Strona 6 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 87

Temat: Pękanie głowicy w 2.4 jtdm

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Witam. A ja trochę odgrzeję kotleta....

    Silnik 2.4 200km
    2006 rok.
    5alfa w moich rękach....

    W maju zeszłego roku (2015) wymieniana była głowica wraz z całą procedurą czyszczenia itp... założono nowy rozrząd, głowice kupiłem z wymiany za starą 1-1 i co ?? 2tyg temu jadąc autostradą auto zaczęło się grzać. Laweta ściągnęła mnie do domu, auto wystygło odpalam i jeździ jak by nigdy nic. Dojechałem do mechanika a tu tem.130 nagle jak by nigdy nic. Wymiana termostatu z czujnikiem nie pomogła, z za chłodnicy leciało zimne powietrze. Odpieliśmy chłodnice żeby przepłukać układ i okazało się że jakiś mądry wsypał uszczelniacza... zapchał tak żebra że nie oddawała nic ciepła. Wymieniłem też chłodnice ale problem dalej się pojawiał, kupiłem tester CO2, szybki teścik i okazuje się że w układzie są spaliny. I po raz 2 kur*** mać w przeciągu nie całego roku wymiana głowicy. Nigdy nie przekraczałem 2tyś obr, póki auto nie złapało tych 90stopni, nigdy nie jeździłem 0-1, w przeciągu 1roku DPF wypalił mi się 3 może 4 razy. I gdzie tu sens albo logika....

    - - - Updated - - -

    Witam. A ja trochę odgrzeję kotleta....

    Silnik 2.4 200km
    2006 rok.
    5alfa w moich rękach....

    W maju zeszłego roku (2015) wymieniana była głowica wraz z całą procedurą czyszczenia itp... założono nowy rozrząd, głowice kupiłem z wymiany za starą 1-1 i co ?? 2tyg temu jadąc autostradą auto zaczęło się grzać. Laweta ściągnęła mnie do domu, auto wystygło odpalam i jeździ jak by nigdy nic. Dojechałem do mechanika a tu tem.130 nagle jak by nigdy nic. Wymiana termostatu z czujnikiem nie pomogła, z za chłodnicy leciało zimne powietrze. Odpieliśmy chłodnice żeby przepłukać układ i okazało się że jakiś mądry wsypał uszczelniacza... zapchał tak żebra że nie oddawała nic ciepła. Wymieniłem też chłodnice ale problem dalej się pojawiał, kupiłem tester CO2, szybki teścik i okazuje się że w układzie są spaliny. I po raz 2 kur*** mać w przeciągu nie całego roku wymiana głowicy. Nigdy nie przekraczałem 2tyś obr, póki auto nie złapało tych 90stopni, nigdy nie jeździłem 0-1, w przeciągu 1roku DPF wypalił mi się 3 może 4 razy. I gdzie tu sens albo logika....

  2. #52
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa_Romeo 166 2.4 20v
    Postów
    289

    Domyślnie

    Łącze sie w bólu bo wiem przez co przechodzisz ;( moj problem moze i był inny ale stresu i nerwów to jak nigdy. Szybkiego powrotu na drogę.

  3. #53
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Co ty przez rok zrobiłeś ~5k km ?

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #54
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jak miał uszczelniacz w chłodnicy to głowice też uszczelniło ... koniec wywodów.

    Napisane z komóreczki!
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Właśnie też tak mi się wydaje jaboleq, zastanawiam się czy powtórzy się problem po raz 3 czy dać sobie spokój z tym modelem... 2tydzień bez auta i szlak mnie trafia a zapowiada się jeszcze z 1,5tyg.

    Rozbieżności na temat silników 2,4 są tak duże że w sumie nie wiem sam co o tym myśleć.

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Też się zastanawiam skąd takie robieżności w 2.4
    I jedyne co mi przychodzi do głowy, a już kiedyś o tym pisałem, to auta z mocno cofniętymi licznikami. Ja mam obecnie ~215k km i Alfa jeździ jak nowa.

    PS
    Czytając na forum o problemach z 2.4 na początku bałem się przekraczać 200km/h ... Przez pierwszy rok, to nawet bałem się sprawdzić V max ... bo jak mi pęknie głowica. Ale w końcu stwierdziłem, że przecież auto jest dla mnie, a nie ja dla niego.

    Zdarza mi się pokonywać odcinki ponad 100km z prędkościami +200km/h, oczywiście z wymuszonymi hamowaniami (bramki, zawalidrogi) i odpukać w niemalowaną blachę ... jest moc, jest zabawa
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 01-05-2016 o 10:30

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    Zgada się mam nadzieję tylko że jak poskładają mi moją Alfinkę to już 3raz głowica nie pierdyknie bo z miejsca szrotuje Ja mam też z mooocno cofnietym licznikiem, 2006 rok a 180tyś pokazuje ;D myślę że z 50K cofneli ;/

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    A głowice regenerowales czy kupiłeś nowa ?? Nowe ma cinek w rozsądnej cenie.
    Jeśli chodzi o regenerację to powiem jedno. Odlewu się nie spawa. Są wyjątki i coś co nie jest narażone na tak duże zmiany temperatury to spoko. Ale głowicy bym nie spawal.

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frryk Zobacz post
    Odpieliśmy chłodnice żeby przepłukać układ i okazało się że jakiś mądry wsypał uszczelniacza... zapchał tak żebra że nie oddawała nic ciepła.
    No i myślę, że to wszystko w temacie Twojej dwukrotnie pękniętej głowicy.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTD-M 2007r
    Postów
    53

    Domyślnie

    jest firma która zajmuję się regeneracją głowic, dają 6miesięcy gwarancji. A nie orientujesz się jak cenowo stoi u kolegi cinka ?

    - - - Updated - - -

    Zastanawia mnie tylko powód zasypania układu takim gównem... po co skoro wymieniono głowice, rozrząd. Zalano nowy płyn i.... uszczelniacz. ;/

Podobne wątki

  1. regeneracja głowicy T.S.
    Utworzone przez cinas w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2017, 14:38
  2. [MiTo] Pękanie alternatora
    Utworzone przez Flar w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2017, 16:04
  3. Śruby do głowicy 1.7 16V
    Utworzone przez Tomakt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-05-2013, 09:50
  4. [159] Wymiana uszczelki głowicy - 2.4 JTDm
    Utworzone przez TriXter w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 11:15
  5. 1,9 jtdm 16v metaliczne stuki w głowicy
    Utworzone przez andrzejm36 w dziale GT
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 18-05-2012, 19:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory