Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #4771
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Ypsilonik jest b. fajny. Sprawdź tylko, czy ten silnik (1.2 - domniemam, że na ten patrzyłeś) i osiągi jakie zapewnia będą dla Was akceptowalne. U mnie poległ :-(

  2. #4772
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał delli Zobacz post
    Lancia nie skażona "dotykiem Chryslera". Ciekawe, stylowe autko dla kobiety. Tylko ciaśniejsze w środku niż 147, nie mówiąc już o 159. Zmieści się żona z zakupami, dzieciakami i psem (strzelam, nie wiem czy są ) ?
    Dobry Y nie jest zły. Kumpela takim pomyka 1.4 i 95 kucy i bardzo zadowolona. Co do ilości miejsca można się zdziwić bo w głupim grande punto miałem wrażenie ze jest wiecej miejsca niż w 147. A delta bije 159 w przedbiegach. Prowadzenie to inna manka natomiast

    - - - Updated - - -

    Poza tym Zona będzie zadowolona. Przeglądy co 30k lub co dwa lata

  3. #4773
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Witam,
    Jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli w przeciągu kilku dni stanę się posiadaczem wymarzonej przeze mnie od dłuższego czasu Alfy 159. Po samodzielnych oględzinach auto, którego zakup biorę pod uwagę wydaje się godne uwagi. W przyszłym tygodniu umówiony jestem na sprawdzenie samochodu w ASO Carserwis przy ulicy 1go sierpnia w Warszawie. Mam kilka wątpliwości i być może bardziej doświadczeni forumowicze będą mogli pomóc mi je rozwiać. Ze względu na długość postu, pozwolę sobie je ponumerować.

    1. Auto pochodzi z Belgii jest to wersja progression ze skórzaną tapicerkę? Czy w tej wersji wyposażenia była możliwość zamówienia skórzanych foteli? Auto pochodzi z roku 2008, wersja po FL.

    2. Po sprawdzeniu miernikiem grubości lakieru (na pewno sprawnym) grubość lakieru na wszystkich elementach wąchała się miedzy 150 a 180 mikrometrów. Czy nie jest to ciut za dużo? Z informacji znalezionych na forum wynika, iż powinno to być ok 100-150 mikrometrów?

    3. Carserwis na ulicy 1go sierpnia w warszawie, jako jedyny posiadał wolny termin, który odpowiada zarówno mi jak i sprzedającemu jednak w każdym innym ASO do którego dzwoniłem sprawdzenie „przedzakupowe” obejmuje również kontrole grubości powłoki lakierniczej. Na 1-go sierpnia usłyszałem, że niestety nie posiadają miernika grubości lakieru i stan wypadkowości mogą sprawdzić „na oko”. Pani zapytana o możliwość weryfikacji autentyczności przebiegu przez diagnostykę komputerową, poinformowała iż zależy to od tego czy w aucie znajduje się pewien „moduł”. Jeśli tak, istnieje możliwość zweryfikowania przebiegu. W przeciwnym wypadku - niestety nie. Po rozmowie z Panią w serwisie nasunęły mi się pewne wątpliwości czy ta ASO dokona sprawdzenia w sposób pewny i gruntowny, tak żebym mógł później, (jeśli wydadzą pozytywną opinie) z czystym sumieniem kupić auto i być pewnym, że niczego nie przeoczyli. Czy macie jakieś doświadczenia z carserwisem na 1go sierpnia w temacie kontroli „przedzakupowej”? Czy są godni zaufania?

  4. #4774
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kupujacy123
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    PL
    Auto
    159 SW jtdm-czarna w czerwonej ;)
    Postów
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel4g Zobacz post
    Witam,
    Jeśli wszystko potoczy się po mojej myśli w przeciągu kilku dni stanę się posiadaczem wymarzonej przeze mnie od dłuższego czasu Alfy 159. Po samodzielnych oględzinach auto, którego zakup biorę pod uwagę wydaje się godne uwagi. W przyszłym tygodniu umówiony jestem na sprawdzenie samochodu w ASO Carserwis przy ulicy 1go sierpnia w Warszawie. Mam kilka wątpliwości i być może bardziej doświadczeni forumowicze będą mogli pomóc mi je rozwiać. Ze względu na długość postu, pozwolę sobie je ponumerować.

    1. Auto pochodzi z Belgii jest to wersja progression ze skórzaną tapicerkę? Czy w tej wersji wyposażenia była możliwość zamówienia skórzanych foteli? Auto pochodzi z roku 2008, wersja po FL.

    2. Po sprawdzeniu miernikiem grubości lakieru (na pewno sprawnym) grubość lakieru na wszystkich elementach wąchała się miedzy 150 a 180 mikrometrów. Czy nie jest to ciut za dużo? Z informacji znalezionych na forum wynika, iż powinno to być ok 100-150 mikrometrów?

    3. Carserwis na ulicy 1go sierpnia w warszawie, jako jedyny posiadał wolny termin, który odpowiada zarówno mi jak i sprzedającemu jednak w każdym innym ASO do którego dzwoniłem sprawdzenie „przedzakupowe” obejmuje również kontrole grubości powłoki lakierniczej. Na 1-go sierpnia usłyszałem, że niestety nie posiadają miernika grubości lakieru i stan wypadkowości mogą sprawdzić „na oko”. Pani zapytana o możliwość weryfikacji autentyczności przebiegu przez diagnostykę komputerową, poinformowała iż zależy to od tego czy w aucie znajduje się pewien „moduł”. Jeśli tak, istnieje możliwość zweryfikowania przebiegu. W przeciwnym wypadku - niestety nie. Po rozmowie z Panią w serwisie nasunęły mi się pewne wątpliwości czy ta ASO dokona sprawdzenia w sposób pewny i gruntowny, tak żebym mógł później, (jeśli wydadzą pozytywną opinie) z czystym sumieniem kupić auto i być pewnym, że niczego nie przeoczyli. Czy macie jakieś doświadczenia z carserwisem na 1go sierpnia w temacie kontroli „przedzakupowej”? Czy są godni zaufania?
    Cześć,

    co do pyt. 1 i 3 to nie ma opcji weryfikacji przebiegu jeśli auto nie pochodzi z salonu w PL. Mogą najwyżej próbować sprawdzić przebieg po akcjach gwarancyjnych/serwisowych - jeśli własciciel dostawał zawiadomienie i zjawił się na takim "evencie" będzie to odnotowane z przebiegiem. Jeśli się nie zjawiał albo komuś w aso "się zapomniało" wpisać to nie będzie żadnej historii...
    Tu masz link który może pomóc (jeśli masz VIN) w sprawdzeniu wyposażenia http://eper.fiatklubpolska.pl/navi?FORCED=TRUE (wrzuć w chrome to przetłumaczy Tobie teksty z włoskiego - nie idealnie,ale coś będziesz wiedział).
    Powodzenia!

  5. #4775
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kupujacy123 Zobacz post
    nie ma opcji weryfikacji przebiegu jeśli auto nie pochodzi z salonu w PL
    Wskazanie odometru (via FES) nie pomoże?

  6. #4776
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kupujacy123
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    PL
    Auto
    159 SW jtdm-czarna w czerwonej ;)
    Postów
    126

    Domyślnie

    Ja otrzymałem odpowiedź w ASO, że nie ma 100% pewności. To tyle, jak jest realnie nie mam pojęcia

  7. #4777
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel4g Zobacz post
    Carserwis na ulicy 1go sierpnia w warszawie, jako jedyny posiadał wolny termin, który odpowiada zarówno mi jak i sprzedającemu jednak w każdym innym ASO do którego dzwoniłem sprawdzenie „przedzakupowe” obejmuje również kontrole grubości powłoki lakierniczej.
    Dzwoniłeś też do ASO Twardowski ?

  8. #4778
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daniel4g
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Okolice Warszawy
    Auto
    Alfa Romeo 159 2008 r.
    Postów
    67

    Domyślnie

    Dzwoniłem, rozmowę prowadziła dużo bardziej kompetentna osoba, być może mechanik, test obejmuje tam również powłokę lakierniczą natomiast plusem carserwisu jest fakt, że serwis czynny jest do 21. Sprawdzenie auta u Twardowskiego to 350 zł, Carserwis na Połczyńskiej 300 zł natomiast Carserwis na 1go sierpnia ok 470 zł!! mimo iż zakres kontroli jest u nich najmniejszy. Niestety miałem do wyboru albo 1go sierpnia albo sprawdzenia auta poza ASO. Zdecydowałem się na ASO, mam nadzieję, że się nie zawiodę.

  9. #4779
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Boltowicz 2x200 zł czyli mechanika i blachrka w jednym a diagnostykę komputerowa w drugim. A pracują do 19 bodajże. Dukiewicz nie dzwonilem :p Twardowski 350 zł a do progressiona zawsze moznabylo dokupić skórę jak ktoś miał fantazje

  10. #4780
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel4g Zobacz post
    Dzwoniłem, rozmowę prowadziła dużo bardziej kompetentna osoba, być może mechanik, test obejmuje tam również powłokę lakierniczą natomiast plusem carserwisu jest fakt, że serwis czynny jest do 21. Sprawdzenie auta u Twardowskiego to 350 zł, Carserwis na Połczyńskiej 300 zł natomiast Carserwis na 1go sierpnia ok 470 zł!! mimo iż zakres kontroli jest u nich najmniejszy. Niestety miałem do wyboru albo 1go sierpnia albo sprawdzenia auta poza ASO. Zdecydowałem się na ASO, mam nadzieję, że się nie zawiodę.
    Rozmawiałeś na 99% z właścicielem, płacisz 350 zł ale masz za to samochód przetrzepany z każdej strony.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory