Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Alfa 156 20V - EGR - Przepływomierz - check engine - problem

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie Alfa 156 20V - EGR - Przepływomierz - check engine - problem

    Hej witam, moje auto to Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V 2004r.
    Jakiś miesiąc temu byłem na skanie, i były 2 błędy, 1 przepływomierz 2. EGR.
    Przepływomierz wymieniłem na nowy, EGR - koleś od diagnostyki doradził, że nie ma sęsu kupować nowy, on może go całkowicie wyłączyć, także nie będzie go widział w systemie. I tak zrobił. (zaślepiłem go 2ma blaszkami pełnymi) Sprawa z EGRem zamknięta.
    Ale niestety wciąż jest problem z przepływomierzem, pokazał błąd - błąd przepływu powietrza - 3 razy go kasowaliśmy przez komputer diagnostyczny (Delphi DS150) i za każdym razem po przejechaniu kilkunastu km znów się pojawiał.
    Przepływke sprawdzałem, po odpięciu wtyczki, przy jeżdzie, muliło go, a po wpięciu dostaje speeda, wogule kondycja samochodu po założeniu nowej przepływki i wyłączeniu EGRa jest wręcz rewelacyjna, mocny szybki, dobre przyspieszenie, rewelacja, kondycja jest wciąż taka sama, obojętnie czy check engine jest , czy go nie ma.
    Cały dolot - wręcz od turbo do dekla od boxu od filtra powietrza - odkręciłem zmontowałem jeszcze raz uszczelniłem, jest na 100% szczelny.
    Mam pytanie ;
    - czy box od filtra powietrza jest połączony z intercoolerem ? bo jak montowałem wszystko to cały latał.
    - czy ten błąd - błąd przepływu powietrza - ma związek z zaślepieniem całkowitym i wyłączeniem EGRa, czy to w ogóle można zrobić w wersji 20V (wiem że przy zaślepianiu powinno się używać blaszek z dziurkami i go póżniej adaptować)
    - czy to wyłącznie błąd nieszczelności

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Miałem ten błąd, u mnie wystąpiło zablokowanie elektromagnesu przez spaliny, zatarł się i nie ruszał.
    Przewierciłem dziurkę w miejscu wtyczki, wypchnąłem ten tłoczek, przeczyściłem, posmarowałem, zaślepka z dziurkami była już wcześniej, błąd skasowałem i śmiga ok już dłuższy czas.


  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Miałem ten błąd, u mnie wystąpiło zablokowanie elektromagnesu przez spaliny, zatarł się i nie ruszał.
    Przewierciłem dziurkę w miejscu wtyczki, wypchnąłem ten tłoczek, przeczyściłem, posmarowałem, zaślepka z dziurkami była już wcześniej, błąd skasowałem i śmiga ok już dłuższy czas.
    Ok, tylko ty mówisz o niesprawnym EGRze - zablokował się, ja mam go całkowicie zaślepionego i wyłączonego przes komputer diagnostyczny, nie wiem czy to ma jakiś związek?, mój nie działa, jeżdziłem na wypiętej wtyczce z EGRa i wpiętej - nie ma różnicy

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Jeśli jest wywalony z ECU to nie powinno to mieć związku z błędem, a jeśli gdzieś tam w sofcie został i został zaślepiony w 100%, a wcześniej się zakleił tak jak u mnie to błąd z tego.


  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Qki Zobacz post
    Jeśli jest wywalony z ECU to nie powinno to mieć związku z błędem, a jeśli gdzieś tam w sofcie został i został zaślepiony w 100%, a wcześniej się zakleił tak jak u mnie to błąd z tego.
    Czyli nie da się go wyłączyć z ECU jak jest uszkodzony?, trzeba robić to na sprawnym?
    Ja już zgłupiałem, co zrobić w takim wypadku, jak radzisz?
    Ostatnio edytowane przez maarkuss ; 28-05-2014 o 20:12

  6. #6
    Sponsor Romeo Avatar arekgr
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    AR 156 2.4JTD 2004r
    Postów
    546

    Domyślnie

    Przepływkę Boscha nową założyłeś?
    Części do AR i nie tylko. Na stronie tylko część asortymentu.
    Rozrządy, hamulce, zawieszenie.
    Zaktualizowane ceny i poszerzony asortyment:
    www.a-moto.pl

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał arekgr Zobacz post
    Przepływkę Boscha nową założyłeś?
    Tak, nową Boscha, przed zakupem jeszcze numery części sprawdziłem żeby pasowała

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar dobry
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 1,6TS(EL147ME), Chrysler 300c 5,7HEMI
    Postów
    196

    Domyślnie

    błąd przepływu powietrza nie ma nic wspólnego z przepływomierzem to po pierwsze, a po drugie komputerem diagnostycznym nie da sie raczej wyłączyć egr-a co najwyżej można zrobić jego diagnoze czyli wciskając włącz powinien wykonywać ruchy otwórz- zamknij a po wciśnięciu wyłącz przestaje ale to go nie eliminuje z pracy przy normalnej jeździe można go wywalić z programu centralki wtryskowej (komputera sterującego) ale robi się to przez mądrzejsze urządzenia i jest to ingerencja w oprogramowanie podobnie jak podnoszenie mocy czy wywalanie DPF-a.
    Podsumowując jeśli dobrze zrozumiałem kolega który podłączał ci kompa zrobił wyłącz EGR ale tylko w diagnozie aktywnej czyli sprawdzaniu czy działa bez odpalania silnika wiec raczej problem tkwi w tym urządzeniu.
    Proponuje odkręcić od silnika rozebrać wyczyścić tak aby wszystko lekko chodziło i talerzyki sie zamykały same, bolec od elekrtomagnesu również chodził leciutko skręcić go i przed przykręceniem do silnika podlączyć wtyczke podpiąć owy komputer i w diagnozie zrobić włącz EGR i jeśli jest sprawny i dobrze wyczyszczony to powinien wykonać kilka ruchów talerzykami zamknij - otwórz i jeśli tak jest poskładać wszystko bez zaślepek skasować błąd i cieszyć sie jazdą.
    Powodzenia

    błąd przepływu powietrza nie ma nic wspólnego z przepływomierzem to po pierwsze, a po drugie komputerem diagnostycznym nie da sie raczej wyłączyć egr-a co najwyżej można zrobić jego diagnoze czyli wciskając włącz powinien wykonywać ruchy otwórz- zamknij a po wciśnięciu wyłącz przestaje ale to go nie eliminuje z pracy przy normalnej jeździe można go wywalić z programu centralki wtryskowej (komputera sterującego) ale robi się to przez mądrzejsze urządzenia i jest to ingerencja w oprogramowanie podobnie jak podnoszenie mocy czy wywalanie DPF-a.
    Podsumowując jeśli dobrze zrozumiałem kolega który podłączał ci kompa zrobił wyłącz EGR ale tylko w diagnozie aktywnej czyli sprawdzaniu czy działa bez odpalania silnika wiec raczej problem tkwi w tym urządzeniu.
    Proponuje odkręcić od silnika rozebrać wyczyścić tak aby wszystko lekko chodziło i talerzyki sie zamykały same, bolec od elekrtomagnesu również chodził leciutko skręcić go i przed przykręceniem do silnika podlączyć wtyczke podpiąć owy komputer i w diagnozie zrobić włącz EGR i jeśli jest sprawny i dobrze wyczyszczony to powinien wykonać kilka ruchów talerzykami zamknij - otwórz i jeśli tak jest poskładać wszystko bez zaślepek skasować błąd i cieszyć sie jazdą.
    Powodzenia

    a przepływke zostaw sobie na zaś bo jest na pewno dobra
    WWW.TMIN.PL - ELEKTROMECHANIKA, KLIMATYZACJA, WULKANIZACJA(WYM.OPON), ALARMY , AKCESORIA ORAZ CZEŚCI TEL. 501-545-779
    AUTA: jest 147 1,6TS, CHRYSLER 300C
    była 145 1,4TS, 156 2,4jtd, 159 SW Ti 2,4 jtdm Q4, 156 2,5 V6

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    ok, dzięki wam za opinie, i za rady, już mniej więcej wiem o co chodzi, nie da się zrobić tak jak koleś od diagnostyki mi doradził, nie da się EGRa wyłączyć jak wcześniej był uszkodzony, bo może faktycznie jest tak jak pisał "Qki" jeżeli błąd został gdzieś w sofcie to problem jest z tego, tylko go nie pokazuje bo EGR jest wyłączony. odnośnie programu diagnostycznego jest to "Delphi DS150e" nie wiem czy on jest dobry, ale wiem że wcześniej podciągaliśmy stopniowo moc, dodając troszke większą dafke paliwa na wtryski, przez adaptacje, robiliśmy to na nim, nie wiem co dokładnie on zrobił z EGRem, ale jest tak, jak podłącza się komputer pod skan , skanuje całość w poszukiwaniu błędów, nie widzi wogule EGRa, tak jak by wogule go nie było, czyli faktycznie spróbuje go najpierw go naprawić, a póżniej pomyśle co jeszcze zepsuć !

Podobne wątki

  1. [159] Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-02-2021, 12:30
  2. [159] Problem z alfa 159 sportwagon 1,9 JTS 2006 - check engine , silnik
    Utworzone przez czarna911 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 25-05-2018, 23:42
  3. [159] Przepływomierz awaria,Check engine na wyświetlaczu 1.9 Jtdm 150km
    Utworzone przez wikos159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-02-2016, 16:59
  4. check engine w 156 / przepływomierz
    Utworzone przez alces1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-06-2009, 13:23
  5. [156] PROBLEM - check engine HELP !
    Utworzone przez J.A.N w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 29-12-2008, 18:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory