Strona 81 z 130 PierwszyPierwszy ... 31717273747576777879808182838485868788899091 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 1299

Temat: Usunięcie DPF filtra cząstek stałych

  1. #801
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    159,1,9Jtdm 200KM, Giulia 2018 - 280KM, Stelvio 2021- 280KM
    Postów
    1,555

    Domyślnie

    Jest jeszcze inny tryb inicjujący wypalanie.

  2. #802
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Jaki to tryb, gdzie on jest, na jakiej zasadzie działa ?

    Znam przypadek w Saabie gdzie został wywalony fizycznie dpf bez ingerencji w ecu i nic się nie dzieje, nie wali błędów, nie przybywa oleju, auto jeździ. Według mnie tylko czujniki odpowiadają za zapchanie/wypalanie. Jeśli byłby jakiś algorytm/inny tryb wypalania, to do wypalania dochodziłoby także w momencie kiedy filtr nie jest zapchany. W jakim celu by do takiego wypalania miałoby dochodzić ?
    Każdy kto ma dpf monitor widzi proces wypalania, w momencie kiedy się rozpoczyna, pojawia się info na wyświetlaczu, zazwyczaj wtedy gdy zapchanie wynosi około 100 lub więcej %, ja jeszcze nie widziałem, żeby ecu zaczęło wypalać przy innej wartości.

  3. #803
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Jaki to tryb, gdzie on jest, na jakiej zasadzie działa ?

    Znam przypadek w Saabie gdzie został wywalony fizycznie dpf bez ingerencji w ecu i nic się nie dzieje, nie wali błędów, nie przybywa oleju, auto jeździ. Według mnie tylko czujniki odpowiadają za zapchanie/wypalanie. Jeśli byłby jakiś algorytm/inny tryb wypalania, to do wypalania dochodziłoby także w momencie kiedy filtr nie jest zapchany. W jakim celu by do takiego wypalania miałoby dochodzić ?
    Każdy kto ma dpf monitor widzi proces wypalania, w momencie kiedy się rozpoczyna, pojawia się info na wyświetlaczu, zazwyczaj wtedy gdy zapchanie wynosi około 100 lub więcej %, ja jeszcze nie widziałem, żeby ecu zaczęło wypalać przy innej wartości.
    Testuj... może reszta się myli i całe to programowanie to tylko nabijanie kasy.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #804
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Było pisane dziesiątki razy mimo braku zapchania filtra komp i tak po jakimś czasie zainicjuje sobie profilaktycznie wypalanie bo stwierdzi, ze coś jest nie tak. Baaa nawet jeden specjalista co chciał tak samo januszować i wywalił tylko sam filtr opisywał jak mu sie zaczął w kółko wypalać filtr którego on przecież wywalił

  5. #805
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    744

    Domyślnie

    Po jakimś czasie sobie profilaktycznie naciśnie hamulec, zwolni, przyspieszy, odblokuje zablokuje blokadę kierownicy, sprawdzi ABS, mrugnie światłami, włączy wycieraczki przy słonecznej pogodzie, ot taka profilaktyka, przecież coś może być nie tak. A te wszystkie czujniki to tylko oszukują i kasę koncernom nabijają. Po co miało by dochodzić do ,,profilaktycznego'' wypalania, jeśli czujniki widzą nie zapchany filtr ? Przy ciśnieniu w dpf ,,poza tolerancją'' lub przy uszkodzeniu czujnika ecu wywala błąd i tyle.

    Miałeś kiedyś profilaktyczne wypalanie, zaobserwowałeś to, zapisało się w parametrach, co ile ci się profilaktycznie wypala ?
    Daj linka z Januszem.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Po jakimś czasie sobie profilaktycznie naciśnie hamulec, zwolni, przyspieszy, odblokuje zablokuje blokadę kierownicy, sprawdzi ABS, mrugnie światłami, włączy wycieraczki przy słonecznej pogodzie, ot taka profilaktyka, przecież coś może być nie tak. A te wszystkie czujniki to tylko oszukują i kasę koncernom nabijają. Po co miało by dochodzić do ,,profilaktycznego'' wypalania, jeśli czujniki widzą nie zapchany filtr ? Przy ciśnieniu w dpf ,,poza tolerancją'' lub przy uszkodzeniu czujnika ecu wywala błąd i tyle.

    Miałeś kiedyś profilaktyczne wypalanie, zaobserwowałeś to, zapisało się w parametrach, co ile ci się profilaktycznie wypala ?
    Daj linka z Januszem.
    Mogę zrozumieć usunięcie śladów po dpf-ie w ecu (usunięcie programowe czujników) tak aby np. w przypadku chociażby urwania czujnika przy np. przytarciu podwoziem ecu nie wyrzucał błędu, pomimo wywalonego dpf-u ale profilaktyczne wypalanie ???

    Mimo wszystko, znam osobiście, potwierdzam jeden przypadek Saaba , który ma się dobrze pomimo ,,januszowego'' wywalenia dpfu bez ingerencji w ecu.

  6. #806
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Widać nie masz pojęcia o zasadzie działania nie tylko DPFa ale i ABS. Jak przez kilka set metrów nie będzie się zmieniał odczyt na którymś z czujników ABS tez cię komp poczęstuje błędem. Nikt kto ma DPF nie zaobserwował profilaktycznego wypalania bo skoro zmieniają się odczyty czujników DPF wypalał się będzie normalnie. Z resztą po co ta dyskusja? Chcesz wywalaj sobie sam DPF, a soft zostaw oryginalny jednak pochwal się VINem żeby później nikt tej padaki nie kupił. Janusza poszukaj używając małego białego okienka w prawym górnym narożniku forum. Napomne tylko, że bardzo szybko zmienił zdanie o usuwaniu DPFa i pojechał na remap ;]

  7. #807
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Po jakimś czasie sobie profilaktycznie naciśnie hamulec, zwolni, przyspieszy, odblokuje zablokuje blokadę kierownicy, sprawdzi ABS, mrugnie światłami, włączy wycieraczki przy słonecznej pogodzie, ot taka profilaktyka, przecież coś może być nie tak. A te wszystkie czujniki to tylko oszukują i kasę koncernom nabijają. Po co miało by dochodzić do ,,profilaktycznego'' wypalania, jeśli czujniki widzą nie zapchany filtr ? Przy ciśnieniu w dpf ,,poza tolerancją'' lub przy uszkodzeniu czujnika ecu wywala błąd i tyle.

    Miałeś kiedyś profilaktyczne wypalanie, zaobserwowałeś to, zapisało się w parametrach, co ile ci się profilaktycznie wypala ?

    Mogę zrozumieć usunięcie śladów po dpf-ie w ecu (usunięcie programowe czujników) tak aby np. w przypadku chociażby urwania czujnika przy np. przytarciu podwoziem ecu nie wyrzucał błędu, pomimo wywalonego dpf-u ale profilaktyczne wypalanie ???

    Mimo wszystko, znam osobiście, potwierdzam jeden przypadek Saaba , który ma się dobrze pomimo ,,januszowego'' wywalenia dpfu bez ingerencji w ecu.
    Skoro wiesz lepiej, to po co dyskutujesz - tu trzeba zbijać kasę na najtańszym na rynku usuwaniu filtra DPF poprzez pozbycie się wyłącznie wkładu DPF. Zgodnie z Twoją teorią nic się wypalało nie będzie więc luz - nikomu krzywdy nie zrobisz. I to powinno dotyczyć wszystkich aut z DPF, więc masz człowieku tak niesamowicie wielki rynek odbiorców, że ja bym się nawet chwili nie zastanawiał.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  8. #808
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Było pisane dziesiątki razy mimo braku zapchania filtra komp i tak po jakimś czasie zainicjuje sobie profilaktycznie wypalanie bo stwierdzi, ze coś jest nie tak. Baaa nawet jeden specjalista co chciał tak samo januszować i wywalił tylko sam filtr opisywał jak mu sie zaczął w kółko wypalać filtr którego on przecież wywalił
    Dokładnie tak się dzieje.

  9. #809
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Miałem jedną taką 159 z przewierconym DPF i nie wyprogramowanym DPF z oryginalnym niemodyfikowanym softem. Auto miało w ECU jakiś błąd z DPF, nie pamiętam kodu, ale na desce nie miało kontrolki. ECU uruchamiało wypalanie co ok. 800-1000 km, trwało ok. 10 min i nie było z nim problemów. Generalnie auto jeździło tak dość długo, kilka miesięcy conajmniej zanim został zdiagnozowany brak DPF i trafiło do cinka na ogarnięcie tematu. DPF został przewiercony przez poprzedniego właściciela i zostało to zatajone.

    Czy miało to jakiś wpływ na silnik? Jakieś półtora roku później auto miało zdiagnozowane problemy z głowicą. Moim zdaniem wynikające z długotrwałej jazdy z nieszczelnym kolektorem.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 21-03-2017 o 12:47

  10. #810
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Oczywiście, ze się od razu nie rozsypie. Jednak ja bym takiego auta po Januszu nie kupił. A) jak wypalało czegoś czego nie ma to mocno rozrzedzało olej B) aby wypalanie było skuteczne DPF musi osiągnąć odpowiednia temperaturę, a jak go nie ma ECU będzie tak podlewać dawkę paliwa, aż coś czego nie ma osiągnie odpowiednia temperaturę.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy i szarpanie przy wypalaniu DPF (filtra cząstek stałych)
    Utworzone przez Alfabeta w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 63
    Ostatni post / autor: 29-11-2018, 16:18
  2. [159] Błąd P2085 - Czujnik temp. na wejściu filtra cząstek stałych.
    Utworzone przez psotnick w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2014, 17:36
  3. [159] Zmywacz filtra cząstek stałych
    Utworzone przez marcingoleniow w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-01-2014, 15:23
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 22:09
  5. [159] Słyszeliście o 'zapchaniu filtra cząstek stałych'?
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2010, 08:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory