Strona 8 z 12 PierwszyPierwszy 123456789101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 113

Temat: Jaki silnik wybrać

  1. #71
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    automat byl tylko w 2.4JTDM, 3.2JTS i 1.9JTDM16V, Aisin, chyba nie jest szczególnie problematyczna skoro nie bardzo widze na forum posty dotyczace problemow. W 2.2JTS byla zrobotyzowana wersja M32 (selespeed), OK zanim zacznie sie cos knocic (a to gdzies od 200tys km przebiegu mozliwe) - brakuje specjalistow ktorzy potrafia nia sie zajac/wyregulowac (zle wyregulowana potrafi np mylic biegi).
    Automaty w 159 to raczej zadkosc.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #72
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    To jeszcze pytanko odnośnie skrzyni, czy skreślać z góry automat?? Osobiście wolę manualna, ale jak się trafi automat to czy są z nim takie problemy jak w poprzednich wersjach alf?
    Jeśli diesel to tylko automat. Takie jest moje zdanie. Automaty w 159 są japońskie AISINy, więc ogólnie bezawaryjne i popularne w innych markach. Czasem przy dużym przebiegu trzeba wymienić któryś kosz. Koszty porównywalne do naprawy M32 i wymiany sprzęgła. Jeździłem ostatnio kilkoma dieslami z manualną skrzynią biegów i skrzynia w dieslu zawsze zabija u mnie radość jazdy (nawet w takim aucie jak Giulia...).

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Pewnie mniej więcej tyle ile pękniętych głowic w 2.4. Policzyć można na palcach rak ale, że takie tematy zawsze robią dużo szumu to już się zakodowało jako typowa usterka
    Tomek_KRK przerabiał tyle głowic w 2.4, że palców o rąk i nóg by zabrakło. Tutaj na forum też mnóstwo przypadków.

    Tłoki faktycznie były dwa lub trzy na forum i zrobiło się o tym głośno bo nastąpił zbieg okoliczności i pęknięcia dwóch z nich nastąpiły po sobie. W 2.0 jest znany problem smarowania i to zabija te silniki częściej, szczególnie w Oplach, gdzie jest bliźniaczy silnik (jeśli chodzi o słupek), ale produkowany w innej fabryce i gdzie kontrolka braku ciśnienia oleju nie działa tak szybko jak w 159.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 17-01-2017 o 10:30

  3. #73
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Tłoki faktycznie były dwa lub trzy na forum i zrobiło się o tym głośno bo nastąpił zbieg okoliczności i pęknięcia dwóch z nich nastąpiły po sobie. W 2.0 jest znany problem smarowania i to zabija te silniki częściej, szczególnie w Oplach, gdzie jest bliźniaczy silnik (jeśli chodzi o słupek), ale produkowany w innej fabryce i gdzie kontrolka braku ciśnienia oleju nie działa tak szybko jak w 159.
    Myślę, że takich przypadków było znacznie więcej. O ile pamiętam jeden z kolegów po rozbiórce silnika dowiedział się, że jeden tłok był nie od kompletu. To znaczy, że jak komuś się trafi taki feler to "po taniości" naprawia silnik i auto idzie na handel.

    Praktyka pokazuje, że takimi przygodami nie warto się chwalić. Kto kupi auto po remoncie silnika?

  4. #74
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa - okolice
    Auto
    AR 159 SW 2,4 JTDm 2006, AR GTV 1,8 TS 1999
    Postów
    66

    Domyślnie

    Kolego Sleyer3 - mam 2,4Jtdm i codziennie jestem w Częstochowie. Jak chcesz daj znać na priva - wsiądziesz za kółko i po chwili będziesz wiedział czy taki motor Ci pasuje.

  5. #75
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Kolego Sleyer3 - mam 2,4Jtdm i codziennie jestem w Częstochowie. Jak chcesz daj znać na priva - wsiądziesz za kółko i po chwili będziesz wiedział czy taki motor Ci pasuje.

    Wielkie dzięki za propozycje, ale miałem już do czynienia z tą Alfa bardziej interesuje mnie eksploatacja i koszty.

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa - okolice
    Auto
    AR 159 SW 2,4 JTDm 2006, AR GTV 1,8 TS 1999
    Postów
    66

    Domyślnie

    Jeżeli sprowadzamy rozważania głównie do kosztów to będą one wynikać głównie od stanu kupionego auta. W przypadku diesla chyba łatwiej trafić na minę. Ale z drugiej strony różnica w cenie zakupu na korzyść diesla (jest znacznie popularniejszy) z naddatkiem pokryje koszty "wyleczenia ekologii" oraz ewentualnej wymiany kompletnej dwumasy albo głowicy. No chyba że jedno i drugie to już gorzej - ale auto trzeba kupować na chłodno. Sam jestem zwolennikiem benzyny - widzę "niuanse" desla a 2,4 jeżdżę od ponad dwóch lat - i ze względów ekonomicznych kupując AR 159 ponownie wziąłbym ten silnik. Ile to auto pali przy mojej jeździe napisałem wcześniej. Mam ponad 190kkm (co najmniej) i oryginalne zawieszenie, między wymianami oleju (co 13-15kkm) dolewam ok. 0,8l oleju. Przez te dwa lata na wszystkie niezbędne czynności obsługowe (oraz nie niezbędne) wydałem ok.2 tyś złotych - głownie niedługo po zakupie auta. Dla mnie to jest ok. ale trzeba pamiętać że taka 159-tka nie jest autem dla studenta bez dochodów.

  7. #77
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cena zakupu nie wynika z popularności, a z rocznika i przebiegu. 1.75 Tbi były montowane od 2009, a 2,4 od 2006. Większość 2,4 to przebiegi ponad 200k km za to Tbi to okolice 100k km i stąd wynika różnica w cenie. Jak weźmiesz 2.4 i 1,75 z tego samego rocznika z podobnym przebiegiem to na pewno nie będzie tak wielkiej różnicy w cenie żebyś wymienił sprzęgło z dwumasem (3K zł za same części) i pozbył się ekologii (za minimum 1Kzł).

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa - okolice
    Auto
    AR 159 SW 2,4 JTDm 2006, AR GTV 1,8 TS 1999
    Postów
    66

    Domyślnie

    Co do przyczyn różnicy cen ofert benzyna/diesel - całkowita zgoda. Nie zmienia to faktu że "logicznego" diesla można wyszukać wyraźnie taniej niż benzynkę.
    A propos różnych typowych przebiegów dla diesla i benzyny - to jest jakaś wiedza ile statystyczny TBI tysięcy kilometrów wytrzymuje?

  9. #79
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cześć,
    Czy przy okazji stworzonego już tematu mogę Was zapytać o jedną rzecz? Planuję kupić 159. Auto będzie użytkowane w tygodniu przez żonę ,która będzie dojeżdżała do pracy jakieś 10-12 km. Do tego dojdą jakieś dalsze weekendowe wyjazdy tym autem. Ogólnie auto będzie jeździło w większości "wokół komina". Z tego co piszecie lepsza byłaby benzyna. Jednak na auto będę miał budżet w wysokości ok. 20-24 tys. W grę więc wchodzi 1.9 jtd lub 2.2 jts. Co wg. Was jest lepsze? Wiadomo diesel ma więcej mogących się zepsuć podzespołów i wg. mnie większe przebiegi. W 2.2. trzeba zrobić drogi rozrząd, ale słyszałem też o odkładającym się nagarze i trochę się tego wystraszyłem.

  10. #80
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Z tych dwóch na pewno trwalszy będzie JTD chociaż zaraz znajdą się wyznawcy JTS Nagar odkłada się w większość aut z bezpośrednim wtryskiem bo nie ma go co usuwać. Warto tez wiedzieć, ze w razie czego instalacje LPG do takiego auta jest póki co bardzo droga.

    Cytat Napisał Pingwin Zobacz post
    Co do przyczyn różnicy cen ofert benzyna/diesel - całkowita zgoda. Nie zmienia to faktu że "logicznego" diesla można wyszukać wyraźnie taniej niż benzynkę.
    A propos różnych typowych przebiegów dla diesla i benzyny - to jest jakaś wiedza ile statystyczny TBI tysięcy kilometrów wytrzymuje?
    Ja już się naoglądałem tych "logicznych" 2.4 ;] Większość to zmęczone szroty odpicowane na handel, wystarczy popatrzeć na ceny utrzymanych 2.4 w DE i porównać do Polskich cen

Podobne wątki

  1. [146] Jaki wybrać silnik?
    Utworzone przez KrisII w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-03-2016, 03:28
  2. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory