Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 96

Temat: bulgotanie/ terkotanie - docisk, łożysko, skrzynia ? ( filmik od 3:35)

  1. #31
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    Wymieniając uszkodzony wtrysk poprostu znacznie zniwelowałeś drgania dlatego subiektywnie odczułeś znaczącą poprawę. Nie zmienia to faktu, że coś tam gdzieś jest poluzowane i pewnie z czasem terkotanie będzie się nasilać. Kwestia podstawowa co to może być ?

  2. #32
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar tomex_187
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Kopenhaga/Kolobrzeg
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 185KM by Tune-Up 2007 r. 175000km
    Postów
    124

    Domyślnie

    No pewnie tak, ale nie popadajmy w paranoje

  3. #33
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    zrobiłem test podczas zimnego silnika jak grzechotało, bez naciskania sprzęgła przesunąłem bieg w kierunku 1 ale jej nie wrzucałem i grzechotanie ustąpiło, wróciłem na luz i znowu zaczęło i tak kilka razy za każdym razem to samo.

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    Cytat Napisał czapel Zobacz post
    zrobiłem test podczas zimnego silnika jak grzechotało, bez naciskania sprzęgła przesunąłem bieg w kierunku 1 ale jej nie wrzucałem i grzechotanie ustąpiło, wróciłem na luz i znowu zaczęło i tak kilka razy za każdym razem to samo.

    potwierdzam tą teorię - robiłem dzisiaj testy i bez dotykania sprzęgła jeżeli przesuniemy gałkę zmiany biegów w stronę któregokolwiek biegu to to terkotanie ustępuje. W tym momencie wygląda na to że to coś się trzęsie ewidentnie przy skrzyni - może coś w pająku zmiany biegów czy innych rzeczach które tam są ? Nie mam wiedzy jak dokładnie wygląda budowa mechanizmu zmiany biegów ale takie ustępowanie terkotania przy ruszaniu gałką chyba wskazuje na coś poluzowanego w mechanizmie ? co o tym myślicie?

    dodatkowo przesyłam filmik z testów. generalnie kiepsko w nim to słychać bo telefon nie łapie dobrze dźwięków jak nie jest blisko podłogi ale zobaczycie ruch drążka o który chodzi i po którym dźwięk ustępuje.

    najlepiej chyba od 1:00 coś tam widać ale trzeba się wsłuchać

    https://www.youtube.com/watch?v=cxqh...ature=youtu.be

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    na pewno coś w skrzyni u mnie wymiana 8 łozysk i skrzynia szumi jeszcze bardziej, plus grzechotanie i szuranie jakas tragedia ogólnie.
    ale dalej będziemy z tym walczyć

  6. #36
    Użytkownik Romeo Avatar Arturek
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm , kiedyś była AR 156 2.0TS a jeszcze wcześniej TIPO 2.0ie 16V
    Postów
    591

    Domyślnie

    To wygląda na luz gdzieś na wodzikach zmiany biegów. Kwestia czy da się do tego dobrać z góry po ściągnięciu mieszka i osłony. Chociaż patrzyłem u siebie również przesuwając gałkę zmiany biegów bez wciskania sprzęgła i raz było głośniej raz ciszej. Także ewidentnie coś jest obluzowane. Jedynie pocieszający jest fakt , że to raczej nic poważnego. Trzeba mieć temat na uwadze jak ktoś na coś wpadnie niech pisze...

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Panowie u mnie wymieniono całą skrzynię biegów i nie pomogło. ..

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    Podobno synchronizatory są powodem. Robił ktoś już je i nadal to ma czy zabieracie się za.nie?

  9. #39
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    W drodze...
    Postów
    411

    Domyślnie

    zwiększyłem obroty o 100 na jałowum i dźwięku nie ma.
    Ostatnio edytowane przez czapel ; 04-04-2015 o 10:22

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Moyset
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Lutcza, między Rzeszowem a Sanokiem
    Auto
    AR 155 2.0 TS 8V, AR Mito 1.4 TB 120KM
    Postów
    460

    Domyślnie

    Mam to samo już od dawna. Ciekawe jest to, że pojawia się to tylko rano, jak jest naprawdę chłodno/zimno. W lecie praktycznie nie występuje. Jedni piszą, że po wymianie dwu masowych kółek, sprzęgieł i łożysk oporowych jest to dalej. Inni rozbierali skrzynie lub też wymieniali i nic nie pomogło. Więc może nie w tych elementach leży problem. Auto jest napchane elektroniką, a jak wiadomo rano prądu trzeba dużo. Zwłaszcza zimą. Dziś jak słuchałem to wydaje mi się że dochodzi to z lewej strony ( ale mam kiepski słuch). Więc może to kwestia alternatora i jego układu napędu. Z analizy postów wyszło mi to na bardzo prawdopodobne i jednocześnie mało oczywiste. Dziwić może tylko to że wciśnięcie sprzęgła dusi ten stukot. Ale jakkolwiek by nie popatrzeć, to te elementy są połączone przez silnik. Takie moje przypuszczenia. Po świętach zajrzę do prądnicy.

Podobne wątki

  1. [159] zagadka skrzynia czy łożysko oporowe.
    Utworzone przez czapel w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-10-2014, 23:36
  2. Sprzęgło, łożysko czy skrzynia? 1.8 TS
    Utworzone przez Patryko w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-07-2014, 07:30
  3. [159] Łożysko podpory półosi czy skrzynia?
    Utworzone przez anna_l w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-07-2014, 21:29
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-04-2013, 10:12
  5. Łożysko koła przedniego a łożysko podpory półosi
    Utworzone przez NightDay w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-12-2011, 19:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory