Strona 6 z 23 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 223

Temat: linka hamulca ręcznego

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Hejka. Ja już mam linki kupione i też w najbliższym czasie czeka mnie coś takiego... mam tylko jedno pytanie- o jakie spinki chodzi i dlaczego siedzisko tylnej kanapy jest wyciągnięte?
    Plastikowe spinki zakładane na "uszy" siedziska tylnej kanapy. One są ewidentnie jednorazowe i raczej nie ma szans, żeby przeżyły demontaż siedziska.

  2. #52
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ah... no to nie wiem jak ja to zrobilem, ale juz kiedys siedzisko kanapy wyciagalem i zalozylem bez wiekszych problemow... moze dlatego, ze mam nieskladaną kanapę i przedliftową...? W każdym razie żadnych spinek nie potrzebowałem- kanapa jest sztywna nie lata itd, wiec zalozona jest dobrze.

    No i drugie pytanko- trzeba ściągać tapicerkę z podłogi? Tam są jakieś mocowania tej linki? Myślałem, że to się spod spodu auta robi... i tylko przewleka końcówkę do tunelu (i dlatego tunel trzeba demontować).
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  3. #53
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Ah... no to nie wiem jak ja to zrobilem, ale juz kiedys siedzisko kanapy wyciagalem i zalozylem bez wiekszych problemow... moze dlatego, ze mam nieskladaną kanapę i przedliftową...? W każdym razie żadnych spinek nie potrzebowałem- kanapa jest sztywna nie lata itd, wiec zalozona jest dobrze.

    No i drugie pytanko- trzeba ściągać tapicerkę z podłogi? Tam są jakieś mocowania tej linki? Myślałem, że to się spod spodu auta robi... i tylko przewleka końcówkę do tunelu (i dlatego tunel trzeba demontować).
    Tapicerke z podłoi musisz podnieść bo innaczej nie odkręcisz mocowania jedno na 2 nakrętki 10 mm jest na środku tunelu i dwa mocowania po bokach.
    Kanape musisz zdjąć bo innaczej nie uniesiesz tapicerki, chyba że zdejmiesz oba fotele przednie wtedy ją uniesiesz od przodu(jest dwuczęściowa).

    Wrzuciłem poradnik w dział zrób to sam ale admin jeszcze nie zatwierdził.

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Ach... no to troszkę komplikuje, bo byłem przekonany, że to się spod spodu auta wykęca... bez sensu! No ale spoko... mimo wszystko nie wygląda strasznie tylko troche czasu mi szkoda :/

    No ale w 7 godzin 600zł nie zarobię póki co Jakbym tyle zarabiał to nie jeździłbym AR tylko AM
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  5. #55
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Jakbym tyle zarabiał to nie jeździłbym AR tylko AM
    Musiałbyś chyba jeszcze walutę zmienić na GBP w proporcji 1:1

  6. #56
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Ach... no to troszkę komplikuje, bo byłem przekonany, że to się spod spodu auta wykęca... bez sensu! No ale spoko... mimo wszystko nie wygląda strasznie tylko troche czasu mi szkoda :/

    No ale w 7 godzin 600zł nie zarobię póki co Jakbym tyle zarabiał to nie jeździłbym AR tylko AM
    Pod autem odkręcasz tylko osłony plastikowe pod wahaczem i 2 mocowania na śrubę 10, jedno na złączce elastycznej drugie na wahaczu,80% roboty to dozgrzebanie wnętrza.
    Jak zdejmiesz fotel pamiętaj żeby nie ruszać stacyjki bo wywali ci błąd poduchy

  7. #57
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Liczę na to, że jednak uda mi się to zrobić bez demontażu fotela... Błąd poduchy mi nie straszny bo mam kabelek. Ale dzięki za podpowiedź, w razie jakby jednak trzeba było ten fotel ściągać to po co sobie roboty dokładać


    Wojtek, AM można już mieć za 300 000 zl
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  8. #58
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Liczę na to, że jednak uda mi się to zrobić bez demontażu fotela... Błąd poduchy mi nie straszny bo mam kabelek. Ale dzięki za podpowiedź, w razie jakby jednak trzeba było ten fotel ściągać to po co sobie roboty dokładać


    Wojtek, AM można już mieć za 300 000 zl
    Próbuj, naszarpiesz sie z wykładziną, jest jeszcze opcja żeby nie ruszać kanapy wyjąć oba fotele i podnieść wykładzine, odpada ci wtedy 24 zł na zaczepy i zostaje na 2x 4 pak browara

  9. #59
    Użytkownik Romeo Avatar Lucas83
    Dołączył
    01 2010
    Auto
    Nissan Murano Z 51 3.5L V6
    Postów
    1,209

    Domyślnie

    Ktos na forum pisał, że wymieniał, bez demontażu foteli...Ale pewnie niezła rzeźba
    Była AR 147 TS 1.6 105CV -2002r
    Była AR 159 SW 1.9 JTDm 150CV - 2006/7
    Jest Nissan Murano II 3.5L V6 258CV

  10. #60
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDm SW
    Postów
    416

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lucas83 Zobacz post
    Ktos na forum pisał, że wymieniał, bez demontażu foteli...Ale pewnie niezła rzeźba
    Ja tak właśnie robiłem zajeło mi to jakieś 4,5 godz. więc myślę że nie warto chyba wyciągać fotela a rzeżby nie ma tak wcale dużo. Ta wycena ASO 600 zł. za robociznę to chyba z Szwajcari całkiem ich pogieło.

Podobne wątki

  1. Linka hamulca ręcznego do wymiany?
    Utworzone przez siapek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2011, 06:44
  2. [145] Docisk hamulca + kontrolka hamulca ręcznego
    Utworzone przez alfaholic145JTD w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-11-2010, 23:31
  3. [155] linka hamulca ręcznego
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-08-2010, 19:05
  4. Linka hamulca ręcznego??
    Utworzone przez Kromek w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-06-2010, 18:09
  5. [166] Linka(i) hamulca ręcznego.
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-01-2009, 19:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory