Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ciągle przepływomierz przepływomierz 1.9JTD sportwagon 115km

  1. #1
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie ciągle przepływomierz przepływomierz 1.9JTD sportwagon 115km

    WItam chciałbym w końcu rozwiązać problem tych mas powietrza jaki powinien być nr przepływki może mam zły model odeślę zamiennik MAXGEAR który wywyalał błąd. Na razie jeżdzę na starym orginale .Ale mam wrażanie że dużo pali bo w trasie 7 l przy spokojnej jeżdzie.

  2. #2
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115KM
    Postów
    5

    Domyślnie

    Oryginalny Bosch do Twojego silnika, to 0281002309.
    Mi zamiennik podziałał 2 lata i do wymiany, poza tym spalanie od 0,5 do 1 litra wyższe na zamienniku.
    Generalnie się nie kalkuluje. Oryginał można dostać za ok 330 zł

  3. #3
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    na pewno o tych numerach ja mam takiKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0001.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	69.3 KB
ID:	112762Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0001.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	69.3 KB
ID:	112762

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    A czy możę być jakaś inna przyczyna mas powietrza overboost czy coś innego mam waraźenie że wiecej pali .Jak sprawdzić dolot i czy tylko przed przepływomierzem?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar supermajku
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    156 SW 1,9 JTD 2001 115 PS
    Postów
    152

    Domyślnie

    a może trzeba go skalibrować razem z silnikiem?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Chce 156 :)
    Postów
    4

    Domyślnie

    ciągle przepływomierz przepływomierz 1.9JTD sportwagon 115km

    ile takie autko powinni spalać albo pali przy normalnej jeżdzie np: do 80km/h jazda mieszana ?

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Masz logi może przepływki ? ja miałem spalanie około 10l , więc zmieniłem opony na zimowe (wczesniej miałem 215/17 ) skleiłem dziure w obudowie filtra( nie było jej widać ) , włączam ogrzewanie w kabinie dopiero jak wskazówka jest na ok 70stopniach , i z dyszki przeszło już na tyle że mam na liczniku 780km i jeszcze nie świeciła się rezerwa
    robisz krótkie trasy to będzie Ci palić dużo , jak będziesz długie robił to spali mniej o wiele mniej .
    Ja mam przepływke taką jak Ty i chciałem ją wymienić ale spalanie mi się uspokoiło więc narazie ze mną trochę pojeździ .

    Dodam że robiłem mały test , rozgrzałem silnik , nalałem do pełna z bańki ropki , zrobiłem przy pełnym bucie 20km ,każdy bieg na ogniu podjechałem pod dom znow nalałem pod sam korek spalił mi 4l , wtedy własnie zacząłem eliminować usterki które napisałem
    Ostatnio edytowane przez rychuslu89 ; 09-11-2013 o 10:36

  8. #8
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    alfa 156 Sportvagon 1.9JTD
    Postów
    159

    Domyślnie

    No dobrze ale jak eliminujesz te usterki ?. Masz taką jak ja tzn? BOSCH? u mnie jest taki objaw że masy nie zgadzają się powietrza po podłączeniu kompa przykładowo jak chodzi na wolnych oczekiwana masa : 300 a mierzona 65 około w ruchu tak samo . i co zrobić miałem dziurkę na tym plastiku za przepływką do turbo zalałem plastikiem i to samo co dalej robić. Nie chcę kupować nowej znów przepływki i wywalić kasy w błoto

    - - - Updated - - -

    takie autko powinno palić 5,5 mniej więeceja w trasie 5

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar hajt90
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Juchnowiec / Stockholm
    Auto
    alfa 156
    Postów
    8

    Domyślnie

    mam taką przepływke. Jeżeli 5 osób potwierdzi Twoją wierzytelność to moge Ci ją podesłać. Jeżeli się poprawi to ją odsprzedam. Pasuje? No chyba że mieszkasz w Białym?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rychuslu89
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Poznań, Poland
    Auto
    alfa romeo 166 t.s.
    Postów
    862

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirek629 Zobacz post
    No dobrze ale jak eliminujesz te usterki ?. Masz taką jak ja tzn? BOSCH? u mnie jest taki objaw że masy nie zgadzają się powietrza po podłączeniu kompa przykładowo jak chodzi na wolnych oczekiwana masa : 300 a mierzona 65 około w ruchu tak samo . i co zrobić miałem dziurkę na tym plastiku za przepływką do turbo zalałem plastikiem i to samo co dalej robić. Nie chcę kupować nowej znów przepływki i wywalić kasy w błoto

    - - - Updated - - -

    takie autko powinno palić 5,5 mniej więeceja w trasie 5
    U mnie logi też się nie zgadzały , na wyższych i niższych obrotach , jak i na postoju była za duża wartość , przepływke mam taką samą z takimi samymi numerami ,po usunięciu dziury w obudowie i szczelin , na postoju przepływ się nie zgadzał , lecz unormował się na niższych i wyższych obrotach .
    Usterki się eliminuje bardzo prosto , jeśli masz JTD i dużo pali , sprawdzasz poszczególne elementy które są za to odpowiedzialne :cisnienie w oponach , szerokość koła , termostat , przepływomierz, dolot , filtr powietrza , wtryski .
    w trasie spalanie faktycznie długie trasy z klimatyzacją idzie zejść do 6 litrów nawet mniej

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 21:43
  2. przepływomierz jtd 115km
    Utworzone przez czarek82 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 22:57
  3. Przepływomierz - konkretny przypadek 1,9 JTD 115KM
    Utworzone przez 156X w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-02-2011, 16:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory