Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Sprzęgło? a może coś innego? 1,9jtd 115km

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie Sprzęgło? a może coś innego? 1,9jtd 115km

    Witajcie, na wstępie silnik 1,9jtd 115km.
    Otóż mam taki problem, już gdzieś od roku wydawało mi się że mam problem ze sprzęgłem. Bierze jakby na końcu, ale nie w tym rzecz. Od czasu do czasu potrafi się jakby "zaślizgać" na 4 lub 5 bieg (do 3 włącznie nie ma takiego problemu). I występuje to tylko z takich obrotów ok 2-2,5tys i to własnie dosyć rzadko... raz powiedzmy na 50 przyspieszeń z pedałem w podłodze lub blisko podłogi obroty na chwilę rosną jak w automacie, trzeba popuścić i znowu dodać i jest ok. Z tym, że jak idzie się pełnym ogniem już np. od 2-3 biegu (kręcąc powiedzmy do 4-4,5tys) to można iść ogniem aż do 200km/h na piątce i jest ok
    Nie ważne czy silnik jest ciepły czy zimny (wiadomo na zimnym nie zdarza się wciskać mocniej gaz, ale czasem trzeba coś pyknąć na szybko z 4 biegu), czy samochodem jade sam czy jedzie 5 osób i tez nie ważna czy z górki czy pod górkę.

    Ciągle byłem przekonany, że sprzęgło niedomaga (ale tak jak pisałem, jeżdżę tak od ok ~25tys km), ale ostatnio gdzieś doczytałem (chyba w temacie o rurach z nierdzewki ic-kolektor), że właśnie ta gumowa rura puchnie i dzieje, się tak, jakby sprzęgło się ślizgało, a po wymianie na nierdzewkę problem ucichł.

    Pomoże ktoś z tym? Bo nie wiem czy jest sens kupować tą rurę (nie jestem zwolennikiem wielkiego porządku pod maską, więc nie jest ona dla mnie niezbędna) czy jednak szykować się na sprzęgło.

    Z góry dzięki
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Oskarr ; 16-03-2014 o 22:39

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Kolego sam mam czasami identyczne objawy. Z opinii ludzi z którymi rozmawiałem wychodzi na sprzęgło. Na 4,5 i u mnie 6 biegu skrzynia i sprzęgło na niskich obrotach (<ok. 3k) ma największe obciążenie. Dziwi mnie tylko fakt, iż dzieje się tak tylko czasami, jak już zacznie to można przez dłuższą chwilę to obserwować ale jak problemu nie ma to jest praktycznie nie do wywołania, czy to krótka czy długa trasa.
    Pierwsze słyszę o tym aby rury mogły rozwiązać ten problem. Było by to błogosławieństwo Dodam tylko że u mnie pedał sprzęgła jest w połowie wysokości cały czas, jak go podniosę to przez kilkadziesiąt km jest i ok i znowu jest niżej, łapie też na górze. (może pompa sprzęgła do wymiany???)

    Ciekawe co nam koledzy podpowiedzą.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar KRS94
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.5 v6 Sport Wagon 2000r
    Postów
    28

    Domyślnie

    Kolego to ewidentnie sprzęgło i pierwsze słyszę, żeby jakieś rury z nierdzewki pomagały na skończone sprzęgło

  4. #4
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRS94 Zobacz post
    Kolego to ewidentnie sprzęgło i pierwsze słyszę, żeby jakieś rury z nierdzewki pomagały na skończone sprzęgło
    Dokładnie tak.
    W momencie jak jedziesz to żaden element układu wysprzęglania oprócz tarczy i docisku nie pracuje.
    Winna jest najprawdopodobniej zbyt mała już grubość tarczy. Docisk nie jest w stanie jej zapewnić takiej siły docisku, żeby przenieść maksymalny moment obrotowy. Stąd te uślizgi.
    Dziwi tylko trochę to położenie pedału sprzęgła u Ciebie. Gdyby w Alfie była linka to wtedy mogło by to też wskazywać na brak luzu na pedale. Ale w układzie hydraulicznym chyba nie ma możliwości, żebyś miał leciutko pracujace sprzęgło bez naciskania pedału.
    Piszę chyba bo tu 100% pewności nie mam.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Oskarr
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    156
    Postów
    78

    Domyślnie

    U mnie pedał ma luz tylko na ostatnim 1-1,5cm. No rozmawiałem z kolegą z forum, który miał podobne objawy i właśnie się okazało, że rury z kwasówki pomogły, bo ori gumy nie wytrzmywały obciążenia i puchły i własnie wyglądalo jakby sprzeglo sie slizgalo.

  6. #6
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oskarr Zobacz post
    U mnie pedał ma luz tylko na ostatnim 1-1,5cm. No rozmawiałem z kolegą z forum, który miał podobne objawy i właśnie się okazało, że rury z kwasówki pomogły, bo ori gumy nie wytrzmywały obciążenia i puchły i własnie wyglądalo jakby sprzeglo sie slizgalo.
    Nielogiczne.
    Jak rura puchnie, to wysprzęglik nie otrzymywał by odpowiedniej ilości płynu hamulcowego.
    Czyli powinien słabo wysprzęglać jak już, ale nie powinien powodować uślizgu tarczy.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    Bo u mnie pewnie bedzie trzeba wymienic caly zestaw, sprzeglo, docisk, wysprzeglik i pompka... ehhh i jeszcze jak dwumas dojdzie to sie mega uciesze

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Cytat Napisał compel Zobacz post
    Bo u mnie pewnie bedzie trzeba wymienic caly zestaw, sprzeglo, docisk, wysprzeglik i pompka... ehhh i jeszcze jak dwumas dojdzie to sie mega uciesze
    Wymień od razu z dwumasem

    A co do tematu to sprzęgło, ślizga Ci się niemiłosiernie
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    156 1.9 jtd 16v 150 km sportwagon
    Postów
    275

    Domyślnie

    A chcesz dolozyc?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Nie wiem czy u siebie nie będę musiał robić, to kupię dwumasa + sprzęgło

    Może Anna Dymna Ci dołoży
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

Podobne wątki

  1. sprzęgło, dwumas a może coś innego ?
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2015, 19:14
  2. sprzęgło czy skrzynia? a może coś innego? 2.0 ts
    Utworzone przez brill7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2013, 19:32
  3. [159] Alfa 159- sprzęgło czy skrzynia??? a może coś innego..
    Utworzone przez warbro1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 21-10-2012, 19:22
  4. Alfa 147 1.9JTD 115KM oglądał ktoś może?
    Utworzone przez toobi w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-09-2012, 22:36
  5. Sprzęgło czy coś innego?
    Utworzone przez Krzysiek866 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2011, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory