Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: selespeed tryb awaryjny

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie selespeed tryb awaryjny

    Potrzebuje pilnej pomocy!

    Skrzynia selespeed w mojej 156 nie znam roku bo w angli podaja rok rejestracji, jest 2007 , to samochod moze byc 2006 lub wszesniej, bo chyba w 2007 juz nie produkowano.

    W czasie jazdy pojawia sie blad i swieci lampka od skrzyni, wtedy nie da sie wlaczyc biegow 3,4,5, chodzi tylko 1,2 i wsteczny, czyli tryb awaryjny. Czasem ona sieci dlugo a czasami sypie tym bledem lub tez zaniknie na jakis czas i jest OK. Program demo FiatECUScan pokazuje glupote i wskazuje P0720 czyli czujnik walu , co nie jest prawda. Bylem u mechanika angola i zdiagnozowal mi, mowiac, ze skrzynia nie dostaje w momencie pojawiania sie bledu sygnalu o predkosci samochodu. Zapytal , czy nie mialem problemow z predkosciomierzem. Ale predkosciomierz chodzi ok. Oczywiscie zapomnialem zapisac numer bledu zdiagnozowanego przez mechanika.

    Zauwazylem tez pewne zaleznosci;
    Stoje bledu nie ma, ruszam to blad sie pojawia .
    Podczas jazdy na wprost , gdy bledu nie ma, wykonuje skret w lewo to blad sie pojawia w 9 na 10 przypadkach, natomiast, gdy blad jest w czasie jazdy i wykonuje zdecydowany skret w prawo to najczesciej zanika I wtedy biegi chodza wszystkie, lecz po wyjsciu z zakretu i wyprostowaniu kierownicy znow sie pojawia.
    Kiedy sie zatrzymuje na skrzyzowani to czesto zanika, ale gdy ruszam to znow sie pojawia. Czasami pozostaje po zatrzymaniu pojazdu.
    Natomiast w trakcie dluzszej jazdy potrafi zaniknac nawet na pol godziny i biegi chodza ok. Potem zow sie pojawia i jest staly lub sypie non stop jednoczesnie dajac signal dzwiekowy.

    Prosze zorientowanych w temacie kolegow o pomoc, bo terminy w warsztatach maja dopier na koniec wrzesnia a ja musze za tydzien pilnie wrocic do kraju.

    Wszystkie wtyki elektryczne skrzyni sprawdzone i potraktowane preparatem do stykow bez efektu.
    Skad skrzynia bierze informacje o predkosci samochodu, z licznika, czy z ABS, czy .....???
    Gdzie fizycznie szukac przejscia sygnalu o predkosci? Moze ktos wie ktory pin przy ABS I ktory pin przy kompie selespeeda.
    Skad mozna sciagnac pelna wersje FiatECUScan.
    Ostatnio edytowane przez A~~Zdislaw ; 12-09-2014 o 23:25

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    NIKT NIC NIE MA I nie wie????
    Moze ma ktos schemat elektryczny. Skad jest brany signal o predkosci samochodu i na ktorych zlaczch go szukac.

  3. #3
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał a~~zdislaw Zobacz post
    skad jest brany signal o predkosci samochodu i na ktorych zlaczch go szukac.
    z abs
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  4. #4
    Moderator Znawca Avatar Teddy84
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    156 2.0 Turbo/Giulietta 1.4TCT MY'16
    Postów
    1,284

    Domyślnie

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...and-p0725.html
    P0720 to nie czujnik polozenia walu fakt , przeczytaj temat ktory wrzucilem powinno Ci się rozjaśnic nieco.

  5. #5
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    to czujnik prędkości sprzęgła
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    Dzieki '' Teddy84'' ze zwrociles uwage na numer bledu. Mam blad w przetlumaczonej liscie kodow. Przez kilka lat kilkanascie razy korzystalem z tego programu i zawsze diagnoza byla ok, az do teraz. To zmienia postac rzeczy.
    W podanym przez ciebie linku doczytalem ''P0720 - Czujnik prędkości obrotowej wału wejściowego.'' - domyslam sie ze chodzi o walek sprzeglowy , ze inaczej mowiac to czujnik prędkości sprzęgła, tak jak podal ''piotriix''.
    ''piotriix'' juz dawno o tym czujniku mi mowil a ja zapomnialem go sprawdzic.

    Dzieki wszystkim za podpowiedz. Jak sie wyrobie z obowiazkami to moze jeszcze dzis sprawdze.
    Ostatnio edytowane przez A~~Zdislaw ; 13-09-2014 o 19:46

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    Jeszcze nie mierzylem tego czujnika, bo w wolnej chwili z doskoku dzialam na ulicy i nie mam sie jak do niego dostac przyrzadem, ale zrobilem probe, odpinajac od niego przewod i zrobilem diagnoze Fiatecuscan, wtedy pojawil sie P 0715 , po ponownym wpieciu ten blad znika. co rozumiem, ze ten czujnik jest ok i pozostaje ten P0720. On juz jest od kilku dni na stale, bardzo sporadycznie zaniknie w chwili zatrzymania pojazdu. Jezdze po miescie na krotkie odcinki, byc moze przy dluzszej jezdzie byloby inaczej. Jutro lub pojutrze bede mial miejsce u kolegi na placu kolo domu to sprawdze ten czujnik przyrzadem, ale przy okazji chcialbym zrobic kalibracje sprzegla. Nigdy jej nie robilem. Jak piszecie nalezy wyjac akumulator i odkrecic podstawe akumulatora oraz przykotowac przewody do akumulatora, ale jakby ktos mnie poratowal jakims dobrym opisem, jak to wykonac programem Fiatecuscan i po czym rozpoznac sprzeglo do wymiany.

    Puki co, dalej pytania;
    - czy czyjnik walka ten z przodu skrzyni to to samo co czujnik sprzegla?
    , bo jak odpinam od niego przewod to pojawia sie P715 (jezeli nie to samo , to gdzie znajduje sie czujnik sprzegla)
    - czy parameter ''clutch pressure plate travel'' to ten ktory powinien wynosic 28 -28,5mm, u mnie jest 29,15mm i czy to wskazuje , ze nalezy wykonac regulacje.

    Prosilbym o odpowiedz.

    Ps; selespeeda da sie oszukac i wlaczyc 3-ci lub 4-ty bieg. Nalezy rozpedzic samochod na drugim biegu do 2 -2,2tys obrotow i zdjac noge z gazu jednoczesnie wyrzucic na ''luz'' i z luzu ''wrzucic do przodu'' wtedy wskoczy 3-ka. Natomiast z dwojki wyrzucamy na luz przy 2.4 - 2,5tys obrotow (nie wiekszych) przy jednoczesnym zdjeciu nogi z gazu i odrazu po luzie wlaczamy bieg do przodu wtedy wlaczy sie bieg 4-ty. Tak jezdze dwa tygodnie. Piatki nie da sie wrzucic.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    Bede wdzieczny , jezeli ktos potrafi mi powiedziec, pomiedzy ktorymi wtykami (pinami) centralki selespeeda i ABS-u powinien byc przesylany sygnal o predkosci samochodu. Pytam, poniewaz jeden serwis w polsce blad P0720 podaje jako brak sygnalu o predkosci samochodu, na naszych stronach wystepuje walek sprzeglowy skrzyni.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    Z powodu obowiazkow temat selespeeda stoi w miejscu. Do tej pory zrobilem;
    - regulacje sprzegla i mam nadzieje, ze kalibracje z pozycji testow programme FiatECUScan. Pisze ze mam nadzieje ze zrobilem, bo mieszl biegami z tym , ze tam sa pozycjie od biegow niskich, parzystych i nieparzystych. Czy to napewno o to chodzi? dobrze by bylo jezeli ktos by mi podpowiedzial potwierdzajac.

    - dla pewnosci zmienilem olej w sterowniku (caly) i odpowietrzylem. Pewnie ten olej zmieniany byl przed moim kupnem w serwisie przy 100tysiacach ( jest 106tys km), bo niewielka roznica pomiedzy spuszczonym, a swierzym.

    Jak juz pisalem, wszystkie zlacza sprawdzone i potraktowane profilaktycznie preparatem do stykow, ale wszystkie byly w b.dobrym stanie , nawet ten wtyk przy lampie, co jest najbardziej narazony tez byl w dobrym stanie. I ciagle jest to samo ''P0720''. Przeczytalem mnostwo postow na forach angielskich, australijskich, troche naszych, moze nie wszystkie I zauwazylem, ze ten blad jest roznie interpretowany,
    - brak sygnalu o predkosci pojazdu (I ten na jednych forach ss powinien dostac z ABS, na innych forach z licznika)
    - brak sygnalu o predkosci walka wejsciowego skrzyni (sprzeglowego)
    - brak sygnalu predkosci obrotowej silnika

    No coz, przejechalem samochodem z podpietym programem I okazuje sie, ze ss otrzymuje signal o predkosci obrotowej sprzegla, predkosci pojazdu i predkosci obrotowej silnika. Zadnych bledow w ABS i ECU silnika.
    Domyslam sie , ze trzeba teraz sprobowac podmienic czujnik predkosci sprzegla i moze jescze inne czujniki.
    W serwisach w polsce podpowiedziano mi , sprawdzenie bledow innym sprzetem. Co smieszne dwa serwisy podaly mi dwa rozne powody tego bledu bledu, jescze wyslalem zapytanie do kilku innych, ale bez odzewu.
    Nie byloby bolu, gdybym mogl jechac do polski z synem autobusem, czy samolotem, ale samolotem mu nie wolno a samochodem musimy sie b, czest zatrzymywac, stad ta koniecznosc swojego pojazdu. Tymczasem musze sobie zalatwic samochod na podroz do Polski i temat zostawic, no moze z doskoku, ale juz uprzykrzyla mi sie ta robota na ulicy z doskoku. pewnie jakbym mial warunki polskie (garaz) i troche wiecej czasu juz bym zrzegnal ten temat.
    DAm znac jak sie zakonczylo. Tymczasem, jesli macie jakies pomysly, to piszcie.
    Ostatnio edytowane przez A~~Zdislaw ; 17-09-2014 o 10:33

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    alfa33,156,166
    Postów
    36

    Domyślnie

    Serwisy polskie okreslaja P0720 jako brak predkosci samochodu. ( w dok. tech. pizza , ze ''niestabilny'' signal predkosci samochodu moze wprowadzac zaklocenia w centralce ss. Czy da sie go zapisac na wykresie?,).
    Czujnik predkosci walka skrzyni nie wchodzi w rachube - podmienialem , a blad nadal wystepuje.
    Ale w dwoch ostatnich dniach troche pojezdzilem I zauwazylem, ze po przejechanu kilkunastu kilometrow lubi ten blod zanikac I pozniej pojawia sie bardzo sporadycznie, no chyba ze zatrzymam sie na kilka minut, to gdy rusze, znow musze przejechac ok 2km by znikl. Oczywiscie wtedy biegi chodza nienagannie.

    Nie mniej prosze o podpowiedz MIEDZY KTORYMI PINAMI SPRAWDZIC PRZEJSCIE SYGNALU O PREDKOSCI SAMOCHODU DO SS.

Podobne wątki

  1. [159] tryb awaryjny
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-01-2019, 10:00
  2. selespeed tryb awaryjny 2
    Utworzone przez A~~Zdislaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-10-2014, 18:43
  3. Zapchany DPF przy 70 % - tryb awaryjny
    Utworzone przez Sfiety w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-01-2014, 11:27
  4. [159] Tryb awaryjny max 3k rpm
    Utworzone przez powerride w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 12:35
  5. Problem z turbiną - tryb awaryjny ?!
    Utworzone przez jacek83 w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 09:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory