Temat: Światła do jazdy dziennej - jakieś pomysły?

  1. #1431
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Piękne to jest. [MENTION=2845]Marcino20[/MENTION] ten czas po wyłączeniu żółtego światła do momentu zapalenia ponownie białego masz ustawiony na jakimś przekaźniku czasowym czy to już jest sterowane bezpośrednio przez żarówkę?
    Raczej żarówka jest już tak zrobiona ale chcę się upewnić.
    Nie widzę na aukcji informacji na temat tego odstępu czasowego.

  2. #1432
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Nie, żarówka tym zarządza. Natomiast opoznienie przy włączeniu po odpaleniu to zarzadza automat od dziennych osobno dokupiony, odpala dzienne dopiero po wykryciu napiecia powyzej 13,5v, nie chciałem żeby się włączaly od razu po wlozeniu kluczyka.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  3. #1433
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stokrotka147
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    jawor
    Auto
    159 ti 1.9 150km jtdm Była 147 2.0 150km selespeed
    Postów
    128

    Domyślnie

    Już mam filmik może nie jest za piękny ale widać wszystko to co ma być.
    Jak ktoś będzie potrzebował pomocy to służę bo sam się z tym długo bawiłem.

  4. #1434
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Przyznam wygląda obiecująco. Zróbcie filmik jadącego auta z odległości powiedzmy 100m zobaczymy jak z jakością tego światła z dalsza. Najlepiej w pogodny słoneczny dzień.

  5. #1435
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Jakość / moc jest aż nad zadowalająca, są to jedne z najmocniejszych ledow tego typu na rynku, jak nie najmocniejsze obecnie. Sa jasniejsze od standardowych kierunkowskazow, a je widac dobrze nawet w pogodny dzień, od Xenonów sa minimalnie slabsze.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  6. #1436
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Dzienne ledowe właśnie powinny być mocne nie to co te najtańsze nie wiadomo "co", co kierowcy często zakładają do zderzaków i ledwo się to jarzy. Nie twierdzę absolutnie, że tutaj jest tak samo dlatego napisałem wygląda obiecująco a i sam pomysł razem z kierunkiem jest dla mnie niemalże idealny. Wiele innych marek tak właśnie ma rozwiązane dzienne. Fabrycznie powinno być to w podobny sposób wykonane gdyby tylko 159 miały dzienne seryjnie. Stąd moja ciekawość jak to wygląda tak z praktyki drogowej przy słońcu itd. Takie porównania można było zerknąć podczas przejazdu rekordu guinnessa w gliwicach gdzie wiele samochodów miało różne patenty ledowe ale też były oryginalne np w AR Giulietta. Wtedy fajnie widać było porównanie, bo jedna kamera jedno oświetlenie słońca a wiele rozwiązań. Gdyby nie to, że ja już mam swoje z których jestem zadowolony to pewnie bym się zdecydował na taki patent pomimo braku homologacji ale wygląda to tak naturalnie, fabrycznie, że policemajstry nie powinny się czepiać. Z czystej ciekawości dopytuję

  7. #1437
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Wiem co masz na myśli mówiąc o tanich ledwo widocznych dziennych... Przed chwilą zrobilem test, stoję i obserwuje. Przede mna prosta 450 metrów (wg google maps) , na koncu rondo. Moja 159 jedzie zawija sie na rondzie, wyjezdza przodem do mnie na kierunku prawym (powiedzmy ok 400 metrow ma do mnie) , wszystko widac, kierunek mocno na żółto mryga. Dopala sie prawy dzienny, troche przed Alfą jedzie nowe A8, mocne fabryczne dzienne, Alfa moc jasność identyczna, przed Audi jedzie Zafira na zwyklych lampach, Alfa swieci sporo mocniej.
    Warunki pogodowe, 25 stopni w cieniu, przejrzyste niebo kilka chmur, ogolnie słońce dobrze mocno świeci.
    Jak dla mnie idealnie.

    Kolego stokrotka147, jak u Ciebie na tych samych ledach, jak oceniasz jasność?
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

  8. #1438
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar stokrotka147
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    jawor
    Auto
    159 ti 1.9 150km jtdm Była 147 2.0 150km selespeed
    Postów
    128

    Domyślnie

    Teraz jestem w pracy i nie mam jak ocenić bo jeszcze ala nie wyjechała z garażu po założeniu
    Ale jak chwile człowiek się tak popatrzy w lampe to później ciemno w oczach :-P
    Wiem że będę zadowolony z tego bo naprawdę dają mocne światło i wkoncu mogę ściągnąć lampy wysłać odblysniki do regeneracji bo gorzej dają niż te ledy :-P
    Ostatnio edytowane przez stokrotka147 ; 13-08-2016 o 16:06

  9. #1439
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    mazowieckie
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDM 150 KM 2008r. i Giulietta 1.4 120KM 2015r. Była Alfa Romeo 156 SW 2002
    Postów
    523

    Domyślnie

    Podobne żarówki znalazłem w polskim sklepie tylko trzeba według opisu dołożyć rezystor pod CAN. Jeśli nie potraktujecie tego jako kryptoreklamy podaje link http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarow...W-PREMIUM/2639. Cena trochę zaporowa prawie 200zł za komplet plus rezystory, ale u chińczyków z przesyłką niewiele taniej, a okres oczekiwania długi. W sumie to nie wiem czy gra warta zachodu, bo korzyści poza samozadowoleniem (chociaż to jest akurat u nas bezcenne) chyba niewielkie zwłaszcza, że żywotność tych ledów na chwilę obecną nieznana. Chyba, że faktycznie nie używane odbłyśniki w soczewkach na światłach mijania nie wypalą się tak szybko i potraktować to jako oszczędność. Pozostaje jeszcze kwestia najważniejsza czy taki patent nie będzie oślepiał innych bo te odbłyśniki raczej nie były przewidziane do tego typu światła. Warto by było sprawdzić czy poza fajnym efektem, nikogo nie oślepimy. Proponuję koledze na jakieś lokalnej drodze zrobić test drogowy z jadącym z naprzeciwka innym kolegom i przedstawić efekt oczywiście w wersji pasażerami i jedynie z kierowcą ( z uwagi na brak regulacji wysokości). Jeśli kolega zrobiłby takie test na jakiejś "zaprzyjaźnionej" stacji diagnostycznej wtedy mielibyśmy obiektywny wynik i pełne zadowolenie na forum z dobrego pomysłu. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez maroz ; 13-08-2016 o 21:28

  10. #1440
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marcino20
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    DDZ
    Auto
    AR 159 1.9 JTD 16V
    Postów
    376

    Domyślnie

    Cena dwa razy droższe, ale na juz, plus dwa rezystory kolejne kilka dyszek. Jest tylko jedno ale. To nie ten socket! Nie będą pasować, nie ma tez wyprowadzonego plusa na "dzienne", te zarowki pasowaly by u nas zamiast stop/pozycyjne. Tutaj podajesz BAY15D, a ma byc BAU15S.
    Było 156 jtd 16v, jest 159 jtdm 16v

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 15-12-2014, 16:51
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory