Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Tapicerka skórzana. Zamiana ekologicznej na naturalną

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar heathcliff
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 sportwagon 2.0 JTDm
    Postów
    21

    Domyślnie Tapicerka skórzana. Zamiana ekologicznej na naturalną

    Witam,
    Oglądając alfy 159 już od dawna wydawało mi się, że ta skóra jest ekologiczna. Przy zakupie już byłem tego pewien. Dziwi mnie to ale chyba nie widziałem na allegro alfy 159 z naturalną skórą.

    Mam więc pytanie ile mniej więcej kosztowałoby mnie wymiana tapicerki na skórę naturalną u jakiegoś tapicera. Znacie może jakichś dobrych tapicerów z okolic małopolski czy śląska?

    Pozdrawiam
    Przemek

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Boczki są ze skóry "eko" a środek jest z prawdziwej skóry, przynamniej gdzieś tak czytałem.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał heathcliff Zobacz post
    Witam,
    Oglądając alfy 159 już od dawna wydawało mi się, że ta skóra jest ekologiczna. Przy zakupie już byłem tego pewien. Dziwi mnie to ale chyba nie widziałem na allegro alfy 159 z naturalną skórą.

    Mam więc pytanie ile mniej więcej kosztowałoby mnie wymiana tapicerki na skórę naturalną u jakiegoś tapicera. Znacie może jakichś dobrych tapicerów z okolic małopolski czy śląska?

    Pozdrawiam
    Przemek
    Jaki sens ma robienie tapicerki na nowo, skoro i tak siedzisz na skórze naturalnej? Tylko boczki, których nie dotykasz są z "ekologicznej" (swoją drogą jaka to ekologia przy produkcie robionym głównie z ropy naftowej...). Stworzenie kompletnej tapicerki z dokładnym odwzorowaniem przeszyć i profili będzie kosztowało co najmniej 4000. Oczywiście mowa o profesjonalnym wykonaniu z użyciem homologowanej skóry samochodowej.

  4. #4
    Użytkownik Embrion Avatar heathcliff
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 sportwagon 2.0 JTDm
    Postów
    21

    Domyślnie

    Mam lekkie pęknięcie na bocznej części siedzenia kierowcy i widzę że to nie skóra prawdziwa. Ta skóra wygląda identycznie jak ta na zagłówkach i wydaje mi się, że jest taka sama jak na siedzisku... chyba że się mylę?

    Jeśli się mylę to które dokładnie części są ze skóry ekologicznej? Bo przez "boczki" mogą być też rozumiane elementy trzymające siedzącego na bokach.
    Ostatnio edytowane przez heathcliff ; 27-08-2014 o 16:07

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar psylo
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Audi A5 Sportback
    Postów
    768

    Domyślnie

    Orientowałem się niedawno jaki jest koszt wymiany tapicerki w 159 na skórzaną u dobrego tapicera w Rzeszowie - w 5000 zł można się zamknąć z całością (wliczając również boczki, mieszki i kierownicę).

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar heathcliff
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 sportwagon 2.0 JTDm
    Postów
    21

    Domyślnie

    Bardzo mi zależy na tym by ktoś wskazał, które dokładnie elementy tapicerki są ze skóry naturalnej, a które ze sztucznej. Bo boczki to mnie się kojarzą bardziej z elementami na drzwiach... dla tego czuję że nie do końca rozumiem o które elementy chodzi Belfer czy murgal

    Z góry dzięki.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Tak, jak pisałem siedzisz na naturalnej skórze. Boczki i tył siedzenia jest ze skóry ekologicznej. Podobnie jest z zagłówkiem. To co pęka na boku to derma. Ogólnie to już fajansiarstwo, jak i w większości aut ostatnich dwóch dekad. Ja osobiście wolę alfatex bo przy płytkich siedzeniach w 159 jazda po zakrętach na skórze to męka. Gdybym miał obszywać i płacić 4000-5000 to wolał bym zrobić mocniejsze profilowanie boków i wstawił bym na środek alcantarę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    To samo, te siedzenia przedliftowych 159 to jakaś porażka, a podobno 159 to auto z "zacięciem sportowym", a przy ciasnych winklach latam w tym siedzeniu jak w uno.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

  9. #9
    Użytkownik Embrion Avatar heathcliff
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    159 sportwagon 2.0 JTDm
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź! To na pewno na razie nie będę obszywał skóra siedzeń skórzanych!
    Wybrałem skórę głównie ze względu na łatwość ścierania wydzielin młodych pasażerów
    Teraz chyba pozostało mi szukać całych kanap z jakichś rozbitych alf... tak na przyszłość na wymianę żeby nie trzeba było obszywać.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    Szerze mi się wydaje że ta skóra to lipa, też właśnie wydawało mi się że będzie łątwiej czyścić etc, a jak mam ją kilka miesięcy to więcej z tym roboty, impregnacji etc niż przeprać raz na sezon szmaciane.
    Moje wściekłe 2.4

    Budowa stron internetowych, sklepów itd. > Maniak Design Studio

Podobne wątki

  1. Tapicerka skórzana...
    Utworzone przez kamikaze1988 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 18:47
  2. Skórzana tapicerka
    Utworzone przez piotrpom w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2010, 13:36
  3. [156] Skórzana tapicerka
    Utworzone przez mOOn w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2008, 21:52

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory