Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Zapieczona podkładka pod wtryskiem Alfa 159

  1. #1
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie Zapieczona podkładka pod wtryskiem Alfa 159

    Witam.
    Potrzebuję porady. Wyciagałem dziś wtryski celem sprawdzenia, jak się okazało przewidywania były trafne - uszkodzona końcówka.
    Ale... w dwóch gniazdach zostały zapieczone podkładki. Po kilku próbach ich wyjęcia na pewno nie nadają się do montażu wtryskiwaczy.
    1. Probowałem je podgrzewać (strzykawka, benzyna + zapałki). Zeszlifowałem śrubokręt na kształt haczyka.
    2. Próbowałem je - bardzo delikatnie - przeciąć ostrym śrubokrętem, nie chciałem jednak uszkodzić gniazda. Wtedy byłyby dopiero lody.
    3. Zrobiłem korki i zalałem gniazda środkiem penetrującym, poczekają tak do rana.

    Jeśli to nic nie da to pewnie czeka mnie zdejmowanie głowicy? Czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
    Wiem, że mogłem tych podkładek nie zaczepiać i zamontować wtryskiwacze na nich. Ale jak zwykle chciałem przedobrzyć i wymienić je na nowe.

    Wysłane z mojego HTC Sensation Z710e za pomocą Tapatalk 4
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    witam

    i jak sobie poradziłeś??

    u mnie przy wyjmowaniu wtrysków jedna podkładka wyszła a trzy pozostałe nie chcą. wygląda to tak jakby były "wtopione" gdyż nie można ich podważyć ani zahaczyć aby podnieść....

    co robić ???????????

    pozdrawiam

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał cyborg Zobacz post
    u mnie przy wyjmowaniu wtrysków jedna podkładka wyszła a trzy pozostałe nie chcą. wygląda to tak jakby były "wtopione" gdyż nie można ich podważyć ani zahaczyć aby podnieść....

    co robić ???????????
    hm...
    może to głupie co napiszę, ale ja bym ich nie ruszał...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar cyborg
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    syców
    Auto
    alfa romeo 156 1.6 TS; 159 1,9jtdm 150ps
    Postów
    65

    Domyślnie

    a co w przypadku nałożenia nowej podkładki?? zmieni się kąt wtrysku??

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Domino
    Dołączył
    10 2006
    Mieszka w
    Dzietrzkowice |EWE XXXX|
    Auto
    AR 155 & AR Crosswagon
    Postów
    208

    Domyślnie

    Jeśli w żaden sposób nie da się wyciągnąć podkładki w całości, pozostaje frezowanie. Wcześniej można jeszcze spróbować ją zerwać dużym wiertłem np. 13 mm. Pisałeś, że próbowałeś ją przeciąć śrubokrętem, podkładka w tej chwili jest na pewno rozklepana w gnieździe i ciężko będzie ją wyciągnąć w całości, wg mnie pozostaje tylko frez. Rozmiar gniazda 17 mm.
    AR 155 1.7 TS '95 & AR 156 SW 1.9 16v JTD '03

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    AR 159 1.9 16v 150km
    Postów
    80

    Domyślnie

    kolego znajdź dobry śrubokręt najlepiej ślusarski żeby pasował idealnie w kanał wtrysku wsadź go i walnij delikatnie młotkiem i próbuj przekręcać żeby podkładka się ruszyła.Podkładka jest miedziana i nie nadaje się do ponownego montażu chyba że po wyżarzeniu. aha i pamiętaj o nasmarowaniu wtrysku przed montażem żeby się nie zapiekły

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Po pierwsze:
    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    ale ja bym ich nie ruszał...
    Ale jeśli już dłubałeś to:
    Cytat Napisał buli668 Zobacz post
    kolego znajdź dobry śrubokręt najlepiej ślusarski żeby pasował idealnie w kanał wtrysku wsadź go i walnij delikatnie młotkiem i próbuj przekręcać żeby podkładka się ruszyła.Podkładka jest miedziana i nie nadaje się do ponownego montażu chyba że po wyżarzeniu. aha i pamiętaj o nasmarowaniu wtrysku przed montażem żeby się nie zapiekły
    Tylko mam jeszcze kilka uwag. Szeroki śrubokręt może być dobry, ale jak masz wykrętach o odpowiedniej średnicy to może okazać się jeszcze lepszy Nigdy nie zakładaj starej podkładki, nie baw się w wyżarzanie itp, bo to nie przywróci jej pierwotnych właściwości, a koszt nowej dobrej podkładki to ok 4 zł. I zaopatrz się w oryginalne podkładki Bosch (mają mniejszą średnicę zewnętrzną niż te zwykłe i zadziory od wewnątrz, dlatego prawdopodobieństwo, że zostaną w gnieździe przy kolejnej próbie wyjęcia wtrysku jest niewielkie). Wielu sprzedawców nie wiedziało nawet o co mi chodzi, gdy próbowałem wytłumaczyć czego potrzebuję. Przejedź się do pierwszego lepszego autoryzowanego serwisu Bosch to dostaniesz je w takiej samej cenie jak te, które wszyscy wszystkim pociskają jako oryginalne
    Tutaj są te, których nie używajcie http://allegro.pl/podkladka-wtryskiw...517489093.html
    Do namaszczenia wtryskiwacza przed montażem często używają spray'u lub smaru miedzianego.

    W moim przypadku poprosiłem znajomego mechanika o pomoc, sam bałem się mocno stukać. On miał wyczucie i stuknął mocniej, przeciął obie podkładki szerokim śrubokrętem i wyjął z gniazda.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał cyborg
    a co w przypadku nałożenia nowej podkładki?? zmieni się kąt wtrysku??
    Zmienia się m.in. rozkład ciśnienia w cylindrze i powoduje to dymienie oraz bardzo nierówną pracę silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Ja jak wyciągłem podkładki to śrubokętem krzyżakowym który ciasno wszedł w otwór podkładki i delkiatnie poruszałem na boki i podkładka wychodizła razem ze śrubokrętem. Przy zakładaniu nowym dodatkowo je wygrzewałem wrzuciałem i szybko wkładałem wtrysk.
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 16-09-2013 o 09:34

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z tym podgrzewaniem to można się zrobić na szaro... Jeśli szybko wciśniesz wtedy wtryskiwacz w gniazdo i elegancko dokręcisz to możesz podkładkę wprasować i wtedy przy następnym wyjmowaniu wtrysku za X lat znów będzie klops. Może prawdopodobieństwo będzie mniejsze przy zastosowaniu tej właściwej podkładki.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Problem z wtryskiem bosch
    Utworzone przez paulmach w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-06-2015, 10:08
  2. Coś z wtryskiem
    Utworzone przez krecik1239 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 14:56
  3. Problem z wtryskiem paliwa
    Utworzone przez rogalikos w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-04-2014, 23:32
  4. Problem z wtryskiem
    Utworzone przez Grzegorz w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-02-2007, 14:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory