Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Skrzypiący wahacz

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    BMW E39 530i
    Postów
    83

    Domyślnie Skrzypiący wahacz

    Witam jw mam problem ze skrzypiącym dolnym lewym wahaczem. Raz już był taki problem oddałem auto do mechanika i przez pewien czas był spokój. Teraz zamiast oddać auto wolałbym to sam zrobić pod domem. Moje pytanie brzmi: Czym to posmarować (smar, WD-40 itp.) w jakich miejscach i czy można to zrobić bez zdejmowania wahacza. Z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Z tego co czytałem i sam wiem z doświadczenia (sam miałem ostatnio ten problem) to WD-40 raczej się odradza ze względu na to że źle działa na gumę... A skrzypienie to zapewne sprawa sworznia. Mi facet wstrzyknął pod tą gumę co go osłania silikon w sprayu i pomogło, bez zdejmowania, po prostu na kanale. Na jak długo ten sposób pomaga nie podpowiem bo na drugi dzień wymieniłem cały wahacz żeby mieć spokój Różnie, z tego co czytałem to olej wstrzykiwali, towot i pomagało

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Jeśli pojawił sie problem ze skrzypieniem przegubu kulowego na dolnym wachaczu to trzeba sie spodziewać jego nieuchronnej wymiany.Sposobem doraźnym jest wstrzyknięcie tam jakiegoś oleju lub smaru w sprayu(niestety trzeba przebić gumową osłonkę).Można to zrobić bez uszkadzania osłonki gumowej lecz wiąże sie to z odkręceniem amortyzatora i piasty z dolnego waczacza(wg.mnie praca niepotzrebna bo i tak niebawem trzeba cały wachacz wymieniać)Ja wstrzyknąłem tam smar,,berner,, do smarowania łańcuchów motocyklowych.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar kompot
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GT 1.9JTD Q2
    Postów
    193

    Domyślnie

    Smar polecam wstrzyknąć, ale bardziej w celu ostatecznego zlokalizowania miejsca skrzypienia niż 'naprawy'. Czyli psik w kolejne miejsca+test drogowy. Dalej to już tylko wymiana tulei ew. wahacza, gumy stabilizatora itd.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar berez
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    SMI
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 2008r. (Mod: 180KM, 400Nm)
    Postów
    308

    Domyślnie

    U mnie skrzypial sworzen, po wstrzyknieciu oleju pomogło na 2 tygodnie (~500km), drugie wstrzykniecie pomogło mniej więcej na ten sam czas. Potem już wymieniłem dolny wahacz na nowy.

    Ps
    Skrzypienie zawsze się pojawiało po podróży w deszczu, potem jedynie się nasilało.
    Ostatnio edytowane przez berez ; 01-08-2013 o 15:48

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Otóż to, woda po prostu wypłukiwała ten olej i problem na nowo... Lepiej zlokalizować źródło problemu i je usunąć, bo w ten sposób i głowa spokojna, i sama jazda
    Chociaż z tego co czytałem i pamiętam to ktoś po wstrzyknięciu prawie coś koło 10tys zrobił. Różnie to bywa

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    BMW E39 530i
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał gavu Zobacz post
    Otóż to, woda po prostu wypłukiwała ten olej i problem na nowo... Lepiej zlokalizować źródło problemu i je usunąć, bo w ten sposób i głowa spokojna, i sama jazda
    Chociaż z tego co czytałem i pamiętam to ktoś po wstrzyknięciu prawie coś koło 10tys zrobił. Różnie to bywa
    Ale co masz na myśli ? wymianę samej tulei (słyszałem ze jest taka możliwość) czy wstrzyknięcie jakiejś dużej ilości smaru ?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    159 2,4
    Postów
    124

    Domyślnie

    Skrzypienie najczesciej jest powodowane przez kulowy sworzeń wachacza a nie tuleję.Sworzen waczacza jest niewymienny.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar gavu
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    KSU
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    395

    Domyślnie

    Nie, tak jak kolega Stanley pisze... Pisząc usunięcie problemu miałem na myśli właśnie na myśli wymianę wahacza

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    .
    Postów
    1,281

    Domyślnie

    Koledzy dopadło mnie skrzypienie, ale tylko jak jest gorąco :O Obstawiam dolne wahacze, górne były wymieniane. Czy może miał ktoś taki przypadek? W dzień skrzypi w nocy cisza :O LOL

Podobne wątki

  1. Skrzypiący podłokietnik
    Utworzone przez xDamian w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 14:20
  2. Skrzypiący dolny przedni wahacz
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 18:05
  3. Skrzypiący tył !!!!!!!!!!!
    Utworzone przez wojsaw w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-05-2010, 22:33
  4. pytanie o skrzypiący wahacz
    Utworzone przez bugan3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-04-2010, 14:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory