Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 84

Temat: swap skrzyni biegów m32 na f40 + nowe sprzęgło

  1. #61
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170
    Postów
    36

    Domyślnie

    Wiadomo, chciałoby się naprawić i jeździć do...końca. Przesyłam link do angielskiego Ebaya http://www.ebay.co.uk/itm/M32-M20-Ge...0AAOSw4f5YCeNq. Obudowa kosztuje w przeliczeniu około 650-700zł plus łożyska. Łożyska są większe 62mm zamiast 56. Dodatkowo kanały do chłodzenia. Ponoć GM problem zażegnał. A czy pasuje do AR159, pisałem do przedawcy i mam mu wysłać numer części aby potwierdził.

  2. #62
    Użytkownik Świeżak Avatar daw7007
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    159
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał [notranslate
    Alfa[/notranslate]_Tom;2003809]Wiadomo, chciałoby się naprawić i jeździć do...końca. Przesyłam link do angielskiego Ebaya http://www.ebay.co.uk/itm/M32-M20-Ge...0AAOSw4f5YCeNq. Obudowa kosztuje w przeliczeniu około 650-700zł plus łożyska. Łożyska są większe 62mm zamiast 56. Dodatkowo kanały do chłodzenia. Ponoć GM problem zażegnał. A czy pasuje do AR159, pisałem do przedawcy i mam mu wysłać numer części aby potwierdził.
    Pasuje, rzeczywiście łożyska są większe i poprawione jest chłodzenie , ale ta obudowa nadal nie poprawia kwesti mechanizmu różnicowego z którym też są problemy.
    Rozmawiałem tez z panem który na codzień zajmuje sie M32 , i stwierdził ze przy tej obudowie wałki nie są ''zamknięte'' chodzi o to ze nie da się założyć zegiera na wałek , przez wieksze łożysko które jest poprostu wyższe.
    Zakładam ze projektanci ratowali się jak mogli żeby duzo nie zmieniac przy m32, aby usunąć wade

  3. #63
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czego się nie da założyć?

    Prawda jest taka, ze dla większości przeciętnych użytkowników swap jest nieopłacalny bo jak ktoś raz zrobi dobrze skrzynie M32 już raczej podczas swojej kadencji posiadania auta drugi raz jej robił nie będzie. Wymiana łożysk w skrzyni plus komplet dwumasy i sprzęgła kosztuje niewiele więcej więcej niż sam koszt dwumasy i sprzęgła do F40 gdzie za zestaw LUKa trzeba zapłacić 3200zł, a Sachsa jeszcze więcej.

  4. #64
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Dokładnie, jest to nieopłacalne finansowo, szczególnie gdy mówimy o samochodach za 20-30k zł - a kwestia tuningu... o wiele prościej, lepiej i taniej jest po prostu kupić mocniejszy samochód, czy to 2.4 czy to 1.75.

  5. #65
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    zapytam o inną sprawę, bo ze wzgledu na ciagle problemy giuli/stelvio (szczegolnie benzynowych) widac jeszcze pojezdze 159, pewnie do liftu g/s. swap m32 na automat af40 w 159 tbi. ktos przymierzal sie do czegos takiego? najchetniej to wlozylbym tez q4 ale sa roznice w podlodze, bagazniku zbiorniku itp wiec q4 odpuszczam.

  6. #66
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], jak zrobisz sobie elektronikę do skrzyni i komunikację ecu<>gcu to będzie to działać. Mechanika pewnie jest mniejszym problemem.
    Znam projekt w tym stylu z grupy FCA. Tanie to nie będzie.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  7. #67
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    raczej liczylem na cos w stylu z 3.2jts biezemy skrzynie ze sterownikiem, lewarek i ew manetki,dokladamy brakujace wiazki w mes zmieniamy na automat, proxi a reszta to mechanika ktora bym zlecil i tak. cos jakbretrofit xenonow,pdc przod czy b&m ktore u siebie robilem.
    jesli od strony elektroniki jest faktycznie wieksza grzebanka, typu przerabianie programu, to nie wchodzi w grę zebym ja to sam robil, bo obecnie nie mam czasu. Ty jestes obeznany, zastanawia mnie czy podjalbys sie w ogole czy tez do konca nie wiesz czy temat nie skończyłby sie tygodniami roboty z grzebaniem w programie?

  8. #68
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    ECU komunikuje się z GCU. Przesyła info o obciążeniu itp. Proxy ci tu nie pomoże bo ono załatwia kwestie body tylko.
    Czy jest do uruchomienia łatwego w 159 TBI nie wiem. Uważam, że prawdopodobieństwo jest nie zerowe
    Są bardziej skomplikowane rozwiązania które na pewno zadziałają.


    p.s. lancia delta 1.8tbi + af40
    Ostatnio edytowane przez maly_777 ; 11-08-2017 o 15:21

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  9. #69
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    powiadomienia na email nie działają od kilku dni, nie zauważyłem że odpisałeś.
    czyli z Lanci bierzemy skrzynię i ECU, robimy porządek z immobiliserem i wszystko działa tip top bo silnik ten sam wiadomo będą problemy jakieś i niespodzianki i dłubanina z wiązkami, a może i jakieś niekompatybilności. brak czasu spowoduje że na takie wieksze roboty na pewno nei będę się pisał więc skończy się na tym że prędzej czy później zmienię auto na takie jaki mi najbardziej pasuje.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar Tytanowy
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Iława
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 8V
    Postów
    1,437

    Domyślnie

    Pytanie z innej beczki... Czy m32 pasuje np. z innych aut które posiadają m32? Słyszałem, że np. Ktoś wsadzał do Fiata Doblo skrzynie od Fiata Marei..

    Wysłane z mojego 5080X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Alfa 166 2.4jtd,swap skrzyni biegów z kappa 2.4jtd...
    Utworzone przez marsik81 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-01-2016, 13:03
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 10:59
  3. [146] Co ma marchewka do skrzyni biegów, linki skrzyni biegów
    Utworzone przez macminik w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-02-2012, 20:09
  4. [146] swap skrzyni biegów z [33] do [146]
    Utworzone przez kubala w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-11-2011, 13:46
  5. Podzuszki skrzyni biegów do 75 prawa i lewa na allegro nowe
    Utworzone przez majk w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-12-2007, 22:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory