z tego, że są pewne przypadłości konkretnego silnika, które się powtarzają i po co szukać jak można trafić od razu. Nie sposób znać się na wszystkim. Od tego mamy właśnie forum i w popularnych usterkach można pójść na skuty zamiast rozgrzebywać silnik.

  8. #28
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    alfa romeo 159/2007
    Postów
    4

    Domyślnie

    dokładnie, dlatego żałuję, że dopiero dziś się zalogowałem! ale też muszę bronić mojego mechanika, bo wykazał się wielką cierpliwością i wiedzą, a żebym nie dzwonił, powiedział w żartach

    - - - Updated - - -

    Wesoła nowina!!!!!! Dzwoniłem do mechanika, zrobione! To jednak była turbina!! Zrobione, mam wziąć ze sobą tylko 300 zł!! normalnie przeszczęśliwy jestem!!

  9. #29
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2013
    Auto
    Alfa 159 jtdm 150 km Limuzyba
    Postów
    24

    Domyślnie

    A wiec tak Podlaczylismy pod kompa DPF wypalil sie z 85% do 70 %. Blad i stan awaryjny juz nie wystepuje Auto od 100km/h mialo problem aby przyspieszyc..a teraz odrazu roznica..
    Mysle, ze teraz sam bede go mogl wypalic, lub jak sie zdecyduje usunac...koles za 500zl robi takie cus.

  10. #30
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał polmisek Zobacz post
    - - - Updated - - -

    Wesoła nowina!!!!!! Dzwoniłem do mechanika, zrobione! To jednak była turbina!! Zrobione, mam wziąć ze sobą tylko 300 zł!! normalnie przeszczęśliwy jestem!!
    Pytałeś się może co on zrobił z tą turbiną? Tak z ciekawości pytam co Ci powiedział

    - - - Updated - - -

    Cena za regeneracje turbo ze zmienną geometrią super

Podobne wątki

  1. [159] Have engine check + brak mocy
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 19:52
  2. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  3. [159] Check Engine i spadek mocy
    Utworzone przez Pawell1885 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 04:29
  4. AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.
    Utworzone przez miedziu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory