Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: wzrost poziomu oleju 1.9 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie wzrost poziomu oleju 1.9 jtdm

    Zdziwiłem się dziś mocno jak zobaczyłem, że mam na bagnecie stan oleju dużo ponad maksimum. Ostatnio sprawdzałem jakieś 3 tys km temu i było OK. Olej ostatnio wymieniany 14 tys km temu. Co to może być? Rozcieńczenie oleju paliwem (DPF)? Czy może ma to związek z czujnikiem temp cieczy chłodzącej, termostatem ( wskaźnik temperatury nie trzyma 90 stopni, zdarza się że w trasie spada na 80). Może komputer myśli, że auto zimne i podaje więcej paliwa, które jakoś rozcieńcza olej? Płynu chłodniczego nie ubywa.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    Pewnie przerwałeś kilka razy proces wypalania DPF i trochę zalało silnik ropą. Przy 14 tyś na oleju to i tak czas najwyższy żeby go zmienić. nie przejmuj sie na zapas. Zmien olej i kontrolkuj co jakoś czas.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Zmień termostat, a paliwa do oleju przybywa jak podczas złego wypalania DPF,a.


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrekkr Zobacz post
    Zdziwiłem się dziś mocno jak zobaczyłem, że mam na bagnecie stan oleju dużo ponad maksimum. Ostatnio sprawdzałem jakieś 3 tys km temu i było OK. Olej ostatnio wymieniany 14 tys km temu. Co to może być? Rozcieńczenie oleju paliwem (DPF)? Czy może ma to związek z czujnikiem temp cieczy chłodzącej, termostatem ( wskaźnik temperatury nie trzyma 90 stopni, zdarza się że w trasie spada na 80). Może komputer myśli, że auto zimne i podaje więcej paliwa, które jakoś rozcieńcza olej? Płynu chłodniczego nie ubywa.
    Potwierdzę to co napisali koledzy.
    Zmieniaj olej częściej. Spora część z nas robi to co 10.000km i to bez względu na to czy jest DPF, czy też go nie ma.
    Sprawdź poziom płynu chłodzącego - jeśli go nie ubyło, to wszystko jest OK, a wzrost poziomu oleju świadczy o mocnym podlaniu podczas wypalania sadzy.
    Skoro silnik nie trzyma temp 90*C, to wymień termostat. U mnie było identycznie, po wymianie wskazówka po osiągnięciu 90*C zostaje w tym położeniu.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    A jak to jest np u peugeota,przelady sa co 30k,inni producenci robia to co 20k,wiec dlaczego wymieniac co 10?

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Jeśli ktoś po 14 kkm ma rozrzedzony olej przez ropę to jest to wystarczający powód do tego, żeby jak najszybciej zmienić ten olej.

    Inna sprawa – żeby robić interwały 30 kkm to trzeba używać olei typu "long life", a nie zwykłych olei.

    Kolejna sprawa – rozrzedzony olej to wynik po prostu wypalania filtra DPF z dużym dotryskiem paliwa (czyli typowe wypalanie na wolnych obrotach, np. w mieście). Fakt przerwania wypalania powoduje tylko to, że wypalanie uruchamia się ponownie, stąd za każdym razem kolejne kilka mililitrów ropy spływa do oleju i efekt jest widoczny. Równie dobrze samochód może mieć ogólnie problem ze zbyt częstym wypalaniem (czyli np. problem dużej ilości sadzy w spalinach albo kończący się DPF, np. podtopiony)

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał misiu7911 Zobacz post

    A jak to jest np u peugeota,przelady sa co 30k,inni producenci robia to co 20k,wiec dlaczego wymieniac co 10?
    Interwały wymiany płynów eksploatacyjnych są moim zdaniem sztucznie wydłużane. To polityka marketingowa, a także "ekologiczna".
    Można by pewnie zmieniać olej i co 40.000km, ale wydaje mi się, że 3 takie wymiany i oszczędności odbiją się czkawką
    W poprzedniej Alfie (156 1.8 T.S.) wymieniałem olej również co 10.000km. Sprzedałem samochód z przebiegiem bodajże blisko 170.000km i nie było mowy o tym by panewki miały się niebawem wykończyć itp. Z tego co wiem, na dzień dzisiejszy Alfa ma pod 200.000km i nadal jeździ bezproblemowo.
    Częsta wymiana oleju to sprawa priorytetowa jeśli chodzi o utrzymanie motoru w dobrej kondycji.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar piotrekkr
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    Auto
    była: 159 1.9 jtdm Cinsoft, rocznik 2007, jest: Lex IS 250 2007
    Postów
    274

    Domyślnie

    Wypalanie DPF mam ostatnio co jakieś 400 km, czyli nieco częściej niż kiedyś bywało. Raczej zawsze zauważam ten proces i nie wyłączam silnika, tylko książkowo wypalam nawet jak włączy się pod domem Olej zmieniam co 15 tys km. 10 tys. km to dla mnie trochę przesada, powinien dłużej trzymać swoje właściwości. Tak czy siak na dniach jadę zmienić olej, wymienić termostat i zobaczymy jak będzie dalej. Dzięki za wszelkie podpowiedzi.
    Ostatnio edytowane przez piotrekkr ; 23-08-2013 o 12:11

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar lukosław
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio 2.0 280KM
    Postów
    104

    Domyślnie

    Koledzy, temat wypalania DPF niezwykle mnie intryguje. Czytałem już kilka tematów gdzie opisywaliście jak ten proces przebiega, a ja przejechałem moją alfką ponad 10tyś i nie widziałem tego ani razu :/

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Jak jeździsz głównie na trasach to nie będziesz miał okazji tego zobaczyć. Ja aktualnie również tego aktualnie nie doświadczam, gdyż 90% całego przebiegu robię po autostradzie, a filtr wypala się średnio co 1200-1300 kilometrów. W takim wypadku jego wypalanie następuje w sposób naturalny. Zauważalne jest natomiast wypalanie filtra wywołane przez komputer, co wiąże się z podaniem dodatkowej dawki paliwa, smrodem spalonego diesla w kabinie, zwiększonym spalaniem na komputerze, lekko uniesioną wskazówką turbo, huczeniem z wydechu oraz lekko zwiększonymi obrotami.

Podobne wątki

  1. [159] Zapach spalenizny i dziwny wzrost temp oleju w silniku
    Utworzone przez Pikarashi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2015, 12:28
  2. [164] Czujnik poziomu oleju
    Utworzone przez stacho49 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 10:21
  3. [147] Odczyt poziomu oleju
    Utworzone przez koniu031 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-05-2012, 11:51
  4. [155] Kontrolka poziomu oleju
    Utworzone przez Mdx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-10-2008, 12:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory