Strona 6 z 21 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 202

Temat: Jak Wam się sprawuje skrzynia Q-Tronic?

  1. #51
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    To może w takim razie tak powinno być jak u mnie. To moj pierwszy automat stąd być może lekkie przewrażliwienie na tym punkcie. Umówiłem się na PW z kolegą kowal78, że do niego podjadę i porównamy pracę obydwu skrzyń, żebym miał pogląd jak to powinno działać.

    Dodam, że przy dynamicznym przyspieszaniu skrzynia zmienia wszystkie biegi bardzo płynnie. Ślizganie występuje tylko przy powolnym, delikatnym przyspieszaniu.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar szewi
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    Tomekkk wpadnij na spot czwartkowy w wawie, przeważnie jest ktoś z Q więc można porównać.

  3. #53
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    Ktoś z was robił aktualizację oprogramowania dla skrzyni QTronic?
    Pytam w sumie z ciekawości, bo ktoś coś na ten temat wspominał na forum.
    U mnie MES pokazuje:
    Numer oprogr. 9938105134
    Wersja oprogr. 3000
    Alfa z końca 2007 r

    Może ktoś porównać u siebie?

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Ja kiedyś byłem w ASO, sprawidzili i powiedzieli że do mojego nie ma aktualizacji. Ale jak bede mial czas i nie zapomne laptopa, to jutro sprawdze jaka wersja u mnie siedzi.

  5. #55
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Od 2 tygodni jestem użytkownikiem 159 SW 1.9 ze skrzynią Q-Tronic. Auto ma przebieg 236tys. km i wydaje mi się, że skrzyni należy się wymiana sterownika. Objawy jakie u mnie występują to:
    -ślizganie na 2. i 3. biegu - na dwójce ślizga dopiero na solidnie rozgrzanym oleju. Na trójce już od zimnego mam wrażenie, że strasznie szybko ją załącza a potem jest uślizg i dopiero dopina bieg do końca
    -na rozgrzanym oleju czuć delikatne szarpnięcie przy wrzucaniu R. Przy przełączaniu na D jest aksamitnie bez żadnych szarpnięć
    -ze 2 razy przez te 2 tygodnie mi się zdarzyło, gdy olej się porządnie nagrzał, że przy przerzucaniu z 2 na 3 wysprzęgliła i dopiero wbiła trójkę z lekkim uderzeniem
    -na pozostałych biegach jest ok, zmienia biegi płynnie i bez żadnych szarpnięć czy uślizgów

    Wydaje mi się, że są to typowe objawy uszkodzonego sterownika. Czy miał ktoś podobne zachowanie w swojej skrzyni? Gdzie w Warszawie najlepiej wymienić sterownik? Myślę raczej o nowym, żeby posłużył kolejne 200tyś. km, bo z regenerowanymi to różnie bywa.
    Kolego nie mam dużego doświadczenia z tymi skrzyniami ani może porównania, ale jeśli faktycznie jedzie się wolno to jest dłuższe przełączenia biegów, natomiast nie ma tego przy szybszych prętkościach jak i mocnym depnięciu w gaz. Więc albo tak jest albo mamy podobny problem choć kolega .Andrzej. niżej napisął że jest to lockup
    Przełączając z P na R jest takie delikatne odczucie mocniejszego wrzucenia, ale nie ma strzału czy uderzenia. Przy włączaniu na D jest miodzio
    Mam tak od pół roku, odkąd mam 159kę i nic się nie zmienia. Czasami jest to irytujące bo nie mam przyzwyczajenia do tech skrzyń automatycznych.
    Kiepsko było by jeśli faktycznie jest to problem ze sterownikiem bo są to nie małe kwoty, ale problem ze sterownikiem byłby taki ,że przez 10tkm jazdy bez problem jest bez powiększających się oznak tych jakie są cały czas...?

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał paw2x Zobacz post
    U mnie MES pokazuje:
    Numer oprogr. 9938105134
    Wersja oprogr. 3000
    Alfa z końca 2007 r

    Może ktoś porównać u siebie?
    Alfa z sierpnia 2007, aktualizacja była robiona przez poprzedniego właściciela:
    ECU ISO Code: C4 85 8A 85 AD
    2014-12-18 21:56:53
    CONNECTED TO:
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V
    AISIN AF40-6 Automatic Gearbox
    --------------------------------------------------------------


    ECU ISO code: C4 85 8A 85 AD
    FIAT drawing number: 55212521
    Hardware number: 89503TFA220
    Hardware version: 00
    Software number: 9938106135
    Software version: 6000
    Homologation number:
    ECU programming date: 12/31/2008
    Pozdrawiam




  7. #57
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    159SW 2.4 QTronic
    Postów
    307

    Domyślnie

    O, dzięki za informację
    Trzeba będzie poszukać jakichś informacji, co zmienia nowszy soft.
    No i dopytać w ASO ile sobie życzą za tą operację...

  8. #58
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Chciałbym serdecznie podziękować Marcinowi (kowal78) za wczorajsze spotkanie i możliwość porównania pracy jego i mojej skrzyni. Te uśligi na 2. i głównie na 3. biegu, które wydawały mi się podejrzane są jednak jak najbardziej naturalne i związane z lock-upem, który załącza się przy 50km/h. W tym kontekście nasze skrzynie pracowały baardzo podobnie, więc już się nie martwię U Marcina przełączanie na R jest bardzo gładkie i aksamitne, u mnie czasem delikatnie szarpnie, ale nie na tyle mocno, żeby się zabierać za wymianę sterownika. Na pewno zacznę od wymiany oleju, bo Marcin mówił, że takie delikatne szarpnięcia, które kiedyś miał u niego wyeliminowała właśnie dwukrotna wymiana oleju.

    marcinq24, z tego co piszesz to widzę, że nasze skrzynie pracują identycznie. Moim zdaniem, nie ma się co martwić, bo delikatne szarpnięcie przy wrzucaniu na R to jeszcze nie powód, żeby od razu wymieniać sterownik. Jak objawy się nasilą lub pojawią dodatkowe to wtedy trzeba będzie myśleć. Ja na chwilę obecną muszę się zabrać za pakiet startowy, czyli:
    -rozrząd
    -wymiana kolektora na ten ze 156 1.9 16V bez klap
    -wywalenie EGR i DPF
    -no i remap.
    Wczoraj jak się przejechałem Alfą Marcina po takim zabiegu to zupełnie inny samochód

  9. #59
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Witam! Co do aktualizacji to potwierdzam, że takowe są. Mój samochód jest z grudnia 2006r. i chyba rok temu aktualizowałem oprogramowanie. W serwisie nawet czytałem opis co ta zmiana ma poprawić ale jakoś nie pamiętam. Odnoszę jednak wrażenie, że po aktualizacji zaczęła lepiej pracować. Pzdr.

  10. #60
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2011
    Auto
    159
    Postów
    731

    Domyślnie

    dzisiaj odczułem czy też usłyszałem coś jakby uderzenie delikatne przy hamowaniu jadąc może na 3-4 biegu prawie stając strzeliło mi jak by zejście na pierwszy bieg, hmm było to raczej na 99% ze skrzyni, nie zahamowałem do zatrzymania auta i nie było to mocne hamowanie, przed przejściem dla pieszych...i dodałem delikatnie gazu, wszystko ok. No i już tego nie było, zobaczymy jutro, choć nigdy nie słyszałem czegoś podobnego, chyba że nie zwracałem na to uwagi

Podobne wątki

  1. [MiTo] Jak się Wam sprawuje MiTo?
    Utworzone przez Alfisti w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 273
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 19:22
  2. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  3. [159] Skrzynia Q-tronic ankieta awaryjności
    Utworzone przez Kamilhex w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 09-11-2014, 23:11
  4. [159] Sposób w jaki działa skrzynia q-tronic. Problem ?
    Utworzone przez Majkel2.4jtdm w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 13:55
  5. Słabo sie sprawuje
    Utworzone przez czekal86 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 25-12-2009, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory